Nejchutnější rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
14.11.2011 19:54

Nevím jaké drobné červené odrůdy jste zařadil do skupiny čtvrté ale já bych s tím měl docela problémy, takové rajče je tak jedno z deseti (dle mne).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
               
host - 16.163 (?), 14.11.2011 19:41

Můžete mi, prosím, napsat, zda je nějaký rozdíl mezi San Marzano a Scatolone? Jak v chuti, tak i vzhledu. Díky Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.149 (?), 14.11.2011 22:52

Obě odrůdy jak San Marzano 3, tak i Scatolone 3, jsou rajčata typu San Marzano. Rajče San Marzano je podle mne chráněná značka pro rajčata pěstovaná v oblasti pod Vesuvem již od 18. století (dáte-li si vyhledat Seznamem pomidori San Marzano ve světě, je tam plno stránek o historii, pěstování atd.-v angličtině). Jinde vypěstovaná rajčata nesmí mít název San Marzano. Pokud jde o San Marzano 3 (Seva Seed) a Scatolone (Nohel Garden) tak jsem pozoroval minimální rozdíly ve tvaru, jinak se mně obě jevily náchylné  k zahnívání květního konce vlivem nedostatku vápníku. Pokud jde o chuť nemohu sloužit, ale obě odrůdy usušené a naložené se mně jevily identické. Scatolone jsem měl o cca 14 dní dříve, ale bylo to asi tím, že sazenice San Marzana se mně nepovedly. Myslím si, že v budoucnosti budou firmy produkující a obchodující se semeny dávat na trh další odrůdy rajčat typu San Marzano,(jak už jsem někde uvedl, Semo a jejich Corsaro) a nám pěstitelům nezbude nic jiného než zkoušet a vybírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.7 (?), 14.11.2011 17:12

Ono su 4 zakladne chute ale vraj nekonecno voni. Kombinacia chute s vonou moze byt podstatne dolezitejsia, ako to, ze je rajcina sladka a zaroven i kysla. Rajcina musi mat vonu ako rajcina od starej mamy z dediny... Raz sa mi podarilo aj v markete kupit nejaku dobru sortu ze vonalo z nej cely barak. Vona je pridanou hodnotou chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.149 (?), 14.11.2011 19:24

Nemohu s Vámi souhlasit. V sobotu jsem byl v Bořeticích na Svatomartinském víně. Obešli jsme 14 vinných sklepů. Nejsem žádný odborník, ale vím, že i u vína záleží na poměru kyselin a cukru. Někdo má raději víno sladší, jiný zase jiné s větším podílem kyselin. Takže když jdu na takovou ochutnávku, tak se snažím v každém sklepě pít vína, která vyhovují mé chuti. U vína se asi nikdo nepozastaví, když řeknu, že mám radši červené. Jinak nechci se vás dotknout, ale jak vonělo rajče u vaší babičky, tak to je jen iluze. Já jsem jako kluk měl taky rád mejdlíčko, dnes bych ho do úst ani nedal.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 14.11.2011 20:49

Netusim co chcete povedat, resp s cim nesuhlasite. Co sa tyka vina tam prevladaju bud kyseliny alebo cukry, potom su vina suche alebo sladke, pripadne nieco medzi tym. Ako jeden povedal, kysly a zaroven sladky je sladkokysly nalev na zavaranie ale nie vino.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 15.11.2011 0:10

Sorry. Asi jsme si nerozuměli. Nemá cenu dál pokračovat.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 19:52
přesně tak..rajče musí i vonět..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.11.2011 19:54

Nevím jaké drobné červené odrůdy jste zařadil do skupiny čtvrté ale já bych s tím měl docela problémy, takové rajče je tak jedno z deseti (dle mne).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.149 (?), 15.11.2011 0:31

Chtěl bych předeslat, že pěstuji jen odrůdy dostupné na českém trhu. Myslím si, že žádné nejchutnější rajče neexistuje, ale přesto si dovolím tvrdit, že pro mne jsou pikantní a aromatické tyto odrůdy drobných, dříve nazývaných jako třešňové, dnes cherry rajčat: Pollicino, Bejbino, Idyll, dříve jsem měl rád Cherrolla a ještě jednu odrůdu, nenašel jsem již jak se jmenovala. Přiznávám, že mně taková připadají i cherry rajčata prodávaná v balaní po 250 g.

                                                                Mr Big           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 15.11.2011 9:07

Tak Corzaro F1 je označeno jako středně pozdní. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika