Paradajky v skleniku



host - 24.2 (?) 
31.8.2015 9:20, zobrazeno: 3264x

Dobry den, prvy rok pestujem paradajky v skleniku, vsetko je OK len ma trapi, ze lisova hmota vyrazne prevysuje pocet plodov. Niekde na nete vidim, ze paradajka ma plody vyrazne co do poctu a listova plocha je minimalna. Hnojim minimalne 1x za 2 tyzdne)

Prosim nevie mi niekto poradit ako to otocit (menej N,...). Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 31.8.2015 9:29

Dělaly mi paradajky ve skleníku to samé, nedokázal jsem to řešit, nepěstuju je tam. Snad moc vody. Ve folníku to tak výrazné není. Zalévám minimálně, téměř vůbec ne. S hnojením to taky nepřeháním, něco kompostu zjara před výsadbou a pak v sezóně párkrát nějaký Kristalon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 140.241 (?), 31.8.2015 16:30

Já pěstuji rajčata ve skleníku víc než 25 let a zatím jsem problémy s opylením neměl. Skleník ale koncem května otevřu (dvěře i ventilaci) a zavírám jej podle počasí až v druhé polovině září. Čmeláci, včeličky a další havět hučí celý den ve skleníku a dělají dokonalé opylení. Hnojím 1x za týden až 10dní zálivkou Kristalonem. Zálivku mám ke každé rostlině samostatně a spouští se asi 3x denně.

rajčata ve skleníku
rajčata ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 31.8.2015 12:52

S rajčaty ve skleníku je potřeba občas zaklepat, aby došlo k opylení a tím k vývoji normálních plodů.

V letošním horku mi ale ani tohle příliš nepomohlo a rostliny ve skleníku většinu květů shodily. Přičítám to stresu rostlin z horka a tak snad poprvé jsou rostliny na venkovních záhonech zatím úrodnější než ty ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.165 (?), 31.8.2015 13:44
Tiež sa prikláňam k tým reklám. Tiež mám prvý rok sklenik a uroda kolise podľa tepla. Rast je síce bujny ale ak je teplo časť kvetov zhodia. A papriky kolisu aj rastom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika