Nejchutnější rajčata



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 82.2 (?) 
23.3.2010 14:31, zobrazeno: 895064x

Možná je už trochu pozdě, ale ještě se to dá stihnout i letos - proto mě napadlo se zeptat jaká odrůda rajčat vám nejvíc chutná. My jsme léta pěstovali Stupické rané, ale poslední tři roky jsme přešli na Bonset F1, který je chuťově stejný nebo lepší a vitálnější v našich trochu okrajových podmínkách. Zkoušel jsem dále Toro, Tornado a Start hybridy, které mě už tolik nenadchly, i když vysloveně špatné nebyly (ve srovnání s obchoďákem je každé vlastní rajče lahůdka :))

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 155.121 (?), 23.3.2010 14:46

Pokud budete rajčata sázet ven a ne do skleníku, tak je na výsev ještě pár dnů čas, vlastně ještě skoro dva měsíce potrvá, než půjdou ven. Já je vysévám 25. března. Vloni mně chutnalo Bejbino i Torino.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.123 (?), 19.6.2010 0:24

Dobrý večer, jsem z Ostravy.Termín výsadby je závislý na tom, kdy je chete sklízet..Vegetační doba je od 84dnů-velmi rané až po 100dní a více-pozdní.

Odrůdu Start S F1jsem jsem vysazoval už koncem ledna, postupně jsem je přesazoval, ven jsem je sázel ve2.polovině května a první plody jsem sklízel koncem června, pak byla prodleva, kvůli špatnému počasí(chladno a málo slunce.Je pravda, že tak brzo je to trochu pracné, ale to jsem uvedl, ať si každý spočte, kdy začne sklízet.Ostrava není jižní Morava.Dokonce jsem měl odrůdu-pozdní, u níž bylo napsáno: V případě dlouhodobého špatného počasí nemusí dozrát.Co se týče chutí-ty máme každý jiné.Za těch skoro 40 let jsem se setkal s velice protichůdnými názory.Dnes je výběr veliký-jednoznačně však platí-pro děti malé plody.Přeji Vám v pěstování mnoho úspěchů.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 31.7.2011 21:47
Lidi co to znamená to F1? Nikde to nemůžu najít, tuším že to bude něco s tím jak to bylo šlechtěno nebo jak to našlechtili, ale stejně chci ověřené vysvětlení. Jen tak mimochodem (nejsem rajčatofil) letos jsem nasadil Tornádo F1, pěkně rostou, ale v takovém to počasí se jim moc nechce červenat :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.7.2011 23:14

F1 - první filiální generace. Tedy jde o hybrid, křížence dvou rodičovských odrůd.  Pro praxi to m.j. znamená, že nelze použít jejich semena pro další pěstování dané odrůdy, neboť F2 nemusí mít stejné vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 31.7.2011 23:36
Ahá, ted už tomu rozumím, děkuju :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.60 (?), 5.1.2012 10:16

indecision Slovo "NELZE" použít je přinejmenším zavádějící... další generace tedy F2 sice nemusí mít stejně dobré vlastnosti (výnos, chuť...) ALE také může! je to tedy sázka do loterie... tzv 50/50.V každém případě je lepší než být zklamán nekv. úrodou sáhnout raději po osvědčeném kultivaru či již zmíněném hybridu F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.141 (?), 4.3.2021 0:11

Zkoušel jsem to několikrát a výsledky vždy katastrofální. Nedoporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 4.3.2021 7:17

Předešlý rok jsem poprvé v životě sázel rajčata =). Nic jsem připraveného neměl tak jsem nadlouval cherry z tesca. Každé rajče jinak velké, ale stále ve velikosti cherry. Ale musím říct, že to bylo první rajče v životě, co mi chutnalo. Netušil jsem, že mohou být tak sladká. Byl jsem zvyklý na ty kyselé "fujtably" z obchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.44 (?), 16.7.2013 18:06

Mas jenom castecne pravdu. Z druhe generace uz nemusi byt vsecky rostliny stejne. Ale kdyz si budes kazdym rokem selektovat nejlepsi z nejlepsich, tak po nekolika rokach ziskas odrudu. V knihach je psany, ze po 5 rokach, z moji zkusenosti to je po 7 rokach. Behem tech roku se vyvazi geneticky kod v rostline a ten se uz dal nemeni. Tedy prizpusobovani podminkam se porad kazda rostlina meni. Ale to uz tady neni podstatne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika