Rajčata 2017



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
12.1.2017 15:08

Já na tuto diskuzi koukám jak z jara, nechápu... kde bydlíte, že vám v dubnu a květnu už venku nemrzne? Musíte sázet někdy v březnu, abyste koncem května / začátkem června sklízela rajčata! Koneckonců vždyť sadba se předpěstovává 8 týdnů, to byste musela ven sázet dokonce koncem února! Normálně se rajčata začínají předpěstovávat začátkem března, asi mi něco uniká...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 173.17 (?), 12.1.2017 9:57

Vladimír

Sazenice
Sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.1.2017 10:35

Vysela jsem stejně jako Vladimír několik semínek rajčat 21.12. Jsou umístěná na jižním okně a světla mají dostatek, bylo docela slunečno. Teplota na okně v téměř nevytápěné místnosti je ještě nižší než u Vladimíra. Jen když svítí slunce, tak se trochu "opalují".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 12.1.2017 11:01

150 sazenic setých v prosinci - to máte tak obrovský vytápěný skleník, že se vám tam vlezou? Protože sazenice jsou velikosti vhodné k sázení tak po 8 týdnech... pokud je dáváte až ven po zmrzlých, přece je nemáte na okně 5 měsíců?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.1.2017 11:48

Tak to jste mně špatně porozuměl nebo jsem to špatně napsal. V tom prosinci jsem vysel jen keříčková rajčata (11 odrůd většinou chladnu odolných ruských rajčat od šlechtitele Sarayeva), která budu vysazovat okolo 1. dubna do teplého pařeniště a čtyři odrůdy, které budu mít cca od 15. dubna v kbelíku na lodžii obrácené na jih. Ty čtyři tyčkové cherry rajčata jsem loni vyséval také okolo 21.prosince a jejich velikost byla při výsadbě do kbelíku optimální a tak se tohoto odzkoušeného termínu držím. Keříčková rajčata jsem vyséval až 20.1. a při výsadbě do pařeniště 1. dubna se mně zdálo, že by mohlly být větší, s více pravými listy případně násadou květů. Proto jsem se rozhodl jejich výsev uspíšit.

Paní Jano děkuji za přidané foto Vašich sazeniček z výsevu 21.12.2016. Při porovnání s těmi mými je patrný dost velký rozdíl, který odpovídá tomu slunci, které také zvyšuje ve dne teplotu k optimálním hodnotám 24 °C. I noční pokles teplot pod 18 °C je taky doporučován. Já tam mám konstantní teplotu cca 17 °C, pochopitelně kdykoliv mohu přenést sazenice na jižní okno a urychlit jejich růst, ale to připadá v úvahu až někdy tak cca jeden měsíc před výsadbou (na otužování si potom chci nechat asi tak týden až čtrnáct dní). Na dopěstování mám ještě cca 80 dní, což je až dost.

Aby byl ten rozdíl viditelný přidávám ještě obrázek těch rostlin, jejichž semena byla vyseta 21.12.

           Vladimír

Sazenice ze 21.12.
Sazenice ze 21.12.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.54 (?), 12.1.2017 14:46

Pán Vladimír, ja mám všade v dome cez deň okolo 22, v noci 18 stupňov, vlani som siala prvé semienka okolo 6. januára, tak ako tento rok, tak dávam za priesady zrkadlovú fóliu, a večer im na 2- 3 hodinky prisvetlujem, boli by pre ne určitelepšie nižšie teploty, aby rástli pomalšie. Vaše sadeničky vyzerajú celkom dobre, moje začínajú ešte iba klíčiť. Ale vlani som prvé rajčiny oberala koncom mája v sklenníku a o dva týždne neskôr vonku, keby bola teplejšia jar, bolo by to aj skoršie.Som zvedavá na vaše tohoročné testovanie. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 12.1.2017 15:08

Já na tuto diskuzi koukám jak z jara, nechápu... kde bydlíte, že vám v dubnu a květnu už venku nemrzne? Musíte sázet někdy v březnu, abyste koncem května / začátkem června sklízela rajčata! Koneckonců vždyť sadba se předpěstovává 8 týdnů, to byste musela ven sázet dokonce koncem února! Normálně se rajčata začínají předpěstovávat začátkem března, asi mi něco uniká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.54 (?), 13.1.2017 9:12

No, sadím prvé rastlinky vždy okolo 6. januára, prisvetľujem im, aby sa nevyťahovali. Do studeného sklenníka ich sadím začiatkom apríla- už kvitnúce, alebo dokonca s malými plodíkmi.V prípade chladného počasia ešte ich nadokrývam cez oblúky netkanou textíliou, tak im neuškodia ani slabé nočné mrazíky. Na von sadím do kontajnerov a tiež presádzam aj s balom do veľkých jám už raslinky s plodmi, pár rastlín nechávam pri južnej stene v 40- 50 l mechoch. Inak, pokiaľ sú kvetináče menšie, pravidelne ich otužujem. Pre predĺžený zber ešte množím odrezkami, alebo neskorším výsevom. Vlani som posledné priesady sadila po zbere cesnaku začiatkom júla a prevažne ešte dozreli. Viem, je to pracné, ale je to koníček a keďže som na dôchodku tak mám v rámci možností na to čas. Eva T.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.54 (?), 13.1.2017 9:17

Ešte som zabudla pripísať k foto- Policino- sadené von z 10l kontajneru p 15. máji- prvé rajčinky viď dátum na foto. Nadm. výška 400m. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 13.1.2017 10:12

Aha, takže jestli to správně chápu, necháváte rajčata doma (nebo je šibujete ven a zpět v případě pěkného počasí/mrazu) klidně o měsíc či o dva déle, kdy už na nich dozrávají plody a mají třeba metr nebo metr a půl výšky. A nepěstujete v záhonu, ale v kontejnerech, až později přendáváte do záhonu. Tím se vysvětluje ten brzký výsev. Na to ale musí mít člověk dostatek prostoru, času a chuti... wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 13.1.2017 10:38

A po té, co s nimi takhle blbne od prosince, tak je pak nechá v půli srpna zahynout plísní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika