Rajčata - choroba či nedostatek výživových prvků?



Stránky: 1,  2   
host - 110.255 (?) 
20.5.2015 12:03, zobrazeno: 13434x

Dobrý den, chci se dotázat zda má někdo skušenosti s těmito projevy u rajčat. Nejprve rajčata začala žloutnout od spodu, dával jsem to za příčinu malým nádobám v již byly předpěstovány. následně jsem rajčata přesadil do foliovníku do prohnojené půdy kńským hnojem. Nevím zda mají nedostatek některého prvku ve výživě či se jedná o nějákou nezvyklou chorobu. Děkuji za každý příspěvěk.

detailní fotografie listu
detailní fotografie listu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 110.255 (?), 20.5.2015 12:07

Zapomněl jsem dodat, že listy rajčat jsou částečně svěšelé a spodní listy mají světle zelenou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 20.5.2015 17:22

Možná by to chtělo více obrázků, například listy zespodu, celková rostlina. Choroba to asi nebude, může to být nedostatek něčeho, případně něčeho přebytek, který brzdí příjem ostatních živin. 

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.135 (?), 21.5.2015 8:09

Nikdy jsem se s tímhle nesetkal, napadá mě že jsem rostliny jednou zalil (močkou) velice slabým výluhem koňského hnoje. Byly to krásné vitální rostliny, najednou přestaly růst a začaly chřadnout... Napadlo mě jestli to nemůže mít na svědomí teplota, také je mi divné že takto vypadají všechny rostliny.. Horní listy jsou zcela v pořádku (tmavě zelené bez teček) postupuje to pomalu od spod nahoru. Listy ze spodní strany vypadají nepoškozené nemám momentálně k dispozici foto, přikládám alespoň celkové foto. Děkuji mnoho za názory 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 21.5.2015 10:53

Ono se těžko hledá proč. Může to být třeba tou močkou. Sazenice se nemají hnojit ničím minimálně do té doby než začnou pořádně růst to je za více než čtrnáct dní. Ona i ta slabá močka může částečně poškodit kořeny.

Je pozitivní, že vrcholy rostlin jsou v pořádku a rajčata rostou. Asi nejlepší je nechat je růst, nehnojit a jen zalévat. Nějaký ten odpadlý list zespodu rostliny nevadí.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?), 21.5.2015 15:20

Nezaléval jste ty malé sazeničky městskou chlorovanou vodou? Rajčata ji nesnášejí a voda se musí nechat 24 hodin odstát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 21.5.2015 20:24
To bude zimou, mám všechna rajčata do fialova a nejsou pohnojená. Zfialoví každý rok...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.255 (?), 21.5.2015 21:02

Ano to jsem se také dočetl, zalévám je pitnou vodou z vlastního vrtu. Přemýšlel jsem zda to opravdu není chladem ale zatím jsem nic podobného neměl. Budu věřit že to způsobil chlad. Děkuji mnohokrát za odpovědi. Pokud by měl někdo jakýkoli názor, sem s ním... Ještě jednou díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 26.7.2015 18:20

Shnilé konce zelených rajčat, to je co?  (Kromě toho, že je to nemilá věc  :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 26.7.2015 18:51
domnievam sa, že máte na mysli nedostatok vápnika. mne na to trpí len San Marzano F1 - nehybrid to nerobí - po roznych pokusoch to po troch rokoch vzdavam a prestávam ho pestovať. adri
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika