Ochrana rajcin a paprik proti plesni



host - 175.130 (?)
5.3.2015 19:23

Dobrý večer. Bydlím na horách v 800 m.n.m. a také pěstuji rajčata venku! Papriky mám ve skleníku a používám k postřiku výluh z kopřiv. Jsem odpůrce všelijakých chemických fujtajblíků.

 Rajčata potřebuji být již hodně otužilá než jsou ven. Dále je třeba zajistit aby měla výživu, dostatek vody a hodně písčitý substrát , ale to všichni víme. Co je pro rajčata pěstované u nás limitující? Samozřejmě ranní mrazíky, ale po nich musí být rostliny umístěné na hodně osluněné stěně ve srážkovém stínu!!! Zálévám zásadně ke kořenům a nadzemní část rostlin udržuji stále suchou. Zdeněk     

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 16.5.2012 19:21, zobrazeno: 22378x

ahoj o chvilu pride cas kedy nam teplota dovoli zasadit planty rajcin a paprik do zahrady.Chcel by som preto poprosit ci by nebolo vhodne spisat taky plan prevetivnych postrekov proti plesni zemiakovej a inym chorobam napadajucim tieto dve plodiny. Proste nejaky casovy plan kedy 1.x a cim treba rastliny preventivne postriekat a potom za aky cas opat  /systemove fingicidy/ a cim pri vyskyte plesni /kontaktne fungicidy/  a vase skusenosti s roznymi znackami postrekov.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 22.5.2012 9:10

Já používám dva postřiky systemickým přípravkem Acrobat- první začátkem června a druhý někdy uprostřed měsíce (OL 21 dní). Potom jsem používal kontaktní přípravek Bravo dle počasí (jen pokud byly skutečně nebo byly hlášeny dlouhotrvající deště).Bravo už nemám a dle informací je již zakázané. Ještě jsem se nerozhodl který kontaktní přípravek s krátkou OL letos použiji.

                              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 29.5.2012 16:19

planujem rajciny zasadit v piatok 1.6 rajciny su vysoke cca 20 cm -30 cm podla sorty za aky cas mam teda od zasadenia postriekat systemovym fungicidom?  Treba tak postriekat aj papriky, uhorky a tekvicu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 30.5.2012 7:18

Stačí ve druhé polovině června, pouze pokud by se změnilo počasí (předpovědi na dluhotrvající deště) bylo by vhodné začít postřik Acrobatem dřív. Jinak AgroBio (dodavatel pro ČR) uvádí ochrannou lhůtu pro rajčata 21 dnů, tzn. že poslední postřik můžete provést 21 dnů před očekávanou sklizní prvních rajčat.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.123 (?), 4.3.2015 23:37

Ja som skúsil fóliu na paradajky a nestriekam :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 22.5.2012 9:49

druhá polovina června ACROBAT a pak dle počasí a infekčního tlaku RIDOMIL GOLD MZ PEPITE nebo ORTIVA, oba mají OL jen 3 dny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 29.5.2012 19:48

Na Agromanuálu píší u Acrobatu OL u rajčat a okurek 3 dny, takže změna. Já považuju Acrobat a Ortivu za špičku, Ridomil už méně, je na něj rezistence. Kuprikol a Champion a taky Acrobat a Ridomil a Dithane nechávají na plodech špatně odstranitelné zbytky, Ortiva ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.45 (?), 30.5.2012 10:02

Tak nevím, na příbalovém letáku k Acrobatu je u rajčat uvedena OL 21 dnů.  I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 30.5.2012 11:03

U Dithane je to taky tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 5.3.2015 19:23

Dobrý večer. Bydlím na horách v 800 m.n.m. a také pěstuji rajčata venku! Papriky mám ve skleníku a používám k postřiku výluh z kopřiv. Jsem odpůrce všelijakých chemických fujtajblíků.

 Rajčata potřebuji být již hodně otužilá než jsou ven. Dále je třeba zajistit aby měla výživu, dostatek vody a hodně písčitý substrát , ale to všichni víme. Co je pro rajčata pěstované u nás limitující? Samozřejmě ranní mrazíky, ale po nich musí být rostliny umístěné na hodně osluněné stěně ve srážkovém stínu!!! Zálévám zásadně ke kořenům a nadzemní část rostlin udržuji stále suchou. Zdeněk     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika