Paprika - nemoc nebo škůdce



host - 36.11 (?) 
4.5.2015 9:25, zobrazeno: 7179x

Dobrý den, včera jsem vysazovala papriky a všimla jsem si, že u některých paprik je na spodku listů cosi, co na první pohled vypadalo jako mšice. Nejde to však setřít, jsou to jakoby hrbolky v pletivu. Prventivně jsem postříkala Mospilanem ale dál nevím co s tím. Papriky jsem měla za oknem na jižní straně. Nesetkal jste se prosím někdo s podobným problémem? Lenka


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 36.11 (?), 4.5.2015 9:25

a ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.35 (?), 4.5.2015 17:25

Jo, skoro to samé, jen bez těch fleků na listech na druhém foto, jsem loni měla taky. Předpokládám, možná chybně, že u mně se jednalo o nadbytek draslíku. Chtěla jsem rostlinám dopřát a tak jsem před vysázením devíti paprik zaryla na stanovené místo desetilitrový kýblík popela ze dřeva :-(. Ale nevypadalo, že by to ovlivnilo kvalitu a množství plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 4.5.2015 18:56

je to způsobeno nadbytkem vlhkosti-některé odrůdy jsou na to háklivější než jiné.Vyskytuje se to především u přísady-není to nic hrozné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 4.5.2015 19:18

Máte pravdu.Nadměrná zálivka nebo příliš vlhký vzduch může být příčinou tzv. intumescencí. V důsledku toho dochází ke zvětšování buněk a tvorbě drobných bradaviček, většinou umístěných na spodní straně listů poblíž listových žilek. 

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.35 (?), 4.5.2015 20:58

Možná, že to ovlivňuje víc faktorů, než jen nadměrná zálivka nebo vlhkost vzduchu, i když asi ta hraje hlavní roli, jak se dá na netu dohledat. Mně se to objevilo na odrůdách paprik, které pěstuji už léta, větrání a zálivka přiměřená. Měla jsem ty pupínky na třech paprikách, na střídačku. Vždy jedna dobrá, pak „opupínkovaná“, atd. marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 5.5.2015 8:00

Něco podobného znám u převislých muškátů a tam to literatura přisuzuje situaci, kdy jsou rostliny v suchu a potom dostanou hodně vody. Je to fyziologická porucha a neměla by ničemu škodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.11 (?), 5.5.2015 15:05

Tak to je asi nejlepší zhodnocení mé situace. Měla jsem je v práci na úpalu na jižním okně, přes víkend vyschly a v pondělí dostaly velkou nálož vody. Tak to probíhalo asi pět víkendů. No je to pro mě poučení pro příště, dělám to tak každý rok, některé odrůdy jsou asi náchylnější. Děkuji všem za reakce, hlavně že to není nic horšího. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika