Pěstování rajčat v nádobách na maltu?



Stránky: 1,  2   
host - 216.221 (?) 
15.4.2016 15:10, zobrazeno: 14122x
Dneska jsem koupila v Hornbachu několik černých devadesátilitrových nádob určených k míchání malty - tvarem a velikostí jsou shodné s velkými truhlíky v oddělení zahrady, ale cena je sotva pětinová. Myslela jsem že je to skvělý nápad, ale radost mě opustila po několika minutách jízdy v autě společně s mými úlovky. Ten smrad! Prostě hrozně to páchne, myslela jsem že bez úhony domů nedojedu. V obchodě nic cítit nebylo, v těch obrovských otevřených prostorách se lecos ztratí.. Jsem teď poněkud bezradná. Venku ten smrad samozřejmě cítit nebude, snad i po čase vyvane, ale neobsahují tyhle nádoby nějaká svinstva která by to rajče přijímalo? Nikde jsem žádný odkaz ohledně nevhodnosti nenašla, naopak spousta lidí píše jak pěstuje rajčata v nádobách od čehokoliv. Nebýt toho šíleného smradu tak mi taková otázka nepřijde na mysl. Co o tom soudíte? Hana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 92.21 (?), 15.4.2016 16:34

Vypláchnou nějakým jarem a načisto vodou a vše bude OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.186 (?), 15.4.2016 18:11

Zestejného důvodu jsem odložil včera černé květináče v zahradnictví. Málem z toho ještě kapala ropa, či z čeho to číňané vyrábífrown. Na ozdobné kytky ano, ale zeleninu bych v tom raději nepěstoval, uvolňování látek bude dlouhodobé, zvláště na slunci intenzivní a nikdo neodpoví, kolik látek do plodin může přecházet..takže z principu předběžné opatrnosti jsem nepodlehl lákavé ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 15.4.2016 18:12

A hlavně dát na slunce oni vyčichnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.172 (?), 15.4.2016 19:56

Možná vyčichnou ale uvolňvat vtaláty se budou dál. Je to jako u hraček pro děti - vyrobených v Číně. Více by mohli vědět na ČOI.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 92.21 (?), 15.4.2016 21:32

To jsou hrozný blbosti, nejspíš prodejce plastových květináčů za 500, především jsou to ftaláty a ty se používají při výrobě PVC, ty nádoby jsou z PE, který většinou má atest na potraviny, ne v případě nádob na maltu.

Zespoda tý nádoby by mělo být označení materiálu tak si něco vygůglujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.172 (?), 15.4.2016 23:25

Takže je to zdravotně nezávadné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 57.247 (?), 15.4.2016 23:39

Dobrý večer, už sa to tu riešilo. Pozrite si tému: "Kalfas jako květináč - zdravotní hledisko"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.254 (?), 19.4.2016 9:06

Chtěla jsem letos pěstovat rajčata a lilky v 10-ti litrových kýblech. Ted když ale koukám na cenu - ta nádoba na maltu - kulatá - by se mi líbila. Dole vyvrtám díry, dám drenáž, rajčata nasázím dokola, zalévání uprostřed... Co myslíte? Kolik sazenic rajčat bych mohla dát? Při pěstování v kýblech bylo na jedno rajče 10litrů... Děkuji za názory. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 19.4.2016 9:59

Ty díry nevrtatat do dna ale z boku asi 2Cm od dna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika