Pomáhá lunární kalendář?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?) 
1.2.2013 11:51, zobrazeno: 80010x

Zdravím, stále čtu o pěstování dle lunárního kalendáře, tak by mě zajímalo jakou s tím máte zkušenost? Je to k něčemu, pozorovali jste nějaký rozdíl? Pokud ano, dle jakého se řídíte, zjistila jsem totiž, že jich je spousta a rozhodně se tak docela neshodují...

Já zatím mohu soudit jen dle řeřichy kterou trvale seji a sklízím. Nikdy jsem však nepozorovala rozdíl. :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 2.2.2013 15:17

Vzhledem k tomu, že stejná semena za stejných podmínek klíčí pokaždé jinak, něco na to vliv má. Měsíc může být příčina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.46 (?), 5.2.2013 17:57

Dobrý den, také přispěji svojí troškou do mlýna.

 Loni jsme zkoušeli set a sázet podle lunárního kalendáře. dělali jsme pokusy - stejná odrůda mrkve nasetá 2 krát, jednou když měsíc přibýval, cca 10dní pauza a setí když měsíc ubýval. Dřív byla venku mrkev setá při ubývání měsíce, ta druhá lezla o 10 dní později. Brambory jsme sázeli pri přibývání měsíce rodičům, švagrovi- ještě si z nás dělali srandu, vrtěli hlavou, bylo jim to jedno, nikdo tomu nevěřil. My jsme je sázeli při ubývání měsíce a měli jsme je venku dříve, Plíseň jsme neměli -1 krát stříkáno, oni ano- postřik 4 krát.  Rajčata sázená ve "špatný týden" chcípala před očima, začala se vzpamatovávat až později.

Určitě mi tady někdo napíše, že je to hloupost, já taky netvrdím, že je to 100% zásluha měsíce. Tchán se směje pořád, švagr taky kroutí hlavou... my to prostě letos znova zkusíme a uvidíme, možná to loni byla shoda náhod a prostě se dařilo. smiley

Ale u stromů tomu věřím, když ubývá měsíc- má se stříhat, jinak rána slzí a hůře se hojí.  Vávrová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 5.2.2013 21:02

Tož já bych to taky ráda zkusila smiley. Nemáte nějaký odkaz? Zkusila jsem vyhledávač, ale nic přehledného (kdy, jakou plodinu sázet) mi to nevyhodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.38 (?), 5.2.2013 21:08

Kupte si "Lunární kalendář Krásná paní" je k němu příručka: Měsíc zahradníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Moka - (19) - 39.46 (?), 8.2.2013 19:31

Odkaz nemám, četla jsem základy v časopise:

-to, co roste nahoře (rajčata, papriky, zelí) sázím když měsíc příbývá

-to, co roste v zemi (brambory, mrkev, pórek) sázím a seju když ubývá

 Přeji Vám hodně úspěchůsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 6.2.2013 9:55

Myslím si, že ověřit a hodnotit práce na zahradě podle lunárního kalendáře v zahrádkářských podmínkách nelze! Vždy jsou rozdílné podmínky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.137 (?), 10.2.2013 17:44

Tohle podtrhuji – s kvalitní metodikou a podmínkami by to i tak bylo velice složité hodnotit, účelové jednorázové pokusy v jedné dvou sezonách nemají velkou vypovídací hodnotu - složité potvrdit, složité vyvrátit, ale dokud na drobném zahradničení nevisí otázka života a smrti,  ať si lidé sází třeba podle výsledků, jak hrála Sparta, když si budou chtít myslet, že to k něčemu bude..

DM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.2 (?), 12.2.2013 19:06

No nevím, ale já myslím, že spíš záleží na zemině.I ta nejkvalitnější může při špatném skladování v igelitovýv¨ch pytlích chytit různé plísně.Já letos propařila zeminu z mého kompostu a po týdnu už mi lezou papriky a mochyně.Zatímco v loni mi narůstala jen plíseň na nepropařené zemině.A to jde měsíc dolůsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jfalta - (39) - 220.94 (?), 5.2.2013 22:31

To, že stejná semena klíčí různě, je strategie rostlin, jak zvýšit pravděpodobnost přežití dalších generací. Kdyby to tak nebylo, měli bychom mnohem méně práce s plevelem.

Lunární kalendář je stejně smysluplný jako horoskop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika