Parazitická popínavka na paprikách



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
8.8.2016 18:48, zobrazeno: 2389x

Na venkovním (zahraničním) záhonu paprik mi začala řádit neznámá popínavka, která prý dokáže zcela vysát a zničit rostliny (papriky). Ovíjí se jako svlačec, ale nemá listy a je na mnoha místech přisátá k rostlině. Je tvořena žlutým vláknem tloušťky 0,5 - 0,7 mm a objevují se už na ní i velmi drobné bílé kvítky. Ani bych nemusel znát jméno. Jen vědět, jak to odstranit. Přisáté části se těžko oddělují a přerušení vlákna nepomůže.

Popínavka 1
Popínavka 1
Popínavka 2
Popínavka 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.38 (?), 8.8.2016 19:42

Dobrý den. Tak to koukám. Dle mého je to Cuscuta, čili kokotice povázka, nebo evropská. Je to jasný parazit, který žije na úkor rostliny. Takto vyfocenou vidím prvně. Zadejte si slovo kokotice a tam už se jistě objeví, co s tím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.8 (?), 8.8.2016 23:19

Je to pěkná potvora, já si ji dva roky po sobě koupila se sadbou majoránky.(od různých prodejců). Prý se ráda vysemeňuje, tak jsem to hlídala a odmotávala, aby neudělala semínka, měla jsem z toho obavy. Teď už si sadbu raději dělám sama.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.18 (?), 9.8.2016 21:31

Jak to odstranit nevím. Jmenuje se to kokotice a přerušení vlákna opravdu nepomůže, protože nemá žádné kořeny a vrůstá přímo do cévních svazků napadené rostliny. Tak asi jedině trhat, aby se nevysemenila - semen dovede vyplodit opravdu hodně a dlouho si udržují klíčivost. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika