Přihnojování přísad papriky



host - 103.6 (?) 
9.2.2017 9:46, zobrazeno: 4948x

Prosím čím přihnojujete přísady paprik?

Díky Ondra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 9.2.2017 10:49

Já ničím. Zaseju do subtrátu pro výsev a množení ca 0,5 cm hluboko, zaleju rozprašovačem, přikryju igelitovým pytlíkem, dám na časopis na topení. Po ca 7 dnech začnou klíčit, přendám za okno aby měly světlo. Po dalších ca 3 týdnech přepíchám po jedné do větších sadbovačů do zahradnického substrátu. Podle počasí kolem 1.5. do foliáku, pod sazeničky trochu kupovanýho slepičince a po asi 14 dnech kristalon. Napřed ten s vyšším obsahem N a potom asi 2x za sezonu plod a květ. Seju začátkem února.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.216 (?), 9.2.2017 12:05

Semínka namáčím do vody s lignohumátem. Vysévám v první polovině února do substrátu pro výsev a množení do domácího minipařeniště, stejně jako předchozí na topení do vyklíčení. Poté na okenní parapet.  Co ukážou rostlinky první pravé lísty, jdou po 2 rostlinkách do kelímků do normálního zahradního substrátu. Zhruba 2x dostanou v zálivce opět lignohumát, jiné hnojivo nedávám. Do výsadby mají u mne v domácích podmínkách celkem méňě světla, hnojivem je do dalšího vytahování netlačím. Pokud zasvítí slunce, otužuji je na zasklené lodžii.

Kolem 20 května jdou na volný, na podzim připravený záhon, kam ještě cca 10 dní před vysazením zapravím rotavátorem cererit a Zeraganic. Jak začnou být první plody, dostanou papriky v zálivce 1 - 2x dávku hnojiva pro plodovou zeleninu.V průběhu vegetace na záhonu podle potřeby Wuxal Calcium a lignohumát na list., klidně třeba v mixu s postřikem proti mšicím.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 9.2.2017 12:24

Dobry den.mohl byste prozradit jakou teplotu mate na dne v miniparenisti. nebo tesne nad kelimkama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.216 (?), 9.2.2017 12:38

Nestojí na radiátoru přímo, dávám pod ně prkýmko. Na povrchu substrátu se pohybuje teplota od 24 do 27 °C. Krabička od baleného nebo mletého masa v mikrotenu udělá stejnou službu...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 9.2.2017 12:42

Mě některý papriky začli klíčit až při 30°C - knížka na topení s kontrolou teploměrem, 26°C bylo málo.

Jinak dávám, lignohumát, tekutý žížali, trochu kristalonu startu, aby mě nepomluvily.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika