Podpěry pro dýně



Stránky: 1,  2   
host - 200.105 (?) 
4.5.2015 13:16, zobrazeno: 18772x

Dobrý den, prosila bych o radu, jak udělat podpěru pro dýně. Má někdo zkušenosti? Potřebovala bych je vést do výšky, nemám dostatečně velký záhon na to, aby ležely na hlíně. Nějakou svařenou hrazdu z kulatiny, spustit provázky, ale nic více mne nenapadá. Děkuji. Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 145.55 (?), 4.5.2015 14:29

Dýně se ráda plazí i po plotě, tak než si zničit plot nabídněte jí žebřík. Nemáme foto, ale starý dřevěný žebřík se nám osvědčil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.15 (?), 4.5.2015 14:31

něco takového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.92 (?), 5.5.2015 14:55

Hokaida jsem vloni vedla na spirály na rajčata, lze použít jehlan z klacků nebo tyčí, chci použít prastarý oblouk na popínavé růže. Záleží na tom, co máte k dispozici. třeba násadu od smetáku, nepoužívané zahradní nářadí, kostra židle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.40 (?), 7.5.2015 13:43

Dobrý den, díky za nápad, vyzkouším :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 6.5.2015 8:48

Na dýně mám letitý žebříček z drátu, zbylo to po původních majitelích, celé se to prohýbá, jeden konec v zemi, druhý do mírného oblouku přichycený na horní straně kompostu. Rostlina si po tom vyleze (proplétám šlahoun příčkami) a nahoře na kompostu ji nechám lézt si kam chce. Potom mám oblouk na růže (takový ten obyčejný, Lídl, Kaufland), z každé strany jedna, ten to unese sám. Potom mám dýně u takového tunelu z kari sítě, tunel je jako prolézačka pro děti. Celá kari síť ohnutá do oblouku, zapíchnutá konci do země a zajištěná háčky z drátu a nádobami, oblouk drží sama, je pevná.

Pro inspiraci si zkuste zadat na pinterestu nebo googlu pumpkin trellis. Dýním je vzhled opory ukradený, záleží na vás, jakou máte představu o své zahradě, zda recyklovat věci nebo to mít hezké. smiley Přeji hodně zdaru v pěstování a slimákům zmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 16.5.2015 19:48

Já jsem si letos nachytal taková áčka z betonářské síťoviny s oky 15x 15 cm. Nahoru a dolů to dělá cca dva metry. Na některé šlahounovité tykve to stačit bude, na některé mohu dát ta dvě áčka za sebou.

                           Vladimír

Konstrukce pro tykve
Konstrukce pro tykve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.105 (?), 25.5.2015 6:26

Dobrý den, Vladimíre! Děkuji za mustr. Ptala jsem se v prodejně, jestli mají síťovinu, která nerezne - nemají. Prý se ani nevyrábí :-(.  Koupila jsem obyčejnou a natřu zelenou barvou. Díky za radu. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 25.5.2015 15:27

Taky by se mně to líbilo natřené, na barvě by nezáleželo, ale nejsou na to lidi.smiley

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 16.5.2015 23:24

Mě si jeden rok našly podpěru dýně (lagenárie) samy. Měl jsem krásný frňákovník.laugh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika