Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
25.10.2014 13:32

A co takhle tento americký web.
Neznám obchodní politiku Tokity, ale myslím si, že právě maximálním prodejem svých hybridních semen mohou dosáhnout toho, že se jim peníze vložené do šlechtění vrátí. Pochopitelně asi neprodávají know-how, ale jen semena. Pro jejich další distribuci musí využít také maloobchodní obchodní síť v té které oblasti. Evropa se svou ochranářslou politikou asi není pro ně nejvhodnější oblastí. Toto jsou jen moje úvahy, možná je to úplně jinak.
           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                  
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 22.10.2014 23:08

Zkuste Russian Anna. To je jediné biftekové rajče, které vzaly na milost moje i sousedovic děti a dokonce si kvůli nim oblíbily i caprese. Navíc mají i zajímavou barvu a tvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 25.10.2014 10:51

Mně se letos libily nové odrůdy cherry rajčat od SEMA, ale jak to bude s jejich semeny v obchodech to nevím. Pokud jde o chuťovou špičku tak je to jistě Sungold F1, možná něco z dalších odrůd firmy Tokita (viz. Příspěvek pana Mirka ve vlákně „Odrůda rajčat) a také Kumato F1. U hybridních rajčat Tokita není problémem ani tak cena jejich semen, ale kde tato semena nakoupit. Semena Kumato F1 nejsou dostupná pro zahrádkáře dokonce nikde. V nehybridních odrůdách nic světoborného není, spíše záleží na způsobu pěstování- méně vody většinou znamená výraznější a sladší chuť.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.10.2014 12:24

Dotazoval jsem se včera u semenářů v usa (mají v nabídce sortiment Sun... od Tokity?), ale bohužel zasílají jen u nich a do kanady. Navíc u semen rajčat není uveden "hybrid F1", takže o původu lze celkem pochybovat. Vycházím z předpokladu že Tokita jen tak do volného prodeje svá šlechtění nepustí. Možná je to tady vyjímka, ale... Něco málo jsem objevil v anglii, ale zda se jedná o némlich to stejné je otázka.

Kumato se sem-tam někde na netu objevuje, ale nejspíš to bude z dalších generací. Kumata. Vysetá ze semen ze zakoupených plodů, vypadají stejně jako originály, u Mini Kumata už je to ale zásadní rozdíl, vypadá to spíše na Black Cherry.

SEMácké Bibi, Mini, Valdo jsou jako novinky uvedeny na jejich stránkách, takže by měly být v prodeji. Mne nezaujaly a nadále se budu věnovat osvědčeným odrůdám.

Tomatoberry Grande jsem našel jen u jednoho dodavatele z anglie, určitě ho vyzkouším, Tomatoberry Garden z prvního přesevu je naprosto bezproblémové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 25.10.2014 13:32

A co takhle tento americký web.
Neznám obchodní politiku Tokity, ale myslím si, že právě maximálním prodejem svých hybridních semen mohou dosáhnout toho, že se jim peníze vložené do šlechtění vrátí. Pochopitelně asi neprodávají know-how, ale jen semena. Pro jejich další distribuci musí využít také maloobchodní obchodní síť v té které oblasti. Evropa se svou ochranářslou politikou asi není pro ně nejvhodnější oblastí. Toto jsou jen moje úvahy, možná je to úplně jinak.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.10.2014 19:14

Sungold již pěstuji a je to skvělá odrůda. Je běžně k sehnání v anglii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 25.10.2014 19:34

S hodnocením pana Mirka souhlasím i když jsem Sungold F1 ještě nikdy nejedl. Ale je to nejpopulárnější odrůda v Kanadě a USA. Každý ji chce pěstovat.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 26.10.2014 11:01
No dá se koupit i v Česku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 29.10.2014 9:44

Já se vrátím k původní otázce: minulý víkend jsme ostříhal vijany z rostlin venku rostlých a ty vytrhal. Včera jsem obral rajčata z kýblovaných rostlin u chaty - měly svěšené listy, bhužel to vypadá, že mrazíky chytly i nějaké plody. Nevím proč, ale nehledám odrůdy mimo nabídku firem které jsou doma v ČR, a tak mi přišly odrůdy Bibi a Datlo výtečné. Když jsme dával ochutnávat "pozdní sklizně" (25.10), tyto vítězily - Strillo F1, Cherolla F1, Bejbino byly až výrazně horší. Bibi má tak tuhou slupku, že by to mohl být favorit na uskladnění na větvičce v kuchyni (tak jak to zkouší Mistr Biggg), ale protože je dík ostré špičce snadno rozpoznatelné a chutné i oranžové, nejspíše to neodzkouším. Po třech sezonách, kdy jsem neošetřoval proti plísni jsme tentokrát nedal na Moraváky ze suchých oblastí a rajčata mám ještě teď. Rok byl mimořádný, první mrazík přišel až teď o volnu. Protože nemám skleník, ukončil mi sezonu mrazík. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.10.2014 9:56

Njn, taky mne ranní šediviny donutily včera stejným způsobem ukončit polní kulturu a další zrání se bude konat pouze na lískách.

Navíc jsem od jenoho Strila vzal v neděli mladé zálístky do sklenice s vodou a přemýšlím o jejich uchování přes zimu s postupným množením řízkováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 29.10.2014 12:29
Jj, u nás taky mrzlo poprvé včera, rajčata jsem sklidila už před víkendem, jsou jich čtyři plné přepravky. Díky tomu, že mrzlo tak pozdě, je většina plodů dorostlých do normální velikosti, takže z nich i většina dozraje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika