Pepino - přezimování



host 
22.10.2002 23:22, zobrazeno: 43975x
Prosím o radu, jakým způsobem ostříhat a přezimovat, event. namnožit Pepino. Většina listů mu opadala, ale pořád ještě má nějaké nedozrálé plody - dozrají? Děkuji předem za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 23.10.2002 18:26

Dobrý den,
Pepino Gold na zimu ostříhejte asi na 20 - 30 cm, velmi málo zalévejte a umístěte v chladné ale světlé místnosti. Pepino shodí skoro všechny listy a zbude z něho nevzhledná větev, pouze na konci budou narůstat jeden dva lístky. Nenechte se odradit a v únoru zvyšujte postupně zálivku a mírně jej přihnojte. Mohutně naraší a z mnoha výhonů, jejich razance Vás udiví nařežte řízky asi 10cm dlouhé. Tyto dejte do vody a za týden vyraší bílé kůlovité kořeny. Pak už patří malé sazenice do opravdu dobré zeminy. V květnu lze Pepino pěstovat venku, nejlépe na chráněném stanovišti. Pozor: protože vytváří mnoho dřeva, na kterých melounky visí, musíte každý týden přihnojit např. Kristalonem na list a plod. Zásadně nenechávejte Pepino po celou dobu vegetace ve skleníku, protože potřebuje opylení včelami. Jakmile nasadí pldy v dostatečném množství - to je asi 25 ks., můžete jej pěstovat ve skleníku, kde rychleji dozraje. Zralé plody zežloutnou a objeví se tmavofialové skvrny. Pak teprve má Pepinu tu správnou chuť, kterou můžete vylepšit vstříknutím nějakého aromatického alkoholu. Při výskytu svilušek doporučuji OMITE 25.

Pro úplnost uvádím z vlastní zkušenosti, že pěstování ze semen je velmi zdlouhavé, výsev musí být proveden už v prosinci. Pěstuje jej a řízkuji přes deset let a nesetkal jsem se s vitálnější rostlinou, než je právě Pepino Gold. Rostlina kterou si přítel odvezl do Izraele je 2 m vysoká obalená stovkami plodů, protože přezimuje v zemi, kde nemrzne.
Přeji Vám mnoho úspěchů v pěstování .
Josef Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.116 (?), 23.10.2014 10:32

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jestli rodí i loňská rostlina, nebo pouze oderané mladé řízky.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 29.10.2014 12:21
Na loňské rostlině mám několik plodů - na jaře jsem ji ostříhala, rostlina obrazila a na nových výhonech kvetla (stále ještě kvete v zimní zahradě).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.50 (?), 23.3.2020 11:18
Hezký den, chci se zeptat ohledne rostlinky pepino gold mame brezen a rostlinka je bez listku, neodesla? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika