pěstování lilku (baklažán)



host - 225.244 (?)
22.9.2015 19:23

můžete mě prosím poradit co s nedozrálým lilkem.Mám jich doma asi 10.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 21.6.2009 15:18

Jo, kvetou krásně, to pršavé počasí jim přeje.Teda -  rostou venku, v zimní zahradě jsem je vysela a pak jdou vždycky zároveň s rajčaty ven. Jižní Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.215 (?), 9.3.2020 8:33
Kupil som prave semena toho ceskeho raneho. Mate s nim niekto skusenosti?co chut a kvalita? Este som baklazan nepestoval, ale o velkost plodov mi nejde, myslim, ze prave mensi plod sa lahsie zuzitkuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RUBIK - (21) - 91.196 (?), 9.3.2020 20:35

Prvopěstiteli se občas shodou náhod podaří vypěstovat mimoděk obdivuhodné plody čehokoliv-lilek potřebuje teplo, velké, dlouhodobé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 12.7.2016 14:53

Když jsou zralé tak jsou skoro nejedlé, semena jsou tvrdá - musí se sklízet dokud jsou nezralé. V momentě kdy zastaví růst dají se sklízet. Jak začnou dozrávat a vybarví se a pokožka přestane být lesklá - je nejvyšší čas. Chce to trochu cviku. Někteří autoři dokunce doporučují do něj říznout a zkontrolovat dužninu a semena jestli nezačala hnědnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.244 (?), 22.9.2015 19:23

můžete mě prosím poradit co s nedozrálým lilkem.Mám jich doma asi 10.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 23.9.2015 8:13

Normálně ho spotřebujte. On je spíš problém co s plně zralým lilkem, protože má v sobě tvrdá semínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.253 (?), 12.7.2016 11:33

dobrý den. 

mám stejný problém. rostlina roste, vypadá krásně, květy taky jsou, ale jsou plané. co dělám špatně. zkusila jsem to letos poprvé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 12.7.2016 12:15

Mám to stejně. Lilky ve skleníku jsou pěkné, kvetou, ale plody se netvoří. Přitom je skleník otevřený a včely tam občas zamíří. Okurky tam jedou perfektně a snad jediný květ na nich není planý. Taktéž papriky jsou v pořádku, plodí. Prohnojeno je dostatečně, kompostem i hnojem. Naopak na zemi melouny - malé melounky se tvoří, ale krátce po odkvetení uhnují. Tak nevím. Jestli je příliš bujná zeleň při zemi a nedochází k opylení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JirkaS - (15) - 49.10 (?), 6.8.2018 10:19

Letos poprvé zkouším lilky a jdou celkem pěkně - mám je venku (460 mnm) v pytlech jako papriky (teplo, závětří, minimum škůdců), plody obrovské, jen by mě zajímalo, kdy se mají sklízet. Odrůda je Black Beauty, nejprve vyroste menší plod nádherně fialové barvy, když doroste, začne od stopky jakoby zelenat a fialová se pak mění spíše na hnědou barvu - není už pozdě je trhat? Nezdá se mi, že by byly přezrálé a ztratily lesk, tak si nějak nevím rady...

Díky Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.130 (?), 26.4.2020 18:18

nezralý likek lze konzumovat jako i nezralý okurek
Mne zajímá chuť. Před 70 lety otec pěstoval snad český a jiné, chut byla výborná. Ted když koupím lilek, je to plané. V televizi mluvil odborník z madarska a říkal, že takové co jsou v prodeji nejí, on že jí tenké a dlouhé, zakřivené. Našel jsem v prodeji semena tenkých dlouhých a mám sadbu ve Frýdek. Také jsem sehnal semena kulatých barva stříkaná, ty jsem nevysel. Jinak mám minikiwi arguta řízkované odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika