Nepálivé feferónky nebo chilli



Stránky: 1,  2   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?) 
28.7.2013 17:35, zobrazeno: 11532x

Existuje nejaká odroda malých papričiek, ktoré nie sú veľmi štiplavé? Nemám moc rada silne pikantné jedlá (napr. okrúhle feferónky sú na mňa až moc) ale malé chilli papričky sa mi veľmi páčia po estetickej stránke a rada by som ich používala pri príprave jedál. Poradíte? adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.7.2013 18:00

Feferonky jsou pálivé, to už je jejich vlastnost wink. Podívejte se na internet, prodávají se i méně pálivé odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 28.7.2013 19:41

díky, uz som práve pátrala, len netušim, či napr. 200 SHU je "také mierne štiplavé" alebo "hnus, ktorý začiatočník nerozchodí". otázka ma napadla aj preto, že kupujem korenie "chilli pikant", ktoré je absolútne nepálivé, preto ma napadlo, či nemá niekto skúsenosť s pestovaním takých papričiek. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 28.7.2013 20:29

no já nevím, ale chilli papričky jsou od toho aby pálily... chilli absolutně nepálivé není žádné chilli.Pěstujte pikantní druhy beranních rohů, tam pálí jen semínka a žebra uvnitř plodu, pokrm to okoření a nikoho to nezabije.Jinak ty kulaté feferonky/většinou se prodává odr. Korál/ nějak extra ostré nejsou, já ji zavařenou, rozetřenou sním na chlebu s máslem jak nic.Pěstovala sem je roky a zavařovala s okurky, nebo mrazila v sáčcích a podle potřeby používala.Pokud nesnesete tyto, tak to nevím, co je pro vás lehce pikatní.Já mám ovšem plechovou hubu a ostré jídla miluju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.7.2013 23:04

Najeďte si na rozdělení podle pálivosti, jsou tam i sladké. Já pěstuji jakési karibské chilli papričky, když se z nich vyberou semena, dají se i sníst za syrova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 30.7.2013 20:02

Zrovna u Korálu, který zmiňuje paní Kateřina níže, jsem kdesi na internetu našel hodnotu až 30 000 SHU (jeden zdroj uváděl "jen" 15 000 SHU). Obecně záleží i na podmínkách pěstování. 200 SHU bych vůbec neřešil. Minulý rok jsem někde sehnal dva druhy drobnoplodých papriček se "sladkou" chutí, ale nebylo to nic moc. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 1.8.2013 11:51

Ja som mal podobnú chuť pestovať chilli, ktoré nie je tak ohnivé.Našiel som na amerických fórach radu, tak som si objednal. Vraj sú pálivé len mierne, či vôbec, avšak majú tú krásnu bohatú arómu, akú majú tie najchutnejšie ostré chillies. Takže:"Trinidad Perfume"-žltoplodá, typu Habanero, mierne pálivá s "dymovou" i ovocnou arómou,.."Aji Dulce No. 2"-červená, mierna až sladká, aromatická,tiež typ Habanero,.." Sweet Datil"-podobne. Zatiaľ rastú pekne, len u Trinidadky čakám na tvorbu plodov, kvety už má.

Chcem z nich robiť miernu, ale aromatickú chilli omáčku, pre pálivosť zmes doladím pálivou"Peter pepper Red",natoľko, ako mi to bude vyhovovať. Tá je údajne ostrá, ale nie tak aromatická, ako tieto prv spomínané.

Všetky skúšam prvý raz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.89 (?), 24.8.2013 4:34

Trinidad Perfume sú krasne vonave s bohatou ovocnou chutou, vrelo doporučujem na dochutenie všetkeho možného kde to človek potrebuje. Pepper Red nieje zas taká ostrá, klasické chilli papričky sú isto ohodne pálivejšie. Pestujem papričky už dost dlho a druhov tiež mám dosť, a do omáčky by som doporučoval Jalapenos, maju 6000 SHU a sú krásne mäsité, moja naj odroda, plnim si ich syrom a obalim slaninkou a dam do truby na 15 min v 200 stupnoch, a s bielim pečivom to uplný sen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 98.89 (?), 24.8.2013 4:41

Chilli proste páli, ked chcete aby nepálilo davajte do varenia kápiu :) mylim že hodnota 0-1000 SHU by vám isto vyhovovala. A každý človek má receptori ináč trenovane, niekto nedá ani jednu papričku a niekto zbucha cely 0,7L pohár na posedenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 194.226 (?), 25.8.2013 12:04

Trinidad Perfume (Parfume) vypadá zajímavě, celkem by mě nenapadlo mezi těmito druhy hledat něco mírně pálivého, mám to spojené spíše s Habanery. Tenhle rok jsem zkusil Jalapenos odrůda Jalahot, zatím ještě visí na keříku a pomalu začíná červenat. Podle všeho má být taky mírně pálivý (na obalu SEMA to vypadá v porovnání s Korálem tak do 1000 SHU). Jinak na jedné stránce jsem našel jednu z těch "sladkých" chilli, co jsem popisoval výše (tedy nejvíce odpovídá tomu popisu) a měla by to být Medusa (Naschzipfel). Těch cca 50 SHU jsem ani nezaregistroval. Mělo to spíš jakousi mdlou, lehce nahořklou chuť. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika