Plísen bramborová na rajčatech 2016



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
29.6.2016 19:47

Poškození v příspěvku AkelaCZ vypadá opravdu na plíseň bramborovou. Možná je to dáno mikroklimatickými podmínkami, možná u vás více pršelo. Již jsem se za léta pěstování rajčat setkala s tím, že se plíseň zastavila a rostliny uzdravily po postřiku systémovým fungicidem, ovšem tehdy pomohla změna počasí, Prádelna byla nahrazena klimatem pouště. U nás ještě plíseň není ani na bramborách a postřik Acrobatem zatím odkládám. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.6.2016 13:50

Ještě bych dodal, že při vyšší koncentraci (horní hranice rozpětí v návodu k použití) byl Acrobat z plodů cítit ještě dlouho po uplynutí OL. Něco podobného uváděl Kuky u Infinita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 6.7.2016 10:19

Takže po 1.postřiku Dithane DG Neotec dnes listy vypadají takto. Použít jako další postřik něco jiného? Rajčátka už začínají dozrávat sad. Happy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.186 (?), 21.6.2016 18:16

Zdravím a připojuji se se stejnou zkušeností. Začala se objevovat asi před 10 dny, ihned postříkáno - marně... Právě jsem všechny ze skleníku vytahala. Ta, která jsou venku, zatím drží. Letos se nedaří..., okurky salátovky už mají pro změnu padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mejstrlan - (2) - 123.105 (?), 25.6.2016 15:59

už jí tam mám co?

Zatím na jediném rajčeti - to nejvíce zralé, odrůda Tornado F1, venku

rajče jsem odstřihnul a bedlivě sleduju jestli se neobjeví známky plísně jinde.

Zatím jsem jen stříkal na mšice, které byly pouze na tornádech, vedle mam žluté hruškové a ty byly bez mšic

Tornádo F1
Tornádo F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
akelacz - (17) - 15.159 (?), 29.6.2016 9:34

Zdá se, že plíseň bramborová se již objevila i na venkovních záhonech. Raději jsem všechny rajčata ošetřil Acrobatem.

Překvapivě se v mě lokalitě (Berounka) objevila cca o měsíc a půl dříve než obvykle, přestože se mi nezdá, že by už měla vhodné podmínky k rozvoji.

:(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 29.6.2016 15:42

Kde berete tu jistotu, že je to plíseň bramborová? A vůbec, je opravdu Acrobat zastavit plíse´ˇn bramborovou, když už je rostlina zasažena?

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
akelacz - (17) - 15.159 (?), 29.6.2016 16:42

Pane Vladimire jistotu, ze se jedna opravdu o plisen bramborovou nemam, a velmi rad se budu v tomto pripade mylit. 

U Acrobatu davam nadeji systematicke slozce (obavam se, ze jde o zbozne prani), nez rostliny budu muset zlikvidovat. 

Chtel bych se zeptat, za jak dlouho dojde k pruniku nemoci do cele rostliny, pokud se objevi prvni priznaku na listu?

Zdravi
  akelacz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 57.53 (?), 29.6.2016 17:00

Tohle vypadá na normální přemokření, uhnilé listy z přebytku vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 231.27 (?), 29.6.2016 18:04

Také jsem z lokality (Berounka), ale plíseň se naštěstí neobjevila. O Acrobatu už několik dnů také uvažuji. Nevím kolik listů máte napadeno, ale asi bych je ostříhal a věřil, že Acrobat to zvládne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 29.6.2016 19:47

Poškození v příspěvku AkelaCZ vypadá opravdu na plíseň bramborovou. Možná je to dáno mikroklimatickými podmínkami, možná u vás více pršelo. Již jsem se za léta pěstování rajčat setkala s tím, že se plíseň zastavila a rostliny uzdravily po postřiku systémovým fungicidem, ovšem tehdy pomohla změna počasí, Prádelna byla nahrazena klimatem pouště. U nás ještě plíseň není ani na bramborách a postřik Acrobatem zatím odkládám. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika