Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?)
22.10.2014 9:22
Stříkala jsem jednou Ortivou, to bylo o ničem, letos nefungovala ani na padlí na okurkách, Pak jsem stříkala třikrát Ridomilem, první postřik den před začátkem srpnových dešťů, pak v rozmezí skoro tří týdnů, bylo to dáno počasím, čekat až rajčata už nebudou mokrá a ještě aby byl čas na zaschnutí před dalším deštěm. Koncentraci jsem použila poprvé 25 g/10 l, pak dvakrát 50 g/10 l, dávkování podle agromanual.cz. Dříve bylo rozmezí koncentrací i v letáku na malospotřebitelském balení, teď je tam jen ta nejnižší koncentrace a ta v době silného tlaku infekce je nedostačující. Rajčata jsem v době výsadby měla už přerostlá, jsou sázena vodorovně, v zemi je cca 70 cm. Po výsadbě jsme ještě na celý záhon navezli dvacet centimetrů kompostu, během sezóny jsem asi dvakrát přihnojila YaraMila komplexem. Rajčata sázím v řádku 50 cm od sebe, vzdálenost mezi řádky 75 cm, rostliny vedu na dva až tři výhony. Při ošetřování se dá mezi řádky chodit, rostliny jsou postříkané ze všech stran. Používám ruční postikovač Mesto minifix, má velký tlak, ošetří se i vnitřek rostlin. S tím stříkáním - nedělám si iluzi, že kupovaná nejsou chemicky ošetřená, pokud jsou pěstována venku, tak to bez stříkání nejde,možná někde na Sahaře....
koncentrace Ridomil Gold
koncentrace Ridomil Gold
postřikovač
postřikovač
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 14.48 (?), 19.10.2014 18:41

Plody Goldkrone jsou na přiloženém obrázku. Toto rajče pěstuji skoro 10let a od r.2008 jej pěstuji ze semen vypěstovaných plodů. Je to naše nejoblíbenější rajče. Tolik informace pro p. Petra.

Goldkrone 2014
Goldkrone 2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 201.22 (?), 20.10.2014 14:42

Technicky vzato už to nejsou Goldkrone ale Vimonky wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 20.10.2014 16:48

Díky za informace a fotky. Před dvěma lety jsem kupoval sazenice s názvem začínajícím písmeny Gold, ale zbytek názvu jsem zapomněl. Malé žluté plody byly chutnější než ILDI, tak pátrám po správném názvu odrůdy, abych si je znovu pořídil. Co se týče zdejšího náměstí, pane Vladimíre, tak pokud bydlíte na vesnici a máte kolem sebe přírodu, tak to také není vůbec k zahození, ba právě naopak - zlatá vesnice se svým klidem a pohodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 20.10.2014 19:14

Tak na vesnici nebydlím, bydlím v třicetitisícovém panelovém sídlišti na západním okraji Brna nad Brněnskou přehradou. Jinak miluji historické stavby a interiér Pardubického zámku se svými starými freskami mne také nadchl. Přeji pěkný večer

                                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 23.10.2014 9:24

Opravdu překrásný obrázek. Poslal jsem ho do diskuze na Tomatoville a hned se objevilo plno zájemců o semena. Tak jsem včera koupil dva balíčky, rozdělil jsem je po deseti semenech a poslal do výměnné akce. 

                       Vladimír

PS.: Pro mne je tento obrázek také inspirativní tím jak je rajče Goldkrone u p. Vimona pěstováno- dvě rostliny na jednom vedení. Asi to budu realizovat na všech svých cherry rajčatek v příští sezóně. Člověk se stále učí.

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 23.10.2014 10:30

Pane Vladimíre, loni i letos jsem pěstovala Spencer po dvou rostlinách, každou na dva výhony (je to takové štíhlé rajče), ke konci sezóny se mi to nějak zvrtlo a těch výhonů je nepočítaně wink . 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 20.10.2014 14:06

Pár dnů vysvitlo sluníčko a ve skleníku rajčata začala opět zrát. Bohužel to probudilo i molice, ale stříkat určitě nic nebudu. S letošní novinkou Valencia jsem moc spokojený - velká chutná rajčata, odolná rostlina. Ve skleníku mi zůstaly jen Valencie a Gardeners delight (drobná rajčata).

Valencia
Valencia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 21.10.2014 19:21
Dnes jsem nafotila rajčata, vypadají, jak kdyby měla ještě půl sezóny před sebou. Už leta jsme něměli rajčata na konci října, letos se nám výjimečně vyhnul mráz na konci září.
plná sezóna ;)
plná sezóna ;)
plná sezóna 2
plná sezóna 2
spencer
spencer
money maker
money maker
tipo
tipo
tastier
tastier
tastier s metrem
tastier s metrem
kumato
kumato
dnešní sběr
dnešní sběr
dnešní sběr 2
dnešní sběr 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.34 (?), 22.10.2014 8:29

Hezkésmiley, a kolikrát jste dělala letos postřik proti plísni a čím jste hnojila? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.10.2014 9:22
Stříkala jsem jednou Ortivou, to bylo o ničem, letos nefungovala ani na padlí na okurkách, Pak jsem stříkala třikrát Ridomilem, první postřik den před začátkem srpnových dešťů, pak v rozmezí skoro tří týdnů, bylo to dáno počasím, čekat až rajčata už nebudou mokrá a ještě aby byl čas na zaschnutí před dalším deštěm. Koncentraci jsem použila poprvé 25 g/10 l, pak dvakrát 50 g/10 l, dávkování podle agromanual.cz. Dříve bylo rozmezí koncentrací i v letáku na malospotřebitelském balení, teď je tam jen ta nejnižší koncentrace a ta v době silného tlaku infekce je nedostačující. Rajčata jsem v době výsadby měla už přerostlá, jsou sázena vodorovně, v zemi je cca 70 cm. Po výsadbě jsme ještě na celý záhon navezli dvacet centimetrů kompostu, během sezóny jsem asi dvakrát přihnojila YaraMila komplexem. Rajčata sázím v řádku 50 cm od sebe, vzdálenost mezi řádky 75 cm, rostliny vedu na dva až tři výhony. Při ošetřování se dá mezi řádky chodit, rostliny jsou postříkané ze všech stran. Používám ruční postikovač Mesto minifix, má velký tlak, ošetří se i vnitřek rostlin. S tím stříkáním - nedělám si iluzi, že kupovaná nejsou chemicky ošetřená, pokud jsou pěstována venku, tak to bez stříkání nejde,možná někde na Sahaře....
koncentrace Ridomil Gold
koncentrace Ridomil Gold
postřikovač
postřikovač
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika