Partenokarpické okurky fy Semo



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?) 
10.7.2016 14:27, zobrazeno: 2644x

Letos jsem zasela okurky Minisprint F1 od Sema. Jsou deklarovány jako partenokarpické... Leč okurky dorostly po střechu skleníku a plody nikde. V zoufalství jsem otrhala samčí květy z okurek ze záhonu a "dělala včelu", opylené květy samozřejmě vytvořily plody a tak každý den ručně opyluji, abychom něco sklidili. Ptám se, zda má někdo podobnou zkušenost, na stejnou odrůdu se někdo ptal v poradně Sema (také se nedělaly plody) a tam ho odbyli, že okurky špatně hnojí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 10.7.2016 15:23

Okurky Minisprint jsem pěstovala po více let. Roubovala jsem je i přátelům. Loni měla moje spolupracovnice nějaký problém s plodností jedné okurky, snad měla více samčích květů a dlouho se rozplozovala. Sama mám většinou ze semínky ze SEMA dobré zkušenosti, příměsi k semenům nebo záměny nejsou časté. Horší to je ze semínky, která pochází z východu. Sáčky Sladkaje Děvočky s expirací r. 2017 obsahují úplně jiná semena než je na přebalu uvedeno.

Partenokarpická okurka by měla plodit bez opylení, u ní je opylení nežádoucí, dochází k vývoji semen a deformacím plodů. jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 136.237 (?), 10.7.2016 15:57

S okurkou Minisprint jsem nikdy problém neměl a to už ji pěstuji víc než 5 let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika