Převislá keříčková rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
19.4.2014 7:20

Já bych si dovol říci že sazenice jsou velmi pěkné yes, mají pevné stonky a rozestupy mezi listy jsou taky v poho, nejsou sice klasicky tmavé, ale v tomto případě bych si dovolil říci že vzhledem ke způsobu pěstování jsou přímo nádherné. Svěšováním listů se rostlina brání výkyvům teplot a světla, to nic. Pokud je chcete pěstovat v truhlících, tak už v nich mohla být a místo kelímků by na parapetu stál truhlík, ještě lépe kdyby stál na venkovním parapetu. Nevím odkud jste a kolik toho máte, ale sklidit v případě ochlazení truhlíky domů je otázka chvilky. Moje rada zní, ať je máte v kelímcích nebo truhlících tak šup s nima ven, ve Vašem případě hlavně pozor na ostré přímé slunce, ať je nespálí, klidně je můžete i přihnojit (nyní již hnojivem  "plod a květ"). Pokud neklesá teplota pod pět stupňů, tak je klidně nechávejte venku celodenně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 135.230 (?), 18.4.2014 15:35, zobrazeno: 11347x

Poprvé chci pěstovat rajčátka na terase v truhlících. Zasela jsem si semínka převislých rajčátek Tumbling Tom Red. Rána jsou stále chladná, a tak nevím, zda rajčátka nechat v kelímcích nebo je zasadit do truhlíků a do příznivějšího počasí nechat ještě doma. Děkuji moc za vaše rady či tipy. Jsem úplný zahradník - začátečník.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
goofy - (10) - 200.228 (?), 18.4.2014 17:13

Dobrý den. Já využiji vaši fotografii a zeptám se, zda je normální, že mají ty sazeničky takto svěšené listy. Mám totiž doma několik sazenic a některý z nich mají stejný problém (pokud to tedy je problém). Je to hlavně vidět v momentě, kdy porovnáte sazenice, které mají listy normálně vzhůru a vedle nich takto svěšené. Mám obavu, že by to tak asi být nemělo, ale rád bych se pletl. Byl bych moc vděčný za jakoukoli radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 18.4.2014 17:19

ja pridám ďalšiu otázku... sadeničky sú vzpriamené... kedy začnú ovísať?...ako samajú správne vysádzať - normálne vzpriamene, resp. trocha šikmo? Ja vysádzam šikmo i normálne paradajky, aby bola v zemi čo najdlhšia časť stonky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.12 (?), 18.4.2014 22:22

sadenice mate pekne velke, ale prejavuje sa na nich vela tepla a malo slnka, teda su slabe, blede a vytiahnute. ale nie je to nic co by extremne vybocovalo z normalu, ked ich date von tak spevneju. u mna je to podobne, otuzoval som ich pred studenou vlnou vonku, boli pekne, ale bohuzial museli ist na tyzden do tepla..

ja osobne by som nenechal sadenice takejto velkosti v tak malych kelimkoch, pokial mam v plane ich pestovat v kontajneroch tak ich tam presadim predtym ako uplne prekorenia kelimok. takto len brzdite velkostou nadoby ich dalsi vyvoj

tie zvesene listy su kvoli tomu istemu, podla mojho nazoru..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 19.4.2014 6:06

Pokud jsou vaše truhlíky aspoň částečně mobilní a je možno v případě nočního mrazu dát někde do místnosti kde nemrzne, tak teď je ten správný čas na výsadbu  (dlouhodobá předpověď pěkného počasí). Já do toho po svátcích jdu. Vysadím všechna rajčata, která budu schopen krátkodobě ochránit před teplotami okolo 0°C.

                                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 19.4.2014 7:24

sazenice sou OK, listy nejsou svěšené, je to převislá odrůda, a rostlinky už proto takto rostou.Pěstuji Tumbling Tom Yellow, a krásně jde vždy identifikovat od ostatních rajčátek že jsou to ony, už v sadbovačích sou nezaměnitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.4.2014 7:20

Já bych si dovol říci že sazenice jsou velmi pěkné yes, mají pevné stonky a rozestupy mezi listy jsou taky v poho, nejsou sice klasicky tmavé, ale v tomto případě bych si dovolil říci že vzhledem ke způsobu pěstování jsou přímo nádherné. Svěšováním listů se rostlina brání výkyvům teplot a světla, to nic. Pokud je chcete pěstovat v truhlících, tak už v nich mohla být a místo kelímků by na parapetu stál truhlík, ještě lépe kdyby stál na venkovním parapetu. Nevím odkud jste a kolik toho máte, ale sklidit v případě ochlazení truhlíky domů je otázka chvilky. Moje rada zní, ať je máte v kelímcích nebo truhlících tak šup s nima ven, ve Vašem případě hlavně pozor na ostré přímé slunce, ať je nespálí, klidně je můžete i přihnojit (nyní již hnojivem  "plod a květ"). Pokud neklesá teplota pod pět stupňů, tak je klidně nechávejte venku celodenně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.4.2014 17:38

No hej, ale ako prinútiť previsnuté paradajky, aby previsli?...sadeničky sú také vzpriamené..   laugh Som ich vysadil do truhlíkov, síce šikmo, ale radšej priviazal k paličkám, aby ich vietor nepolámal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.4.2014 18:17

Lehnou si až budou trochu větší, ale nesmíte je vyvazovat a vylamovat. Každopádně budou mít snahu růst vzhůru, vlastní vahou však budou padat dolů, nejsou převislá jsou jen visící dolů. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.4.2014 19:21

len aby ich vietor nepolámal... žeby som ich nejako tvarovl drôtom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika