Pěstování cuket navysoko



Stránky: 1,  2   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?) 
3.7.2014 13:57, zobrazeno: 29867x

Zajímalo by mě,

jestli jste někdo zkoušeli pěstovat cukety vedením do výšky.Já se o to letos pokouším, ale netuším, jestli to půjde.Malé plody mi likvidují slimáci a taky úspora místa je lákavá.je otázka, jestli se mi to celé nezřítí pod tíhou plodů dolů.

Pěstování cuket navysoko
Pěstování cuket navysoko
Pěstování cuket navysoko
Pěstování cuket navysoko
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 5.149 (?), 3.7.2014 18:58

Už jednou jsem zde dával obrázky z Italie.

            Mr Big

Cuketa
Cuketa
Cuketa 2
Cuketa 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 3.7.2014 20:33

Tak Italové,

ti to mají vychytané.Když to zvládnou oni, já taky. Krásné, děkuju za inspiraci.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.120 (?), 4.7.2014 5:20

Už jsem o tom uvažoval vloni, jenže jsem to nějak nestihnul zrealizovat, ale letos to u dvou též praktikuji.U prvních plodů, které jsme již zkonzumovali(mladé-do 20cm) jsem též uplatnil vychytávku proti zahnívání konců a vlastně i částečně proti ožírání od slizounů.Jednoduše cuketku přizvednu a konec vypodložím kelímkem, nebo kvetináčkem, podle výšky samozřejmě.Taky se mi osvědčilo v určitém stádiu odlomit květ a nenechávat ho tam a nečekat až do doby, kdy odpadne sám, jelikož jsem vypozoroval, že od zahnívajícího květu před odpadnutím se stačí,,nakazit"prdelka cuketky a tím je znehodnocena, musí se amputovat a čekaz na další.Foto podkládání dodám.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 7.7.2014 21:48

slíbené foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.120 (?), 7.7.2014 21:50

ještě maličko z jiného pohledu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 3.7.2014 20:47

yesto 1.foto sú také palmičkysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vocko - (1) - 20.105 (?), 29.10.2016 19:17

Dobrý den,

v letošním roce jsem vyzkoušel několik odrůd cukety k pěstování navysoko. Záhonek jsem hnojil minimálně (naposledy začátkem července), použil jsem mulčování posekanou trávou. Přikládám dvě fotografie, s výsledkem jsem maximálně spokojen. wink

Pěstování cuket navysoko
Pěstování cuket navysoko
Pěstování cuket navysoko
Pěstování cuket navysoko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 212.172 (?), 9.11.2016 8:19

Nezkousela, ja si proti slimakum poridila indicke bezce. A je to super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 197.201 (?), 3.1.2017 7:05

V minulej sezóne sme tento spôsob pestovania odskúšali prvýkrát. Ako opora boli použité vyradené Al profily tvaru U s niekoľkými navŕtanými otvormi po celej dĺžke. Doterajšie poznatky sú také, že kolík musí byť v tesnej blízkosti byle, a tá musí byť k nemu veľmi dobre priviazaná, aby byľ bola riadne zafixovaná, stabilne uchytená a nedochádzalo k jej vykrúcaniu za vetra alebo počas silnejšieho dažďa. Resp. k jej zosúvaniu. V opačnom prípade kmienik, a neraz i listy a kvety, utrpeli zranenia, ktoré ich oslabovali a ničili. Typické odhnívanie byle v blízkosti krčka (styku so zemou) spozorované nebolo, rastliny zabrali menej miesta a boli oveľa vzdušnejšie a prístupnejšie pre polievanie a ochranu. Pri tomto spôsobe pestovania sme mohli použiť i adresné zavlažovanie priamo ku koreňom pomocou veľkej plastovej fľaše (min. 2 l, najlepšie 5). Časom saukázalo, že kovová tyč nie je práve najlepším riešením a bolo by vhodnejšie použiť napr. drevené kolíky, nakoľko kov sa za letných horúčav vždy silne rozpálil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika