Paprika, Česká raná - znáte?



Stránky: 1,  2   
veronyk - (14) - 168.86 (?) 
23.2.2015 8:33, zobrazeno: 10869x

Paprika, Česká raná Tahle odrůda zvaná “česká raná” je sice pálivá, ale když se z plodů vyberou semínka a vyříznou přepážky a když se opláchnou vodou, stane se z ní nepálivá. Raná s červenými plody.  Jedná se o geneticky rozmanitou odrůdu, což je pěkně vidět na různých tvarech a velikostech plodů.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 23.2.2015 17:38

taky mne zaujala na stránkách potravinové zahrady-chtěla sem měnit ale pěstitel nic nemění ani neprodává... tak smůla.Vypadá velmi dobře.No musím se spokojit s tím co mám-není toho naštěstí málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 23.2.2015 22:37

Paní Veroniko, ty papriky vypadají opravdu nádherně. Asi dostanete domácí úkol a pro sezónu 2016 odeberete nějaká semena, abychom je mohli také pěstovat.smiley

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
veronyk - (14) - 168.86 (?), 24.2.2015 2:02

Papriky má pěstitel ze stranek potravinovezahrady.cz Ale jak píše paní Kateřina, nemění neprodává. Tvrdí, že mu to neumožňuje zákon. Zkoušela jsem ho přemluvit, ale marně. Jediný způsob jak semínka získat je zúčastnit se jeho semínkového kurzu a tam semínka dává účastníkům.  Kvůli těmto semínkám bych na ten kurz šla.  Ale mám 3 maličké děti včetně miminka a nejsem z žádného města, kde kurz probíhá. Já bych se pak ráda podělila. Tak jedině že byste pane Vladimíre na ten kurz šel a pak se s námi ostatní mi, kdo po paprice touží podělil. Koukněte na stránky, má i další zajímavé rostliny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 24.2.2015 4:31

Víte, ono ten kurz stojí pár tisíc korun, plus benzín, jídlo,ubytování... ty nejsou v ceně.Myslím, že by vás ta semínka přišla pěkně draho, pokud ovšem nemáte kurz zájem navštívit z důvodů získání i jiných informací.Já osobně nemyslím, že bych se tam dověděla něco převratné, a za ty prachy si koupím radši pěkný foliovník.  Kateřina Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 24.2.2015 5:44

Paní Veroniko, nějak jsem to přehlédl, já jsem si myslel, že tu papriku máte a pěstujete ji. Proto ta poznámka o semenech. Nějak mně uniklo, že jde o obrázky a papriky pana Kvapila. O jeho Kursy opravdu zájem němám i kdyby byly o jeden řád levnější (ve stovkách). 

                      Vladimír

Asi se budeme bez těch paprik obejít wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 24.2.2015 9:17

Ještě bych dodal, že ačkoliv nejsem z nejmladších, tak se různých akcí na kterých se prodávají zázrčné hrnce, léčebné prostředky, polštáře atd. za levnou cenu nezúčastňuji.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 24.2.2015 17:14

Pro p.Veroniku: proč si neobjednáte semínka přes Gengel?Nemají sice českou ranou, ale mají Severku, Moravskou,Bulharskou žlutou, spousty rajča, okurků,dýní atd, i ty nádherné barevné fazole keříkové i pnoucí.Uzávěrka byla tuším včera... objednání s tama je jednoduché, akorát se vrací část namnožených semen/ když se zadaří/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
veronyk - (14) - 168.86 (?), 25.2.2015 0:34

Paní Kateřino, myslíte ty fazolky, co jsem dávala fotky k mému příspěvku barevné fazole? do Gengelu jsem psala, abych se zeptala jaké to jsou a neodepsali. Tak objednám příští rok. nebo nevíte pod jakým jménem se tam ty fazolky prodávají ty barevné, bílo černé a třeba i červeno bíle strakaté? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 25.2.2015 15:11

Ty barevné modré a mramorové jsou Kamínkové, ty červenobílé Jing jang nebo čočkozazol, podle toho, jestli jsou keříkové nebo popínavé.Taky mají Holubičí/ modré/,a sposty jiných, hnědé,černé, vše mají na stránkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika