Nejchutnější rajčata



host - 81.101 (?)
24.1.2012 0:10

U nás najchutnejší bol kríženec Stupické poľné ranné x Ildi. Veľkosť 2,5 - 3 cm, guľaté, farba trochu svetlejšia červená ako stupické, chuť medzi nimi. Vysieval som vlastné Ildi a už medzi semenáčikmi som zbadal niekoľko málo s ružovou stonkou, Ildi ju má bielu. Vysial som ešte viac semienok a zámerne vyberal tie krížence. Rok pred tým sme mali len Stupické a Ildi, najbližšia záhrada s paradajkami asi 1 km daleko. Takže pôvod 100 % istý. Listy boli tiež niečo medzi, ani nie typicky stupické, ani nie normálne paradajkové. Radovan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 5.149 (?), 24.11.2011 13:31

Není mi jasné, proč by u nás nemohla vyrůst rajčata na sušení.Pokud jde o chuť tak mně stačí když budou chutnat mně, Nemám snahu mít nejchutnější rajčata ani se necítím povolaný, abych bez jakéhokoliv porovnání hodnotil chutě vzorků, které neznám. Jinak nesouhlasím s tím,, že se zde někdo z nás (já určitě ne) snaží dělat nějaký druhák nebo něco jako. Jinak mohu říct, že často není obchod kriteriem úspěšnosti- jistě mám lepší rajčata než v obchodě, ale nemohu řít, že mám lepší rajčata než soused.Prostě diskuze je o výměně názorů často rozdílných,

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 25.11.2011 17:20

Ta odrůda kaspar není česká?  Tak jí asi tady nekoupím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.222 (?), 25.11.2011 23:33
Bohužel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.35 (?), 29.12.2011 19:56

poznate tieto sorty?

Kukurica Jahodová (prazelenina: Zea)
Mrkva Extra Červená (prazelenina: Daucus carota)
Mrkva Kozmická Fialová (prazelenina: Daucus carota)
Paradajka Brandywine (prazelenina: Solanum)
Paradajka Cherokee (prazelenina: Solanum)
Paradajka Čierny Krim (prazelenina: Solanum)
Paradajka Zelená Zebra (prazelenina: Solanum)
Reďkovka Talianska (prazelenina: Raphanus)
Reďkovka Zlatá (prazelenina: Raphanus)

vraj prapovodne... alebo je to len marketingovy trik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.35 (?), 29.12.2011 20:23

mozno nieco pre Mirka - Heirloom Tomatoes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 240.90 (?), 2.1.2012 23:17

Vítám všechny pěstitele v Novém roce. Přidám také něco ze svého soudku resp.  skleníku. Doporučuji zkusit zajímavou odrůdu "skvrnitý říman". Vyníkající rajče jak vzhledově tak i chuťově. Tedy alespoň mě velmi zaujalo a určitě budu letos pokračovat v jeho pěstování, jak ze semen tak i řízkováním.. smiley

rajče říman
rajče říman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.1.2012 0:06

Já ho nemám ale zato asi pět jiných červených žíhaných odrůd. Jak jsem již uváděl dříve, tato rajčata vypadají lépe než chutnají a totálně mne zklamala. Možná je říman jiný ale já většinu těchto odrůd vyhodil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.1.2012 7:18

musim dat svemu jmenovci za pravdu, zihane odrudy nejsou chutove nic extra, samozrejme krome zname Green Zebra...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.101 (?), 24.1.2012 0:10

U nás najchutnejší bol kríženec Stupické poľné ranné x Ildi. Veľkosť 2,5 - 3 cm, guľaté, farba trochu svetlejšia červená ako stupické, chuť medzi nimi. Vysieval som vlastné Ildi a už medzi semenáčikmi som zbadal niekoľko málo s ružovou stonkou, Ildi ju má bielu. Vysial som ešte viac semienok a zámerne vyberal tie krížence. Rok pred tým sme mali len Stupické a Ildi, najbližšia záhrada s paradajkami asi 1 km daleko. Takže pôvod 100 % istý. Listy boli tiež niečo medzi, ani nie typicky stupické, ani nie normálne paradajkové. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 9.2.2012 12:43

Mám dotaz - rajče Harzfeuer F 1, fa Gardenson, přečetla jsem celou diskusi, ale na tuto odrůdu jsem nenarazila. Znáte ji někdo? Nebo jste již měli a pro jakoukoliv "nedobrotu" jste ji vyřadili? Děkuji za odpověď. Bydlím v malém městečku a tak tady jen s obdivem čtu...

stáhla jsem si i e-shop s prodejem Děvočky - byť jsem maturovala z ruštiny, sotva louskám azbuku... cena za balíček velká není, ale jak je to s poštovným? Za semena podnoží melounu, u nás, ze Sema,  jsem zaplatila necelou stovku, za poštovné a balné podstatně víc než za semínka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika