Rajčata 2017



host - 173.17 (?)
19.1.2017 16:22

Já mám sazenice na severovýchodním okně, vůbec nepřisvěcuji a zdají se mně OK.

           Vladimír

Sazenice
Sazenice
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 141.231 (?), 18.1.2017 19:20

Zabudnite na CFL. Spektrum je strasne - same spikes. Ani fotit sa neda pouzitim tohto zdoja svetla. Dobry clanok o porovnani kvality spektra zdrojov svetla je na: LED Lighting Saves Even More than CFL and Lasts Longer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 19.1.2017 6:49

Zajímalo by mě, co si paní Veruna z těch rad o svícení vybrala. Já si nejsem ani jistý co tím přisvícením pro pár sazenic rajčat myslela. Jestli jim chce svítit celý den nebo přisvítit po setmění. Pochybuji, že chce pěstovat sazenice někde pod umělým osvětlením. V obou případech podle mne až tak na tom, jaké bude to spektrum světla nezáleží, vždyť převážné množství světlla dostanou z venku a na to jsou rostliny zvyklé. Pochopitelně by měla vybat nějaké světlo, které nezvýší teplotu (asi něco LED).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 19.1.2017 9:40

Dobře, dík za info, až budu ty rajčata fotit vyměním CFL za...

Spektrum je to nujdůležítější, CFL ho má kompletní oproti modrým a červeným LEDkám, které navíc nemají Lumeny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.179 (?), 19.1.2017 14:09

já používám tyhle zářivky, jsou levné a parametry odpovídají potřebám pro růst rostlin - Zářivka Philips TL-D SUPER 36W, délka 120cm,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 19.1.2017 16:22

Já mám sazenice na severovýchodním okně, vůbec nepřisvěcuji a zdají se mně OK.

           Vladimír

Sazenice
Sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 159.29 (?), 19.1.2017 18:15

Já také rajčatům nepřisvěcuji a před stěhováním do nevytápěného skleníku asi polovině dubna, je mám v bytě na východním okně. Tak to dělám už asi 25let a rajčata jsou vždy OK. První výsev dělám v polovině února a druhý výsev v polovině března. Koncem června už jsou rostliny z obou výsevů téměř stejné.

Rajčata při přenesení do skleníku
Rajčata při přenesení do skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.231 (?), 19.1.2017 21:59

Registrovany: Spektrum je to nujdůležítější, CFL ho má kompletní oproti modrým a červeným LEDkám, které navíc nemají Lumeny. 

Ake maju "kompletne" spektrum a porovnat mozete tu: https://endmyopia.org/how-fluorescent-lights-kills-your-vision/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 20.1.2017 10:28

Problem je ten, ze ortutove vybojky potrebuju velke mnozstvo luminiscencnej vrstvy, ide o plynovu vybojku a preto maju velky povrch (napr. trubice). No a samozrejme sa tam dava lacny luminiscencny material, ktory premiena UV na viditelne svetlo. Zial taky lacny nepremiena uv na kontinualne spektrum, ale namiesto toho na spektrum s mnozstvom ostrych maxim, ako je vidiet aj na web stranke v odkaze. Isteze je mozne pouzit aj drahsie luminofory a taketo ziarivky sa vyrabaju aj predavaju, ale stoja mailand. Skuste si kupit ziarivku na akvaristiku alebo terariove, zaplatite viac, ako obycajne osvetlovacie. Tiez zdrave ziarivky do kancelarii by stali viac. V pripade LED, staci luminoforova vrstva omnoho mensia na ploche par cm2 maximalne. Nie su to luminofory, co musia uplne odfiltrovat a premienat UVcko na viditelne spektrum (ako je to u vybojky), casto iba trochu zaobluju spektrum led, aby to dalo lepsie chromaticke vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 13.2.2017 8:44 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavel s - (24) - 45.22 (?), 20.1.2017 22:49

Sice pozdě... Taky mne mile překvapily. Před sezonou jsem učinil dotaz, a dokonce přišla odpověď...

děkujeme, že jste se na nás s dotazem obrátil. Rajčata, které jste obdrželi jsou cherry. Níže přikládáme přesný název.

cherry tomato cereza amarilla amateur variety

Když si to člověk rozdělí po dvou slovech, tak google napoví :-)

Pavel.

Nějak divně se to zařadilo, odpovídám na dotaz pídící se po jménu rajčat z "albertovy zahrádky"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika