Postrek paradajky voči plesni



Stránky: 1,  2,  3   
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?) 
18.6.2015 14:59, zobrazeno: 31774x

Dobry den, 

Ako a s cim striekate paradajky proti plesni? Ja som zakupil 3 kombinaciu Floraservis Rajčiak, kde su uz jednotlive pripravky v sackoch. Prvy postrek som uz previedol, teraz kedze je dazdive pocasie chcem strieknut druhy x pripravkom, co je v krabicke. Avsak ten je len kontaktny a neviem, ci by nebolo vhodnejsie potriekat paradjky este raz pripravkom c.1 Ridomilom (ten sa da zakupit aj samostatne)

Alebo aky mate nazor a skusenost vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 184.133 (?), 18.6.2015 15:44

Pokračoval bych mědí. Jestli dodržíte odstup ke sklizni a další systémové s krátkou OL nechal na dobu zrání. Ten Tanos vypadá slušně - jestli jsem to dobře četl, má kurativní účinky čtyři dny. A brání šíření spór.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.11 (?), 5.7.2015 23:37

Dobrý večer, 21.6. 15 jsem preventivně stříkal rajčata Acrobatem ještě s 21 dny OL. Rajčata jsou nyní asi dvojnásobná než v době postřiku (vysazoval jsem hodně opožděně). Chtěl jsem se zeptat, jak dlouho Acrobat rostliny ochrání, kdy provést další postřik a čím. U Acrobatu se uvádí myslím maximálně 3 postřiky, stříkal bych již postřiky s 3 denní OL. Hospodařím v uzavřené poloze, málo se tam pohybuje vzduch, rajčata pomalu osychají a problémy s plísní způsobuje později i rosa. Bohužel jsem musel vysazovat hodně nahusto (běžně 1x1m, letos 60-70x80cm). I v suchých letech musím rajčata postříkat. abych něco sklidil. Mám nějakých 110 tyčkových rajčat. Děkuji za radu ohledně postřiků, abych pokryl celé období a současně netrávil rodinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.111 (?), 18.6.2015 22:28

Poprvé stříkám společně s brambory Acrobatem, podruhé (s delším časovým odstupem) Kuprikolem. Acrobat chrání po nějaký čas i nové přírůstky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 38.39 (?), 21.6.2015 8:14

Ja som striekal podla navodu v tej 3 kombinacii z obchodu co su v baleni (Ridomil, Champion) ale vcera som si vsimol ze od postreku porastli asi 5cm a tie vlastne ostanu nechranene. Riesite to nejak? Je potrebny dostrek alebo podla navodu v intervale 7-10 dni striekate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.20 (?), 29.6.2015 23:15

Dobrý den, rovněž mám dobré zkušennostis Acrobatem.Rajčata i okurky jsem stříkala poporvé v polovině června.Zalévám výhradně ráno či tak do 10.oo hodin, né večer a né na list.Mluvím však o skleníku. Jednou za 7 až 10 dnů přihnojuji Wuxalem calciem na list a to jak na okurky, tak na rajčata v dávce 5 ml na l litr vody.Výsadba byla v dubnu-dávala jsem symbivit rajče a okurka. Sadba: Větší jamka, proliju jamku, dospod trochu písku a slámy, zasypu zeminou, symbivit, sazenici.Pak přihnojuji až tak na 6 týdnů po výsadbě-povrchově trošku pocukruji cereritem, zálivka pouze na zem, zhruba po 7-10 dnech přihnojuji na list Wuxalem calciem 5ml na 1 litr vody.Zatím se mi to osvědčilo.Opylovávám silnějším zatřepáním rostliny zhruba obden.

Zatím se mi dařilo vloni i letos.Sazenice di předpěstovávám sama doma do mimipařníčků na okně u topení a pak přepichuji do velké bedýnky-malinko zaleji previcurem proti padání klíčků a po dvou pravých lístcích na sazenici přihnojuji malinko kristalonem start.

Myslím, že prvopočátek obrany před chorobami je dobře vypěstovaná sazenička.Zatím se mi dařio vloni i letos.Je to složité, musí se zkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.6.2015 8:48

Já rajčata proti plísni vůbec nestříkám, to ale bude tím, že je pěstuji pouze ve skleníku nebo při jižní stěně domu, kde jsou poměrně dobře chráněná proti dešti a případnému uchycení spor plísně. I tak si ale myslím, že začínáte s preventivním postřikem příliš brzy, když ještě nehrozí infekce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 22.6.2015 6:41

Dobry den, ja ich striekam aj ked nemaju prejav lebo aspon si myslim, ze preventivne ich strieknem. Vedla mam zemiaky a tie uz maju plesen a niektore paradjky uz maju spodne listy zlte s ciernymi skvrnami tak s obavy som ich zacal striekat skor. 

Vyrastky co vyrastu po potreku uz nijak nedostriekavate? S Akrobatom som mal dobre skusenosti ale nechapem preco na SK ho uz stiahli z predaja. je viacej pripravkov co su stiahnute a v cechach sa predavaju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 225.249 (?), 21.6.2015 10:24
mne uz dierkovateli spodne listy, tak som striekal dithanom, co som mal este z minulej sezony, pred dvoma týzdnami. Tento tyzden dost prsalo, malo by sa ustalit pocasie uz, tak dalsi postrek dam asi s championom, este neviem ci zajtra, alebo az ked zacnu zltnut prve listy. Ked zacnu dozrievat prve plody, tak v prvej dekade jula, tak cim striekate? Ja uz striekam vtedy vacsinou len spodne listy a stonky, plody len tak zlahka-nechcem ich zlievat medou. Ten ridomil ma kratku ochrannu dobu, ale neviem, ci je vhodne systemovy v case dozrievania?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 228.62 (?), 21.6.2015 20:44

Systémový přípravek je vhodný právě v době dozrávání. Já používám Acrobat který má OL jen 3dny. Myslím, že je ale na něj ještě dost brzy. Nikdy jsem nestříkal dříve než v červenci a zatím rajčata žádný náznak plísně nemají. První sklizeň byla dnes a sice odrůdy Tiger Tom a Sungold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika