paprika pro venkovní pěstování



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 109.108 (?) 
27.1.2007 17:07, zobrazeno: 84068x
Prosím o radu, jaká odrůda papriky sladké je vhodná pro pěstování na zahradě,kde je větrno.Děkuji za radu.M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.35 (?), 27.1.2007 20:25
Vloni se mi velmi vydařila odrůda Maryša /zelenobílá/. Musíte si vybírat odrůdu určenou k polnímu pěstování, ranou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.30 (?), 20.5.2010 17:59

Můžete mi říct, zda je paprika vánomilná nebo vápnostřežná. Jakou půdu vyžaduje. Chci jí pěstovat ve skleníku.

Děkuji Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.158 (?), 20.5.2010 21:08

Paprika pro zdravý vývoj plodu potřebuje trochu zásobního vápna. Z nedostatku vápna zahnívají špičky plodů. Vápno se dává při přípravě půdy pro papriky. Tedy s určitým předstihem. Nyní už vápno neřešte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 20.5.2010 21:35

vápník lze přidat i teď, přípravků je celá řada, dokonce je i přípravek se zvýšeným obsahem vápníku jež se aplikuje postřikem na list

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.5.2010 21:43

pro zadavatele: hlavne jeste napiste kde bydlite-nadmorska vyska atd..to take ovlivni vas vyber, odrudy sladke-urcite nic nezkazite nehybridni odrudou Rubínova, sice stara odruda, ale plodi vzdy a to i v horsich podminkach, kapie Lydia (e) je mi tez osvedcila, z hybridnich odrud mam skvele zkusenosti s fialovou Fantazia F1-rostla dobre jak ve foliáku, skleniku i venku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 21.5.2010 1:29

Zadavatel mohl již od roku 2007 sklidit 3 úrody paprik, takže nějaké zkušenosti snad již nabyl. Ale kdyby přesto ještě někdy nahlédl a potřeboval se podělit o zkušenosti s ostatními, tak vypíši pár registrovaných odrůd, které se mě celkem uspokojivě daří pěstovat v polních podmínkách. Hybridy se mě nikdy moc nedařily, tak pěstuji výhradně líniové odrůdy: Amy (žlutá až oranžová), Beros (červený kozí roh), Citrina (žlutá), Lidia červená kápie), MARYŠA (červená), Rubínova (červená), Vlasta (oranžová). Mimo to již několik let úspěšně pěstuji neznámou jugoslávskou odrůdu (oranžová, dlouze špičatá až roh). V minulosti to ještě byly odrůdy JOVA (červená, kulatá), Světlana (červená), Zorka (červená). Letos porvé mám ještě nychystány k vysadbě odrůdy Ozarowska a Corno di toro rosso. Zatím se to z důvodu silného podmočení pozemku nehodí zasadit. 46 kusů roste zatím v kelímcích a kontejnerech za oknem. Přes den to trochu otužuji venku. Oblast okolo Kojetína, nadm. výška cca 210 m, těžší jílovitá půda, východní svah.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.25 (?), 15.6.2010 12:22

Léta pěstuji papriky venku, v kontejnerech na terase. Sklízím téměř výhradně až v botanické zralosti, takže plody potřebují více času. Léty prověřené jsou tyto odrůdy:

PCR, JOVA (doporučuji sehnat, dokud je někde mají), Lungy F1, Jalahot, Granova, Gourmet, Corno do toro Rosso, Corno di toro Giallo (poslední dvě jsou pozdnější, ale chuťově naprosto excelentní).

Letos jsem přidal další odrůdy, velká část z nich je popisovaných jako vhodné pro polní pěstování, tj. Johana, Eva, Alexandr, Maryša, Zlata, Slovakia, Topboy, Topeto Giallo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 15.6.2010 12:32
Pan František doslova kopíruje mé dobré zkušenosti s těmito odrůdami. Beros zkouším letos poprvé ale o víkendu jsem ochutnal první plody a dost mne pálily. Takže jsem je vyryl (aby nepálily i sousední odrůdy), otrhal plody a přesadil na zahradu kde jsou samostatně. Dále pěstuji ještě Hamík se kterým jsem rovněž velmi spokojen.
Není se co divit že papriky nerostou když nemají skoro žádné nové kořínky!
Není se co divit že papriky nerostou když nemají skoro žádné nové kořínky!
Jinak se teď sadit nedá než vrtat do země. Postřik pásu trávy Dominátorem, vyvrtání díry, zasazení papriky, obsypání substrátem, prolití lignohumátem.
Jinak se teď sadit nedá než vrtat do země. Postřik pásu trávy Dominátorem, vyvrtání díry, zasazení papriky, obsypání substrátem, prolití lignohumátem.
ještě obrat plody a je to!
ještě obrat plody a je to!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 15.6.2010 22:14

Teda Mirku promiňte, ale Vy jste mi ukradl konvičku!!! :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika