Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?



host - 65.144 (?)
23.10.2014 11:28

V Kanade ano, ale v Nemecku 3 dny a registrace jen do skleniku. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.10.2014 17:28

Dobrý den. Tak jsem se dopátral v zahradnictví, kde jsem sazenice kupoval, že se opravdu jednalo o Goldkrone. Rád bych rozšířil sortiment pěstovaných odrůd, takže kdyby jste mohli dát zajímavé typy, tak budu rád. Mělo by se ale jednat o nějaký chuťový posun. Velmi specifickou a výraznou chuť má Start. Ten se pozná v chuti mezi jinými odrůdami jednoznačně. Pak bych řekl, že je snad mnoho dalších odrůd s chutí tradiční, jako je třeba Tornádo, Orkádo, ale snad by se mezi ně dalo zařadit i to Bejbino. U malých žlutoplodých bych jako nejméně chutné označil Perun, lepší je Ildi a nejlepší Goldkrone. Pokud máte typ na nějakou odrůdu se sladší a přitom výrazně rajčatovou chutí, tak budu rád. Co se týče chemické ochrany tak když tedy říkáte, že Ortiva je málo účinná, tak by se snad ten Ridomil dal prokládat Acrobatem, ne? Ridomil letos velmi dobře zabíral i na plíseň okurkovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.10.2014 19:22
Pane Petře, přečtěte si složení obou přípravků, Ridomil i Acrobat mají jako hlavní složku mancozeb, zrovna tak Dithane, všechny jmenované přípravky je možno použít na rajčata a okurky maximálně 3x za sezónu.. Není to ani kvůli ochraně konzumentů, ale proto, aby se nevytvořila rezistence patogenů. Jinak nejlepší odrůda u nás bylo datterino, které jsem koupila na Aukru, letos jsem ho sela z vlastních semen - velikost menší datle, křupavé, nepraskavé, sladká a zároveň velmi výrazná rajčatová chuť. Jedna rostlina mi zarostla půl skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.10.2014 10:32

Vím, že mancozeb je v Acrobatu i Ridomilu, takže máte pravdu, že by se dohromady daly použít jen 3x. Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo používá na rajčata Revus, který je určen na plíseň bramborovou jen na bramborách. Jestli tady nebude problém jako z tím Infinitem, který je pak údajně z rajčat cítit. Vaše typy odrůd jsem si napsal, otázka je, jak snadno se dají sehnat semena. Takové Goldkrone jsem včera koupil v obyčejném hobby-obchoďáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 23.10.2014 10:45

Já jsem Revus použil, bohužel neznám jeho OL pro rajčata, pro která u nás nemá registraci. Na révu je OL 14 dnů. Telefonoval jsem obchodnímu zástupci výrobce, slíbili, že mi to zjistí, ale už se neozvali. Mezitím sezona skončila. Dodržel jsem 14 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.10.2014 11:04

Čau Wimpi, Revus má na rajčata 1 den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 23.10.2014 11:28

V Kanade ano, ale v Nemecku 3 dny a registrace jen do skleniku. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.10.2014 13:15

Paní Ivo, popřípadě Vladimíre, či Stando, používáte Revus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 23.10.2014 13:47
Přiznávám bez uzardění, že dnes jsem o něm slyšela poprvé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.10.2014 14:35

Jde mi jen o to, aby dodatečně nebyla z plodů cítit nějaká chemie. Že nemá do rajčat registraci, může mít právě i tento důvod. Infinito jsem tenkrát koupil, ale raději jsem ho vůbec nepoužil. Druhá věc je, jestli se informaci o chemickém pachu z rajčat po Infinitu dá věřit. Ale když ji uvedl odborník na fungicidy zde na fóru největší, tak by to pravda být mohla. A jistě nepoužil nějakou přehnanou koncentraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 25.10.2014 10:17

Já nejsem příznivcem velkého používání chemie. Protože ale mám hodně rajčat, tak se pochopitelně snažím, nějak je udržet. Většinou používám Acrobat, preventivně někdy koncem června, mám ještě ten s OL 21 dní. Letos jsem stříkal ještě jednou (jel jsem na dovolenou a hlásili trvalé deště-a opravdu pršelo každý den až do září) a protože to bylo v polovině července v době sklizně tak jsem si pro jistotu koupil ten Acrobat s OL 3 dny i když podle příbalu je to úplně stejné. Další postřik jsem nedělal, protože by to bylo stejně zbytečné, 90% plodů popraskaných a plesnivých. Nikdy jsem nestříkal vícekrát než třikrát a do budoucna počítám, že také nebudu. S tím kvantem Acorbatů vydržím ještě několik let a trak ani jiné prostředky nesleduji. Pro příští rok počítám s možností přetáhnout nad rajčaty v době dlouhotrvajících dešťů zakrývací folii, takový malý Wimbledon. Trvalé zakrytí nechci, protože mám nedostatek vody na zalívání a každý déšť je pro má rajčata božím požehnáním. 

                          Vladimí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika