Rajčata 2016



host - 7.13 (?)
6.5.2016 0:07

Loni jsem pěstovala rajčata Juliet. Mají být odolná k plísni. A opravdu byla. V dešti se osvědčily. Překvapily mě mile v zimě. Když začíná mrznout, rajčata otrhám a mám na bedničkách a postupně spotřebováváme. Rajačata Juliet se nescvrkávaly a vydržely ze všech nejdéle.

Letos z těch odolnějších mám nově Ferline. Tak se uvidí.

Zuzka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 3.5.2016 18:08

Je dobré mít pěkné sazenice, je to dobrá výchozí pozice. Ale až moc to neznamená, že úroda bude také pěkná, velká. O tom jak to bude pokračovat rozhodne až venkovní sezóna, teplota, srážky, pohromy typu kroupy, nemoci a škůdci. Často i ty nejhorší sazenice doženou ty nejlepší. Pochopitelně my co fotografujeme, fotíme ty nejlepší rostliny a nejlepší největší plody. Tak už to s tím focením bývá, nikdo nefotí nějakou šeredu.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 4.5.2016 19:17

no uvidíme jak to nakonec dopadne, je pravda, když vyjde počasí dozraje všechno i ze špatné přísady, a když léto proprší-jako předloni, může být přísada třeba ozlacená.Počkám týden a osadím foliáky a přeberu to, plus ty darované rostliny, a uvidím.Vždyt můžu i přikoupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.120 (?), 5.5.2016 21:55

Můžu je potvrdit.Vloni jsem například takové okurkové zámory jen tak vysadil na malé místo -bylo mi hloupé hodit je jen tak bez užitku na kompost-(již bez hnojíku a speciální půdy vylepšené o kompost a nakonec rodily a dávaly plody úplně v pohodě, jako ty,,hýčkané"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 5.5.2016 22:13

Papriky je naše priorita a rajčata a okurky až ta neprožíváme.Letos na jaře jsem obdržel osivo od spolupracovníka bulharské národnosti(3 druhy) a ty jsou jako kukačky v cizím hnízdě.Prostě oproti České klasice(Tornádo, Toro,Parto, Dagmar,Polní Stupické ranné atd.)jsou jak otesánci-o třídu větší, vyšší,mohutnější.Pěstovány ve stejné půdě a za stejných podmínek.Uvidím, jaké bude pokračování po výsadbě a hlavně chuť a úrodnost.Trochu se obávám abychom neměli mnoho hmoty do kečupu.Jeden druh má mít i 600g plody :-).Poreferuju pravdivě na konci sezóny.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.13 (?), 6.5.2016 0:07

Loni jsem pěstovala rajčata Juliet. Mají být odolná k plísni. A opravdu byla. V dešti se osvědčily. Překvapily mě mile v zimě. Když začíná mrznout, rajčata otrhám a mám na bedničkách a postupně spotřebováváme. Rajačata Juliet se nescvrkávaly a vydržely ze všech nejdéle.

Letos z těch odolnějších mám nově Ferline. Tak se uvidí.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 10.5.2016 8:04


Tak a je skoro hotovo.Foliák krásně voní slámou, ven zbývá ještě přivést jeden balík slámy a dokončit dílo venku. Letos o jeden řádek ve foliáku více, tak jsem zvědavý co to udělá. Venku je značně rozličný soubor rajčat vysévaných od 23.02 do 15.04., kdy jsem ještě z Polska dovezl semena Varšavské maliny. Rajčata ve foliáku i venku vysazovaná na vodu. Pro rostliny venku to byla poslední uměle dodaná voda, ted už se mohou spoléhat jen na přírodu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 10.5.2016 8:27

Nelezou Vam do foliovniku slimaci a nedrzi se pod slamou? Pripadne, jak to resite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 10.5.2016 9:22
Já neviděla slimáka od loňských červencových dešťů. Ze 3 stran zahrady vysoká zeď a máme indické běžce. Také nemají rádi nízký trávník. Letos bude aktuální spíš sucho. V sobotu jsem dala ven 52 rajčat pod pet lahve. Na zmrzlé hlásí ochlazení. V noci má být k nule. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 11.5.2016 16:19

Se slimákama na slámě-pod slámou jsem nikdy problémy neměl. Naopak když jsem tento způsob pěstování na slámě na vlastní oči poprvé viděl myslím v 2011 tak jako jedna z předností té slámy bylo řečeno, že po ní slimáci nelezou, nebo jí prostě nemají rádi nebo tak. Naopak z důvodu plísní hlavně nás tam odrazoval dávat kolem rajčat posekanou trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 11.5.2016 16:31
No nevim, mam opacnou zkušenost. Po slame slimaci mozna nelezou, ale pod slamou jsem je nasel, jak u rajcat, tak u jahod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika