Nejchutnější rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?)
11.3.2012 11:44

Dotaz je patrně směřován jinam ale dovolím se přidat se svým názorem. Vloni jsem vysadil hodně druhů barevných a strakatých odrůd, teď nemám na mysli žluté a červené odrůdy, a musím znovu konstatovat že vypadají mnohem lépe než chutnají, jsou to taková oku ladící rajčata. Nepozoroval jsem že by bílá, zelená, pruhovaná atd., byla náchylnější na choroby nebo byla neúrodná, ona nám prostě nechutnala. Když to řeknu lidově tak je to "jalovisko bez chuti", např. Tigerella (vodnaté, tenká tuhá slupka, bez chuti) je v čele tohoto pelotonu. Black Sherry se ještě dalo, ostatní černé odrůdy nejsou chuťově špatné ale extremně praskají, Bůvolí srdce je dobré rajče, otázka zda na přímý konzum.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 8.7.2012 9:41

Mirku, moc díky! Tak jsem si docela slušně početla a dost mě překvapilo, že Sladkaja děvočka má v hodnocení jen tři hvězdičky. Docela by mě zajímalo, jestli někdo vyzkoušel i jiné odrůdy z těchto stránek. Některé vypadají opravdu lákavě a zajímavě. Když už budu objednávat, tak bych docela vzala víc druhů na vyzkoušení. Máte nějaký typ? Tu kartu nemám, ani Pay-pal, já jsem v tomhle směru negramot. Ale už jsem zpracovala syna, Pay-pal mi zařídí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.7.2012 9:51

Tipů mám asi 60-80, objednávám, selektuji, ale zrovna nyní už tam zase mají něco nového surprise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.203 (?), 10.3.2012 15:27

Zajímalo by mě, Mirku - i ostatní - jaká máte konkrétně na mysli, když se tam pochvalně vajadřujete o "soudkových" odrůdách? Já si loni přes internet objednal odrůdy BRAUN CHERRY, BŮVOLÍ SRDCE, WHITE CHERRY, ORANGE BANANA, TIGERELLA a AUNT'S RUBY... ale asi jen ORANGE BANANA mě nezklamalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.3.2012 16:50

Takže pár soudkových a cherry odrůd které jsem vloni pěstoval a které se vyznačují silnější stěnou (většinou dvoukomorovou), měkou slupkou a vynikající sladkou chutí.

Sladkaja Děvočka
Sladkaja Děvočka
Sweet Olive - oválné cherry
Sweet Olive - oválné cherry
Orange Santa
Orange Santa
Golden Santa
Golden Santa
Rosada
Rosada
Sweet Olive - ještě na zahradě
Sweet Olive - ještě na zahradě
Ještě jednou Golden Santa
Ještě jednou Golden Santa
Finik želtyj
Finik želtyj
nakonec No. 1 - Tomatoberry Garden
nakonec No. 1 - Tomatoberry Garden
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
treeface - (9) - 116.203 (?), 11.3.2012 7:18

Super, moc děkuju. Teď se ještě zeptám - nakupujete jejich semena na onom estonském internetovém obchodě, či z různých zdrojů? Můžete je případně uvést? (Ne všechny jsou seriózní a těm já bych se rád vyhnul). Díky moc. Kde vlastně svá rajčata pěstujete? Já střední Morava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.3.2012 8:50

Na estonském webu mají Sladkou děvočku, Finik žlutý a červený, tady jsem nakupoval Sweet Olive, Rosada, Golden a Orange Santa, a tady Tomatoberry. Jinak jsem z téměř nejjižnějšího cípku Jižní Moravy, už jen Lanžhot je pod náma laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 11.3.2012 10:58

Prosím, nemohl byste napsat proč Vás ta rajčata zklamala? Zda Vám nechutnala nebo úroda byla malá nebo trpěla chorobami, atd. Někdy jsou negativní informace cennější než pozitivní.Za odpověď předem děkuji.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.3.2012 11:44

Dotaz je patrně směřován jinam ale dovolím se přidat se svým názorem. Vloni jsem vysadil hodně druhů barevných a strakatých odrůd, teď nemám na mysli žluté a červené odrůdy, a musím znovu konstatovat že vypadají mnohem lépe než chutnají, jsou to taková oku ladící rajčata. Nepozoroval jsem že by bílá, zelená, pruhovaná atd., byla náchylnější na choroby nebo byla neúrodná, ona nám prostě nechutnala. Když to řeknu lidově tak je to "jalovisko bez chuti", např. Tigerella (vodnaté, tenká tuhá slupka, bez chuti) je v čele tohoto pelotonu. Black Sherry se ještě dalo, ostatní černé odrůdy nejsou chuťově špatné ale extremně praskají, Bůvolí srdce je dobré rajče, otázka zda na přímý konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.197 (?), 11.3.2012 12:14

Mirku, jak se liší Sladkaja děvočka od Pollicina? Tvarem jsou si podobné, co vzrůst a chuť? Jaký má skutečný tvar Bůvolí srdce? Je zřejmě velmi variabilní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.3.2012 12:49

I když se to možná na "dálku" nezdá tak jsou to úplně jiná rajčata. Pollicino je tyčková odrůda, má větší a oválnější plody, teď si nejsem jistý ale mám dojem že má více jak dvě komory. Má tužší slupku, tenší stěnu a má více "šťávy", je náchylnější na praskání, je to takové malé klasické rajče. Děvočku řadím mezi dvoukomorové, soudkovité odrůdy, je keříčková, nesrovnatelně úrodnější, vůbec nepraská, má měkou slupku, silnou dužinu a vynikající sladkou chuť. Když porovnáte snímek rostliny Pollicina a Děvočky (výše) tak uvidíte zásadní rozdíl. Na obou snímcích jsou rostliny v květináči.

Na dalším snímku je býčí nebo volovje srdce (teď už nevím), mělo by mít tvar jako prostřední plod ale vidíte že ne vždy je tomu tak.

Pollicino
Pollicino
Sl. Děvočka
Sl. Děvočka
Srdcata
Srdcata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika