Papriky pro 2017



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 72.19 (?)
21.1.2017 21:55

Dobrý den, Kalocsai 801 nemám. Zkoušel jsem ze sladkých kořeninových jen Szegedi 20 a byl velmi spokojen. Sypu ji skoro do všeho.:-)

Na dotazy mnohých zveřejňuji seznam starších přebytků k mání: Budai Csípős; Csípős Kecskeszarv; Édesalma; Fehérözön; Macska Piros Erős; Macska Sárga Csípős; Szegedi 20 Édes; Táltos; Syn. Cecei; Albaregia; Kecskemét; Mihály Teleki; Elefántormány, vše od šlechtitelů ZKI z Maďarska (tamtéž popisky v maďarštině -> google translator).

Zdraví Mittwoch

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 12.1.2017 15:19

Co s tolika pálivými papričkami děláte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.25 (?), 12.1.2017 15:48

no hromadu toho snime pri grilovani atd(perfektni jsou treba plnene syrem nebo slaninkou),neco nakladam/zavaruju na zimu klasicky a taky vyrabim omacky k masu, ruzne druhy Chatney, nebo omacky z Jalapeno a dyne nebo lilku atd, je toho spousty techto receptu na netu.

Ono je prave vyhoda, ze Jalapeno skoro nepali, spis je to jemne pikantni, takze to basti v pohode i zensky, a da se to pouzivat na veskere mozne vareni a upravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.101 (?), 18.1.2017 20:43

Dobrý den

 chci se podělit o zkušenost s pálivými paprikami.

Před léty jsem si z Thajska přivezl vynikajíci spray na potíže se zády a zjistil jsem že jediná složka je capsicin. U nás nic podobného neseženete.Napadlo mně tady pomlít feferonky a zalil jsem je 80% lihem. Za mněsic byla medicina hotova a jěště silnějši.Dokáž hřát i více jak 8 hodin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 14.1.2017 12:23

Ja som vysial uz na silvestra. Tento rok to bude sweet palermo (ak je to hybrid, tak to bude uz F3), dalej kubista F1, garnet F1, anthea, anka, rubinova a chilli habanero...

A dnes uz ako prva schadza anthea...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.13 (?), 14.1.2017 22:23
My letos sejem semacke Hamik, Amy, Oreny, Demetera. Madarske Feherozon, Elefantormany, Greygo, Albaregia. Pane Stanislave, ozvete se klidne. Madarskych mam spoustu (asi 15-20 odrud, vc. koreninovych ci palivych), sice z roku 2014, tedy s nizsi klicivosti, ale stale dobrou. Zdravi Mittwoch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 16.1.2017 14:03

Semena maďarských odrůd jsem sháněl zejména kvůli kořeninovým. Chutí se jednoznačně osvědčily, ale horší je to s technologickým zpracováním - jak nahradit drcení celých "plodů" mlýnskými kameny? V malém to jde v třecí misce, ale ve velkém?

Osvědčily se i jiné. Ale vyjma zeleninovek a Greyga mezi nima nebyla žádná "superpecka". Pálivé jsem však ještě nezkoušel.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.204 (?), 16.1.2017 16:03

Ja ich meliem na kavomlynceku ktory je sucastou stareho robotu eta 022. Neda sa toho naraz spravit vela, ale na priebeznu spotrebu to bohato staci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 18.1.2017 22:00

Máte i odrůdu Kalocsai 801 kořeninová? Kde je možné ji koupit? Děkuji V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 72.19 (?), 21.1.2017 21:55

Dobrý den, Kalocsai 801 nemám. Zkoušel jsem ze sladkých kořeninových jen Szegedi 20 a byl velmi spokojen. Sypu ji skoro do všeho.:-)

Na dotazy mnohých zveřejňuji seznam starších přebytků k mání: Budai Csípős; Csípős Kecskeszarv; Édesalma; Fehérözön; Macska Piros Erős; Macska Sárga Csípős; Szegedi 20 Édes; Táltos; Syn. Cecei; Albaregia; Kecskemét; Mihály Teleki; Elefántormány, vše od šlechtitelů ZKI z Maďarska (tamtéž popisky v maďarštině -> google translator).

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.172 (?), 24.1.2017 13:03

Krásný den všem... Nevíte náhodou někdy kde by se dali sehnat semena papriky Ramiro F1? Nikde k dostání nejsou, a nechci pokoušet pěstovat z paprik, co jsme koupili v supermarketu... Děkuji za jakékoliv info...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika