Okurky - skvrny na listech



clanton - (3) - 11.134 (?) 
7.7.2016 14:28, zobrazeno: 9364x

Dobrý den všem,

prosím o radu, co způsobuje fleky na listech (viz obr.). Trápilo mě to už loni a letos je to tu zase, během sezóny rostlina normálně roste (i když pomalu), plody jsou v pořádku (bez deformací a vad), ale není jich moc. Měl jsem podezření na nedostatek draslíku, dával jsem několikrát roztok z popela, ale nepomohlo to. Některé rostlinky jsou takto postižené, některé co rostou hned vedle jsou ok (bylo to tak i loni během celé sezóny, takže nakažlivé to snad není). Navíc listy jsou takové světlejší, ale dodání hnojiv (minerální i mrva před sezónou) nějak nezabralo...

Flekatóza okurková
Flekatóza okurková
Ještě jedna fotka
Ještě jedna fotka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 121.128 (?), 7.7.2016 21:02

Mám to také. Myslím ale, že je to jenom spálené od slunečních paprsků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
clanton - (3) - 11.134 (?), 9.7.2016 10:39

Sluncem to dle mého názoru není... ještě nebylo pořádné teplo a loni bylo v tom samém skleníku přes léto pravidelně okolo 45 stupňů a okurky byly ok (jen jsem pak v srpnu musel bojovat se sviluškami). Navíc jak jsem psal, hned vedle postižené roste jiná a ta je zdravá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.179 (?), 9.7.2016 13:06
Zrejme nejaky skudce (klopuška, trasnenka?).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
clanton - (3) - 11.134 (?), 9.7.2016 13:37

Klopuška napadá hlavně mladé výhonky rostliny, bývají i deformované plody, zde se nic takového neděje, výhonky jsou netknuté, plody ok.

Třásněnka by to podle obrázku být mohla, ale na skvrnách nejsou zbytky trusu (vůbec nikde), takže třásněnka to také nejspíš nebude :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.192 (?), 9.7.2016 17:59

Pisete z vlastní zkusenosti nebo - to spise - citujete z internetu? Mivam bezne třásněnky, obvykle venku, ale i ve skleniku, zbytku trusu jsem si nikdy nevsiml.

U jahod a paprik najdu třásněnky v kvetech. U okurek nevim, pokud jsou na nich takove skvrny, udelam postrik - bud Vertimec nebo Karate. Když to nepomuze nebo jen castecne, tak ten druhy pripravek (Karate nebo Vertimec) - a pak je to OK. Pripadne hledejte na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.26 (?), 31.7.2016 14:59

Mám problém s okurkami ve skleníku, na rostlině se udělají takové pavučinky a jde to z rostliny na rostlinu až všechny pojdou.Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.35 (?), 31.7.2016 15:32

Sviluška. Co nejdřív postříkat - Vertimec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika