Popraskaná rajčata



StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?) 
19.8.2015 22:07, zobrazeno: 6015x

Po urputném suchu nastaly dny vytrvalého deště, velká část rajčat popraskala. Co s nedozrálými popraskanými rajčaty? Zpracováváte je, jak? Máte nějaký tip, co se praskání týče? Nejvíce zaplakaly Sweet as Linda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 19.8.2015 22:17

Zaléval jsem poměrně hodně a praskají také. Ono to není jen o zálivce ke kořenům, ale i o dlouhodobém zvlhčení plodů. Ze zralých vaříme kečup. Nazrávající mohou i s prasklinami dozrát. Jinak likvidace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 20.8.2015 8:45

Pomůže nebo ublíží nezralým popraskaným plodům, když je postříkám - včetně celé rostliny samozřejmě - nějakým fungicidem, Ortivou apod.?

To nadměrné zvlhčení plodu jako příčina praskání mě napadlo už taky, bohužel pozdě, všude se uvádí jen výkyvy v zálivce. Díky, že jste mi moje podezření potvrdil. Příští rok (když dožiju) se pokusím aspoň pár rostlin nějak zakrýt, hodně mě mrzí hlavně Goldkrone, vnoučata ho milují a to je zrovna na praskání hodně náchylné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 20.8.2015 9:20

Postříkejte, já se na to chystám také. Rajčata kolikrát popraskají, jen když je při mytí necháte chvíli namočená ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika