Rajčata a čili papriky



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?) 
19.2.2017 9:47, zobrazeno: 3502x

Zdravím

Minulý rok jsem měl v pytlech rajčata. Předpokládám, že si rostlina a plody z hlíny vzaly živiny, které potřebovaly. Dala by se hlína letos použít na pěstování čili paprik(kozích rohů). Nebo je ji nutno nějak přihnojit z důvodu, že obě rostliny potřebují stejné živiny, které už loni spotřebovaly rajčata?

Pokud přihnojit, pak čím? Mám jakési NPK(cererit) a kravský hnůj. Pak ještě univerzální zahradnický substrát.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.152 (?), 19.2.2017 10:10

Substrat z nadob bych recyklovala v zahonu, nebo ho pouzila max. trochu na doplneni objemu. Rajcata a papriky maji prakticky shodne naroky na ziviny.

Vhodny do nadob bude mix koupeneho substratu s hnojem a pak nejake prihnojovani v prubehu sezony. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 19.2.2017 11:36

děkuji za reakci. ještě se zeptám pro jistotu na to npk. Když mám substrát a kravský hnůj, tak nemusím dávat cererit(npk)? A čím radíte raději přihnojovat v průběhu sezony?

ještě jednou děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.74 (?), 20.2.2017 14:03

Já bych nějaký Cererit použila. Na rozdíl od prostého NPK obsahuje i další živiny, které rostlina potřebuje v menším množství.  Kvetení a plody by dobře podpořilo hnojivo s menším podílem dusíku, třeba Kristalon. Nejsem expert na zeleninu v nádobách, takže s přesným dávkováním určitě poradí někdo povolanější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika