Papriky, rajské - výsadba do jiffy



Stránky: 1,  2   
rebus225 - (27) - 210.123 (?) 
25.1.2015 19:03, zobrazeno: 15552x

Dobrý den,

o výsadbě tu už vlakna jsou,  já letos prvně zkouším jiiffy. Máte s tím už někdo zkušenosti? Ještě jsem nečetl žádný názor na tento substrát. Díky všem za názory.  Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
500JJjj - (11) - 188.195 (?), 28.1.2015 9:18

Používam jiiffy tabletky bežne. namočím do vody, nechám nabobtnať podľa návodu do strudu spravím cerizkou jamku vložím dve semiačka papriky, zakryjem trochou z okraja a dám do nádoby (malý plastová skleníček z Lídla) na teplé miesto. Podlievam vodou podľa potreby. Osvedčené hlavne na papriky. Pozor však stalo sa že niektoré, pravdepodobne spôsobené výrobou majú snahu plesnivieť. Inak spokojnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rebus225 - (27) - 210.125 (?), 28.1.2015 23:32

Zdravím a díky. Už jsem papričky taky zasadil, tak uvidíme. Jak přibližně dlouho trvá vyklíčení v tom skleníčku(mám taky)? Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.142 (?), 29.1.2015 22:35

Záleží na odrode... môže to byť cca 3-30 dní...

Ivan P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.152 (?), 2.2.2015 4:11

Jiffy zakoreňovače používame už dlho, no za posledné roky sme pri nich zažili i množstvo negatívnych skúseností.

Vlani sme preto urobili porovnávací test rôznych zakoreňovačov (boli v nich zasadené tie isté semená a pre všetky boli zabezpečené tie isté tepelné, svetelné a vlhkostné pomery).

Výsledky testu boli nasledovné: Najlepšie výsledky sme dosiahli so zakoreňovačmi z kokosového vlákna, no pomerne zle sa tu manipulovalo so semienkami pri sadení, nakoľko substrát v nich bol pomerne hrubozrný. Vyklíčilo ale cca 95% semien.  Na druhom mieste sa umiestnili sadbovače s kockami z rockwoolu - boli veľmi skvelé a výsledok bol prakticky porovnateľný s percentami u kokosových sadbovačov. Bežné jiffy zakoreňovače opäť sklamali - výsledok bol iba necelých 70 % vyklíčených semiačok za tých istých podmienok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.28 (?), 2.2.2015 6:38

Děkuji za zajímavé srovnání. Já používám JIFFY 4 roky a za to dobu jsem bohužel poznal, že "není jiffy jako jiffy", tedy že se kvalitou hodně různí.

První rok jsem na internetu sehnal velice kvalitní jiffy tablety (nerozpadávaly se, měly kvalitní obal i vnitřní substrát měl dobrou strukturu), koupil jsem je tehdy spíše náhodou. Ale od té doby jsem už na tak vysoce kvalitní tablety nenarazil, i ten původní dodavatel se kvalitou dost zhoršil.

A tak zkouším nové dodavetele a nové značky...

Ještě jedna poznámka - není vše jen o klíčivosti. Mně vždy v jiffech vyklíčilo cca 95% semen, ale jde taky o to, jak se rostlinkám v jiffech pak líbí, než je člověk stihne přesadit dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.152 (?), 3.2.2015 6:03

Súhlasím. A aj práve preto sme vyskúšali i tie kokosové "jiffy" a rockwoolové "Grodan" kocky. A zostaneme pri nich zrejme i naďalej, nakoľko sa ukázalo, že aj keď sú o čosi drahšie, ako tie klasické jiffy, rastlinky v nich i pri nepresadení dokázali za pomoci hnojivej zálievky a protistresových prípravkov na báze morských rias vydržať vegetovať bez väčšej úhony dlhšie, a to i o niekoľko mesiacov... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 3.2.2015 16:17

Co děláte s rostlinkami, když poporostou? Ponecháte je jen tak v jiffe, nebo je ještě přesadíte do kelímku. Samozřejmě i stou jiffou. Zdají se mi být rostlinky zbytečně povytáhlé. Konkrétně papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.3 (?), 6.2.2015 12:08

Mám vysetá semena paprik v kokosových tabletách Romberg (zakoupeno vloni v OBI) a Jiffech od ROSTETO. Vzešla VŠECHNA semena a rozdíl nevidím absolutně žádný. Zdravím všechny zahradníčky. wink Ivča

Papriky v Jiffech
Papriky v Jiffech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.3 (?), 6.2.2015 12:15

Pro Tatianu. Jiffy samozřejmě půjdou do kelímků. Letos jsem sehnala průhledné pivní, takže vyzkouším na dno trochu substrátu, na to Jiffy se zazeničkou, zasypat až k lístkům. A jak bude rostlinka táhnout nahoru, tak stonek postupně dosypávat až k okraji kelímku. Měl by se tak vytvořit bohatý kořenový systém. Ivča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika