Rajčata 2017



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
20.12.2016 14:16

Neškodilo by to nějak shrnout. Mě zaujaly názory na Tomatoberry, Sweet Aperitif a tohle nahnědlé Kumato.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 32.24 (?), 20.12.2016 12:05

Vloni jsem měla se semeny Semo další nepříjemnost, protože místo semen Bejbino F1 byly v sáčku nějaká velkoplodá rajčata, navíc nakažená virózou. K záměně u mě nemohlo dojít, protože jsem pěstovala z velkoplodých pouze stupické, které je poněkud charakteristické a virózu (mozaiku na listech i plodech) měly pouze neznámá rajčata pěstovaná na 4 pozemcích.. Rajčata nezrála a nakonec byla dost nechutná, postižení bylo různé, nejvíc zasažená rostlina byla izolovaná, ale další jsem musela zlikvidovat. Výrobci jsem psala dvakrát, ale neodpověděl... EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.12.2016 12:18

Pro mne byl zajícem v pytli a největším propadákem Šejk, odrůda vychvalovaná pro svůj údajný vysoký obsah Lycopenu. U mne se z toho vyklubaly plody s bledě červenou slupkou i dužinou, které byla navíc bez chuti a zápachu. Děkuji ale nechci více. To raději budu pěstovat vlastní bastardy, na kterých si pochutnám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 20.12.2016 13:35

Sejk neni hybrid F1 a je urcen ci doporucovan pro zpracovani (kecup, protlak). Mate to nejak popletene, ale pestovat si muzete co chcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.84 (?), 20.12.2016 13:47

A kde je prosím tvrzeno, že Šejk je hybrid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 20.12.2016 14:03

Moja skusenost je, ze najchutnejsie rajciny su maloplode, alebo so strednymi plodmi. Ktore rajciny z tych velkoplodych by ste povazovali za najlepsie, co sa tyka chuti a vone?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.12.2016 14:16

Neškodilo by to nějak shrnout. Mě zaujaly názory na Tomatoberry, Sweet Aperitif a tohle nahnědlé Kumato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 20.12.2016 15:13

Mě připadá Kumato atraktivní nejen dokonalou chutí, ale i vzhledem. Bude to tím, že miluji tmavá rajčata. Letos jsem rozdala spoustu rostlin různých odrůd a lidé po mě chtějí "hlavně to hnědé". Tmavá rajčata mají na řezu nádhernou barvu a vynikající chuť. Pěstuji hlavně Black Krim a přikoupila jsem Black from Tula a Japanese Black Trifele. Už se těším!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.12.2016 16:00

Asi jde jen o zvyk, Teto. Mně nahnědlá rajčata připadají jako kdyby byla napadena plísní bramborovou. sad Ale věřím Vám, že jsou výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.12.2016 16:30

Všechny tyhle červenohnědé-hnědočervené, hnědozelené - zelenohnědé odrůdy, ať už mini nebo maxi, nejsou vzhledově nijak obzvlášť lákavé i když dobře vyzrálé plody lze nazvat pěkné. Ovšem po rozkrojení a ochutnání se všechny obavy vytratí a jsou nahrazeny nadšením z chuti.  Nemyslím tím že musí zákonitě chutnat všem, ale počet jejich vyznavačů po celém světě je značný. Mrkněte pro inspiraci sem, v Kanadě je pojmenovali Rosso Bruno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.142 (?), 20.12.2016 18:39

Brandywine je po svete známa pre svoju extra delikátnu, bohatú chuť. Rovnako Cherokee Purple, jej "sestra" Cherokee Green mi chutila tiež veľmi. Sú to veľkoplodé, "biftekové". Nedosahujú samozrejme sladkosť cherry rajčín, ale sú naozaj lahodne, bohato "ochutené". Odporúčam skúsiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika