Neprospívá mi dýně Hokkaido



host - 242.61 (?) 
9.8.2016 15:19, zobrazeno: 3232x

Dobrý den, pěstuji už několik let dýni Hokkaido, Nikdy nebyl problém, až letos. Zasadil jsem na kompost nejdříve cuketu, té se moc nedařilo. Později jsem k ní přidal 2 dýně. Cuketa měla zkroucené listy a nechtěla se pořádně rozrůstat. Dal jsem ji tedy pryč. Když jsem ji vytrhl, tak mi přišlo, že má krátké kořeny. Usoudil jsem tedy, že je ožíraly myši. U dýní jsem se tomu pokusil zabránit, ale stejně se s nimi začalo dít něco podobného co s cuketou. Došlo to k tomu, že dýně sice roste, ale špatně, má zkroucené listy a slabé stonky. K tomu i těch pár dýní, které tam jsou, má nějaké deformované. nevíte čím to je? Díky Michal


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 228.74 (?), 11.8.2016 14:19

Máte v kompostu posekanou trávu, která byla ošetřená herbicidem proti plevelům (Travin atd.)? Moje tykve vypadají letos dost podobně.

Tenhle ksindl nejdřív ničí rajčata, ale ve vyšší koncentraci postihne skoro každou zeleninu :-(

Dobrá zpráva je, že pokud se vám na tom něco urodí, můžete to bez obav jíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 14.8.2016 11:29

Chemické poškození - nejspíš se dostala do kompostu tráva ošetřená některým herbicidem proti dvouděložným. I ta načervenalá rostlina vpravo vypadá, že je poškozená. Tento kompost můžete použít na ponojení trávníku, obilí a nebo kukuřice, ale nikoliv pro rajčata papriky a jiné zeleniny. S vysokou pravděpodobností by dopadly stejně jako vaše dýně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika