Podzimní pěstování okurek



host - 235.147 (?)
4.9.2015 23:53

Ze semen  na začátku srpna ==  první okurky na  začátku září.   Já třeba  letos sázel  asi 20.8.  salátovky, ale mám   skleník ze  silného polykarbonátu  a   akumulací.    První okurky  budu mít  tak zhruba  v polovině  září a  pak   až do poloviny   října jsou ve skleníku  optimální pěstební  podmínky.   2 polovina  už je  horší   a s nástupem mlh a  dušičkovéno počasí  je konec.

  Obávám se  však, že   v pařeništi  už během  září budou dost nízké noční  teploty a  je otázka jesli  to na ty okurky  stačí.  Okurky nejśou tolik náročné na  světlo, takže je  lze úspěšně pěstovat od začátku  února až do  konce   října, ale musíte  zajistit   vyšší noční teploty pro  salátovky 15°C.  Nakládačky budou  odolnější, ale pokud  Vám to  půjde pod  10 budou stagnovat.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 89.147 (?), 15.12.2014 21:02, zobrazeno: 12383x

Máte prosím někdo zkušenost s tímto tematem.Jde mi o pěstování okurek ve foliovníku po okurkách, které již odrodily.Připadá v úvahu začátek srpna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 15.12.2014 22:06

To je tak trochu nesmysl, pokud okurka roste, tak stále rodí. Když ji budete mít na síti, lze síť skasat, odplozené části výhonů u země odlistit a plození pokračuje stále na koncích výhonů.

Pokud vám okurky ze skleníku vyžene plíseň, nemá cenu v tom samém roce dávat okurky nové a je potřeba počkat na desinfekci mrazem (případně desifekci mrazem pomoci s chemií).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.147 (?), 4.9.2015 23:53

Ze semen  na začátku srpna ==  první okurky na  začátku září.   Já třeba  letos sázel  asi 20.8.  salátovky, ale mám   skleník ze  silného polykarbonátu  a   akumulací.    První okurky  budu mít  tak zhruba  v polovině  září a  pak   až do poloviny   října jsou ve skleníku  optimální pěstební  podmínky.   2 polovina  už je  horší   a s nástupem mlh a  dušičkovéno počasí  je konec.

  Obávám se  však, že   v pařeništi  už během  září budou dost nízké noční  teploty a  je otázka jesli  to na ty okurky  stačí.  Okurky nejśou tolik náročné na  světlo, takže je  lze úspěšně pěstovat od začátku  února až do  konce   října, ale musíte  zajistit   vyšší noční teploty pro  salátovky 15°C.  Nakládačky budou  odolnější, ale pokud  Vám to  půjde pod  10 budou stagnovat.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.147 (?), 29.10.2016 21:40

Jen bych chtěl doplnit, že   pěstování okurek  na podzim  vyžaduje pokud  jde o  hadovky, určité zásady.  Mám zkušenosti  s okurkami  od SEMA ,  Superstar ,  Vista,  Orca.  Největší úspěchy  dosáhnete,  pokud je  vysejete na  konci července,  rostou velmi  dobře.    Při    pozdejším výsevu  tak do   konce srpna  to také není  špatné,  pak ovšem  okurky začínají  rodit až  na začítku   řijna.    Ještě pozdějším  výsevu,  okolo 15.9.  začíná problém  s tím, že po  23.9 se začnou zkracovat  dni to  vede k  tomu,  že okurky  mají tendenci  neodnožovat,  a pozdě vyseté okurky  nemají v  této době ještě   vyrostlé postranní  výhony.  Odnoží samozřejmě  také ,ale později  a tak  se stává , že máte  jeden 180cm  vysoký výhon  a teprve  potom   vám začnou  růst postranní  výhony.  Dalším problémem  jsou teploty.   Pokud   máte ve  skleníku během  podzimu ještě  přijatelné noční  teploty okolo  12-14°C , ale denní dosahují  tak 17 °C   kvůli španému počasí  a takové  podmínky trvají  delší dobu  okuka i v  tomto období  roste,  jenže pokud  pak přijde  teplý den s  teplotami ve  skleníku 25-28°C  -  tedy optima pro okurky   dojde ke zvadnutí a poškození  rostliny.  Teplota se  musí zvedat   postupně, aby si  rostliny opět  zvykly na teplé prostředí.  Dalším problémem je nedostatek  světla,  záleží samozřejmě  na počasí  , jsou - li slunné  dny   tolik se to neprojeví,  ale obecně  po 25  říjnu již okurky trpí  nedostatkem světla, teploty přes den by proto  měly být  jen   lehce přes  20. (21-22°C)  V noci naopak co nejvyšší ideálně okolo 18°C.   od začátku hruhé dekády   listopadu je  již pro pěstování  okuker v nevytápěných sklenících  většinou příliš chladno.  Pokud se  rozhodnete přitápěním  sezonu ještě prodloužit,  nebude to mít díky  krátkým mlhavým  dnům, které v  tomto období  panují kýžený  efekt.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 44.100 (?), 30.10.2016 7:27

po 23.9 se začnou zkracovat dni

Ony se dny zkracují už od 21.6. wink Možná jste chtěl říct, že čím později, tím je to se světlem horší a nevhodné pro pěstování. Já mohu prohlásit, že v říjnu už je většinou počasí takové, že téměř vůbec (Brno) nesvítí slunce a tedy teploty ve skleníku se pohybují mezi 5 a 15 (tak jak je venku), takže pro pěstování okurek naprosto nevhodné. Poslední okurky ještě trochu dozrály v září, v říjnu už nebyla šance, i když byly nasazené. Prostě po celý říjen plody zůstaly ve stejné velikosti, které dosáhly v září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.235 (?), 10.11.2016 2:53

Zajímavé příspěvky, skleník, foliovník ani pařeniště nemám. Venkovní sklizeň mi pravidelně zkrátí plíseň, letos se porost vyplodil a následně přišla plíseň. Často, ale plíseň zničí porost krátce po začátku sklizně, postřiky nějak nepůsobí. Uvažoval jsem, že bych koncem června, polovině července vysel další vlnu nakládaček, sálátovky již nepěstuji - myslím si, že mladé rostliny budou odolnější plísni než plodící porost. Zkoušl jste to někdo, jde mi o venkovní pěstování, měl bych rád okurky i v době dozrávání rajčat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.147 (?), 8.1.2017 0:00

Samozřejmě záleží  jaký máte  skleník a  jaký je  podzim.  Letos to  nebylo nic  moc.  Já mám  ve skleníku  16mm polykarbonát  a   rozsáhlou zemní  akumulaci.   S tím  lze pěstovat  až do začátku mlhavého  období.  /bez topení/.     Ještě bych  chtěl pro  případné zájemce  doplnit.   Teploty půdy   na podzim  klesají   a proto je  vhodné   téměř nutné okurky roubovat   pokud chcete  pěstovat i říjnu   nebo dále  v zimě s  topením.Letos vyzkouším    hadoky odolné  chladu.  Za 14  dní je  budu roubovat   od února je zkusím  pěstovat ve skleníku - topím   okolo 18-20°C.   Burpless Tasty Green F1  (AEV-vs.cz),  v létě by měla  jít pěstovat  bez   skleníku nebo  pařeniště. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.192 (?), 4.9.2021 11:07

Dobrý den, opakovaně posledních několik roků zkouším srpnovou venkovní výsadbu okurek ze sazenic se střídavými úspěchy - předloni mohu tento pojkus hiodnotit jako úspěšný, vloni zvítězila rychle plíseň, ale několik ks jsem přece jen sklidil. Letos jsem vysadil vytáhlé sazenice Charlotte a Minisprint (celkem cca 20 sazenic) kolem 15. srpna, výsev byl 10. července. Zatím sazenice vlivem děšťů a zimy téměř nepovyrostly a nezesílily, je tam jedna střední okurkek a několik menšícjh. Chtěl bych je zvedonout na provázcích od země a přivázat ke konstrukci. Dotaz zní jestli mohu použít dřevěnou konstrukci a provázky z plísní zlikvidivané výsadby kterou jsem zrušil před cca 14 dny. Také v blízkosti mám plíseň na cuketych a "moučnou" plíseň na bezslupkaté dyni, také mě v blízkosti končí melouny. Mmám obavy z přenosu plísně. Okurky jsem asi před 14 dny stříkl Acrobatem (obecně okurky nestříkám, v minulosti postřiky neměly žádné poozitivní výsledky) společně s rajčaty. Jen pro zajímavost kolegyně nosí touto dobou okurky, které pne po jabloni a nestříká, spodky má chycené, vršek je zdravý, Také vím o pěstiteli co stříká okurky společně s vinnou révou, má je doteď celkem zdravé, ale nechce říct jakým postřikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika