Nerodící hokaido a cukety



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 131.102 (?) 
27.9.2015 21:20, zobrazeno: 3048x

Už třetím rokem (co jsem začal využívat zahradu) mám problém s hokaido a cuketami. Zpočátku na jaře krásně rostou, začnou rodit, jak mají. Ale...

Cukety mají hromadu cuket, ale jen krátkou dobu. Každá odrodí tak 5-10 kousků,  a pak jako když utne, přes léto nic. Zase začnou nasazovat květy až po prázdninách, ale z toho už nic není.

Hokaido nasadí na jaře plody, ale každá rostlina dá jeden kvalitní plod a pak už nic. Další plod se u některých vytvořil až teď na podzim, ale malý a k ničemu.

Co se týká ostaního - okurky rodily pěkně, patizony taky, dýně goliáše mají každá rostlina jeden velký plod (víc jich asi neutáhnou).

Neporadí někdo, co může být špatně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.3 (?), 27.9.2015 21:49

Tak, jak to popisujete, mi to připadne jako nedostatek živin, případně ještě nedostatek vláhy. Když není vláha, nepřijme rostlina ani živiny, i když jich je v zemi dostatek. Je třeba přihnojovat i během vegetace a pak i Goliáš bude mít víc, než jeden plod a ten největší bude mít třeba přes 50kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 131.102 (?), 27.9.2015 22:13

Díky za tip, může být. I když všemu ostatnímu se daří dobře, je pravda, že jsem zaslechl, že dýně jsou na živiny dost náročné. A jaké je doporučené hnojivo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika