Nevzejítí okurek



Stránky: 1,  2   
PepiCZek - (3) - 57.165 (?) 
30.5.2014 23:58, zobrazeno: 8521x

Zdravím, na Marka jsem zasadil 2 sáčky okurek a vyrostly pouze 4 rostlinky. Dneska jsem dosazoval naklíčenýma semenama a tak jsem pátral z jakého důvodu to mohlo být. Asi u 5 semen ze 6 prohlédlých jsem uvnitř prázdného semene našel malého šneka. Vyžral to on, nebo pouze vlezl do prázdné slupky? Přidávám foto a děkuju za rady.

Pepa

šnek
šnek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 31.5.2014 7:25

já myslím, že i pokud by to nesežral tento šneček, sežrali to slimáci, ti dokáží zrušit rostliny i těsně po vzejití, může se vám zdát že nevzešly, vše bohužel nás musím sypat granulemi proti slimákům, dýně a cukety předpěstovávám, jinak je po semenech a i tak mi mladé rostlinky často zničí slimák, letos to není výjimka, okurky jakžtakž i ostatní věci, ale několik mladých dýní už je poničených od slimáků, dvě sežrali ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 31.5.2014 7:29

muze to byt cokoliv, od stareho osiva, po slimaky, take semenum nesvedci dlouhe deste a semena v zemi shnijí! a letos je specialita ta - i slechtitel Holman to na svem webu uvadi, ze je kalamitní vyskyt kvetilky vsezrave..!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 31.5.2014 10:39

Také musím sypat granule. Loni mi slimejši sežrali všechny sazenice (přes sypání), letos zatím jen dvě. Potřebuji, aby vyrostly, okurky ve spíži už docházejí indecision...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 140.33 (?), 31.5.2014 10:57

a nejaké bariéry okolo rastlín ste skúšali? Ja dávam okolo vyklíčených rastliniek urezané PETky a je to lepšie. Hlavne treba držať čím najväčšie okolie suché, bez burín a trávy. U nás bola minulý rok po tých mesiac trvajúcich dažďoch taká invázia, že som vôbec nevypestoval tekvice (obľúbené veľkoplodé Goliáše) - zožrali 3 výsevy a ten štvrtý už s PETkami vyrástol, ale už nestihol dozrieť. Tento rok sa slimáci po týždni dažďov tiež "krásne" angry rozbehli - je ich v podvečer v tráve tak cca 10ks na 1m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 31.5.2014 11:09

Taky mám pár rostlin v nařezaných PET.  A zatím to pomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.10 (?), 2.6.2014 9:30

Měla sem vyseto téměř 200 semínek okurků, vzejítých mám 24. Některé po vzejítí ihned ožral minislimák, ale ostatní vůbec nevyklíčila. Zkusila jsem tedy hrábnout do země, jestli to třeba nespláchla voda, jak hodně pršelo a zjistila jsem, že jsou semínka prázdná, zůstala v zemi jen slupka. Způsobuje to také slimák nebo je to od něčeho jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.246 (?), 2.6.2014 23:18

Odporucam si predpestovat uhorky v malych kvetinacikoch alebo kelimkoch od jogurtu. Do kelimku davam 2-3 semena.Ak je teple pocasie tak do 1 tyzdna uhorky vyklicia.Vyhoda je ze ak mate zle semena tak to hned zistite a.mozete vysev zopakovat.Pod uhorky pri vysadzani davam vyzrety kompost a to bud do jednotlivych hniezd alebo ak vysadzam viac uhoriek tak do brazdy na spodok nasypem kompost rylom ho premiesam so zeminou a do takto upravenej hriadky sadim uhorky, pomerne husto vedla seba.pouzivam siet na uhorky, striekam tak 2 najviac 3x do roka.Takto pestovane uhorky skor rodia a velmi rychlo dopestujete dostatok plodov na zavaranie.Viac rokov sme spokojny s odrodou Charlotte, tiez Regina, Santana.Tiez je dobre ak su tie nadobky na predpestovanie ciernej farby, vystavene na slnku su uhorky schopne vyklicit za 3-4 dni samozrejme v kvalitnejsej zemine.Takto pestujeme uhorky uz asi 10 rokov a uz by sme nemenili, hlavne po tom ako pocuvame od susedov ze im zase neposchadzali uhorky.Odporucam tento sposob pestovania ak aj nie ako hlavny tak je dobry aj ako doplnkovy. Vysejem uhorky do zeme a zaroven do 5-10 kelimkov si vysejem rezervu, ktoru pouzijem tam kde mi uhorky siate do zeme nevzisli.Vyskusajte si to kludne este aj teraz, do jesene je este dost casu. S pozdravom

Afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.10 (?), 3.6.2014 15:23

Měla jsem také odrůdy Regina a Santana. Okurky pěstuji na folii a pnu je po síti a místo kompostu mám vyzrálý koňský hnůj z vlastního zdroje. Nemyslím si, že je to špatnou klíčivostí, protože když to místo prohrabu, tak po tom semínu zůstal obal, což znamená, že buď vyklíčilo a celou rostlinu i z kořeny něco sežralo a nebo něco vyžralo to semínko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 100.187 (?), 19.6.2014 20:44

Stalo se mi uplně to samé. Semínkama to není, sela jsem už 3x!!! různé sáčky. V zemi zůstaly prázdné slupky semínek a některé dokonce obsahovaly polovinu toho vnitřku a zbytek byl vyžraný. Takže to nebyli slimáci co by to sežrali po vzejiti ale vubec ta seminka nevyklicila. Vubec nevím co by to mohlo být, jsem z toho nestastná protože nevím jak proti tomu bojovat. Podotýkám, že předpěstovaná sadba cca 60 sazenic mi zmizela ze záhonu přes víkend, pak teprve jsem zkoušela opakovaně vysévat přímo. Myslela jsem že mi to zaschlo ale tohle je fakt zákeřnost. Spotrebovala jsem celkem cca 8 různých pytlíků semínek a mám prázdný záhon. A taky mám v záhonu koňský hnůj. Nemůže to mít souvislost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika