Plísen bramborová na rajčatech 2016



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?)
1.7.2016 22:56

Já bych řekl, že je to padlí rajčete. Na padlí rajčete většina přípravků proti plísni rajčete nezabírá. Dá se použít síra, Talent, Topas, Zato a Ortiva (ta je na obojí). Padlí rajčete škodí jen ve skleníku či fóliovníku a vyskytuje se hlavně na rubu listu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 12.7.2016 15:52

V neděli jsem poprvé postříkal rajčata. Možná trochu předčasně, jelikož v Mokošíně ještě včera nebylo ani dosaženo kritické hodnoty pro plíseň bramboru na bramborách, oproti HK, ale zjistil jsem na jednom slabším rajčeti kus zhnědlého a seschlého listu, což mohla být plíseň bramborová. Použil jsem Acrobat, jelikož jej použil KUKY, i když má Revus, takže zřejmě více věří Acrobatu než Revusu. Koncentraci jsem namíchal 10g na 3 litry vody, což je horní hranice. Spodní je 10g na 1,5 litru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 12.7.2016 20:57

Já jsem někdy před týdnem také použil Acrobat - předpovědi byly "deštivé". Od té doby tu nespadla ani kapka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 12.7.2016 22:26

Včera manžel letos poprvé postříkal brambory a venkovní rajčata proti plísni Acrobatem. Vyčkávali jsme dle předpovědi počasí. Nyní má být děštivo několik dní, tak už je na čase. Na velmi raných bramborách jsem již plíseň měla, proto jsem je včera všechny vykopala.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 13.7.2016 14:45
Dobře, takže jsme všichni použili Acrobat. Jen doufám, že při koncentraci 10g na 3 litry nebude chemický zápach z plodů cítit ještě dlouho po uplynutí OL, jako tomu bylo u koncentrace silnější a to, 10g na 1,5 litru. Mám raději Ortivu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.91 (?), 1.7.2016 19:41

Dobrý den, prosím vás, je toto plíseň? Mám to na rajčatech ve skleníku, venku ne. Je to tam každý rok. Listy otrhávám. Vždy jsem stříkala, takže nevím, co by to dělalo, kdybych nestříkala. Každopádně v těch žlutavých skrvnkách se později objeví hnědé až hnědofialové tmavé, list s tím poměrně dlouho žije, aniž by odumřel.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.20 (?), 1.7.2016 19:52
Je to cern rajciakova, vznika pri nadmernej vlhkosti v skleniku, treba mat pootvarane vsetky okna aj dvere na skleniku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.7.2016 20:47

Na listu hosta z příspěvku z 1.7. se mi nezdá žádná houbová choroba, maximálně nějaká fyziologická porucha. Čerň je na fotce v mém příspěvku z 19.6., mívám ji ve skleníku každý rok, nestříkám, na plody to neleze, jen omezí listovou plochu a od výtrusů se člověk lehce umaže. Stříkat odmítám, protože ze skleníku denně něco jíme, a je problém s dodržením OL. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.91 (?), 1.7.2016 21:01

Děkuji oběma za reakce. Mám rozhodně něco jiného, než je na Vaší fotce z 19.6. Já mám ty skvrny po celém listu celkem pravidelně, později je list zbarvený (hnědě) i z druhé strany, ale nijak to nemaže, ani mi to nepřipadá vyloženě jako spory. Já právě letos taky stříkat nechci. Kvůli tomu jsem přestala pěstovat rajčata venku, která chytala plíseň dřív. Známý (dlouholetý pěstitel rajčat) mi ale tvrdí, že to, co mám ve skleníku (na fotce) je taky plíseň, tak váhám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.56 (?), 2.7.2016 14:47

Domnívám se, že ůže jít o zavirování rajčat. Na plodech se mohou vyskytnout hnědé skvrnky. Přenáší mšice nebo mohou být zavirovaná semena. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 1.7.2016 22:56

Já bych řekl, že je to padlí rajčete. Na padlí rajčete většina přípravků proti plísni rajčete nezabírá. Dá se použít síra, Talent, Topas, Zato a Ortiva (ta je na obojí). Padlí rajčete škodí jen ve skleníku či fóliovníku a vyskytuje se hlavně na rubu listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika