Okurky ve skleníku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 188.170 (?) 
18.5.2010 16:55, zobrazeno: 139851x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde o nemoc nebo pěstitelskou chybu. Zasadil jsem sazenice okurek a vše vypadalo fajn myslím, že i rostlina začala růst. Ovšem po týdnu začala vadnout všiml jsem si, že v úrovní zemminy je stonek hnědý a hnije. Za pár dní bylo to samé u další rostliny. Můsím přemyšlet jestli jsem sazenice nedal moc hluboko a jestli to moc nazalévám. Děkuji Pavel  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 18.5.2010 21:34

Šlo o roubované okurky?  Pokud ne, patrně jde o postižení plísní kořenů či kořenového krčku ze zeminy. Okurky skleníkové jsou na vadnutí od kořenů velmi háklivé, preventivně je možno použít propaření zeminy před výsadbou, zalévání fungicidy po výsadbě nebo pěstování roubovaných okurek, které se nesmí zasadit hlouběji než původně rostly. Místo roubování musí být mimo dosah zeminy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.22 (?), 1.6.2010 20:03

Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s pnoucíma okurkama, že by nebyly na mokré půdě. Jaká by to měla být odrůda? Děkuji.

Už mám vyseté znovu, ale to počasí! Dva řádky, které jsem vysela po třech týdnech ( po prvních okurkách, ty seji vždy na Marka- čtyři z nich mají 6 lístků) mám taky většinou špatné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 1.6.2010 20:14
Kupte si v zahrádkářských potřebách síť na okurky. Pak už záleží jen na tom, zdali chcete nakladačky či salátovky. Každá okurka se pne.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 1.6.2010 20:21

Dobrý podvečer, ta síť mne docela zaujala jednak z důvodu menší náchylnosti okurek na plíseň (doufám) a i proto, že zaberou méně místa než "naležato". Porost okurek nějak na síť vyvazujete nebo jen zavěšujete? Chci ji vyzkoušet na salátovkách ve foliáku i na nakladačkách venku (pokud se nějaké urodí). Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 1.6.2010 20:38
Také zdravím. Jak rostlina roste, vrcholy provlékáme oky. Venku na záhoně stačí začít a pak občas zastrčit, když je některá neukázněná, ale obvykle se nakladačky drží sítě dobře. Ve foliáku se musí vést stále, tam to řešíme provázky s oky, uvázanými ke stropu. Je to jednodušší, protože odplozené postranní výhony odřezáváme.Hadovky máme ve dvou řadách, takže přes síť by k nim byl špatný přístup. Ještě bych chtěla podotknout, že nakladačky na síti mají kratší internodia než na zemi, takže šlahouny jsou kratší. V suchém létě vyžadují pravidelnou zálivku, to letos snad ani nebude nutné. Uvidíme. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.96 (?), 1.6.2010 20:44

sázím okurky na kraj skleníku, tam dám na stěnu vždy síť, ale pne se na to vždy jen část výhonů

pak nechávám vedle okurek část volného místa, tam nic nesázím a každý jednotlivý výhon vyvazuji na provázek a ten uvazuji ke stropu skleníku

provázek dvakrát obtočím kolem výhonu tak 20-30 cm pod prozatímním vrcholem a pak výhon obtočím několikrát kolem dokola a pak provázek opatrně napnu a uvážu ke stropu

pak postupně jak to roste každý výhon držím na tom "svém" provázku a pro další výhony dělám další

pod okurkami mám černou textílii, i když stejně se půdy vlastně nic nedotýká, to je v boji proti hnilobě a plísni to hlavní

loni jsem měl myslím 3 sazenice a z nich bylo přes 200 hadovek!!! letos mám jen dvě a jen na jedné straně vedle sebe, dneska jsem sklidil první dvě a dalších cca. 20 je nasazeno a do týdne je sklidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Gabance - (1) - 14.14 (?), 1.6.2010 21:58

Dobrý večer,

mám dotaz ohledně vyštipování okurek. Letos poprvé zkouším zahradničit, bylo mi řečeno, že se má každý třetí výhon vyštipovat, ale moc tomu nerozumím a nikde jsem se nedočetla návodu jak správně vyštipovat. Prosím o radu a přesný postup nebo odkaz na nějaké stránky, kde je návod třeba s konkrétními obrázky. Děkuji Gábina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 1.6.2010 23:41

Okurkám věnuji jednu stěnu skleníku, při zemi je přivazuju k betonářskému pletivu, ve výšce nad 1 m napínám síť s oky. K pletivu je přivazuju, oky sítě prostrkuju. Na hlavním stonku ponechávám asi každý třetí výhon, ostatní odřezávám žiletkou. Řez okurky provádím spíše intuitivně, tak nějak aby to nebylo přehoustlé, aby vznikla okurková stěna, v pozdějším období vegetace již nevyštipuju, jen odřezávám nemocné listy a zaschlé plody. Za důležité pro dlouhou životnost porostu (do října) považuji hlavně udržet kosterní výhony a kořenový krček bez plísně. Listy a výhony nepolévám vodou. Vše odřezávám žiletkou i okurky sklízím žiletkou, nikdo jiný z rodiny si nesmí okurku utrhnout, protože to neumí. Pokud se přesto objeví mokvavé místo plísně na stonku, posypu ho prachem z uhlíků z ohýnku. Loni jsem měla 3 rostliny, úroda byla veliká, převeliká do 15. října. Letos jsem zasadila jen dvě. Nemusím pěstovat okurky pro celý okres. Stačila by nám jedna, bojím se, že když odejde, byli bychom bez okurek. Letos to tak dobře neroste. Počasí.   J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.112 (?), 2.6.2010 7:52

záleží i na druhu okurky a zda je roubovaná

já kupuji roubované SALADIN, tam nevyštipujete a neodstraňujete nic, resp. pouze když vám přijde, že máte okurek moc nebo to nemáte už kam pnout :)

loni jsem v závěru jel na jeden "hlavní" výhon, ten jsem táhnul podél stropu na protější stranu skleníku a pak otočil a zase ZPĚT, taková skoro pavučina to byla :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika