Nejchutnější rajčata



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?)
13.11.2011 15:24

To rajče typu San Marzano se jmenuje Corzaro F1, objednal jsem ho už, ale mám ho v práci, tak až se mrknu na pytlík, jestli tam něco píšou o ranosti a pak napíšu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 89.29 (?), 11.11.2011 21:25

Můžete prosím napsat, proč objednáváte semena ze zahraničí? Já vždycky sázela jen naše odrůdy. Nyní jsem v důchodu a zahrádce a pěstování se chci věnovat ve větší míře, tak pročítám rady zkušených. Odrůdy v jiných zemích jsou přece vyšlechtěny v jíných podmínkách. To vůbec nevadí? V dalších letech pak sázíte již vlastní semena? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 12.11.2011 16:14
V zahraničním sortimentu si mohu vybírat dle vlastní představy a chuti, a v porovnáním s domácím je xxxkrát bohatější. V tuzemsku je sortiment dosti omezený, samozřejmě i zde jsou odrůdy na které nedám dopustit, a co se týče původu odrůd tak to zase až tak moc neřeším, to za mne vyřeší jen a jen počasí. Vemte za příklad San Marzano, je původem z Itálie a u nás je v prodeji jako pozdní odrůda. Pokud chci odrůdu tohoto typu tak si vyberu v zahraničí z x dalších a sklízím odrůdy tohoto typu jako velmi ranné. Semena vybírám jen pokud není odrůda ke koupi nebo o ni projevili zájem známí (s upozorněním na F1!!!). Např. odrůdy s malými soudkovitými plody které já považuji za "numero uno" se u nás nedostanou vůbec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.11.2011 17:00

Mirku, kdyz uz jste zminil San Marzano - jake odrudy jsou rane a tyckove na suseni? Zatim patram bez vysledne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 12.11.2011 22:33

Taky pátrám. Masité, tyčkové a ještě rané jsem zatím nikde nevypátrala. Semo má novinku typu San Marzano, ale zda je alespoň polorané nebo pozdní tam uvedeno není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 13.11.2011 9:40

San Marzano není ranné musí se dříve vysévat, obsahuje méně vody dužina je masitá je tedy vhodné na sušení, chuť v syrovém stavu je trošku jinde.Velice bujně roste, při napadení plísní velmi dobře regeneruje.Dobré vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 13.11.2011 15:24

To rajče typu San Marzano se jmenuje Corzaro F1, objednal jsem ho už, ale mám ho v práci, tak až se mrknu na pytlík, jestli tam něco píšou o ranosti a pak napíšu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.11.2011 16:16
Vypadá to že tato odrůda má némlich ty stejné vlastnosti jako San Marzano. San Marzano 3 má v nabídce Valtická Seva. Máte někdo odrůdu typu Mini San Marzano?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 13.11.2011 21:46

Chci jen upozornit, že na stránkách firmy Semo je uvedena novinka- tyčkové rajče z okruhu San Marzano, které se jmenuje Corsaro. Údaje o jeho rannosti apod, chybí- bude třeba vyzkoušet. Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.11.2011 9:56
Já měl rané odrůdy které jsou oválné, masité a rané, ve všech případech však keříčkové. Nejsou tak protáhlé jako San Marzano ale na sušení nebo pečení se hodí. Vysloveně podobná je vynikající velmi raná odrůda Kaspar (Caspar) F1, která je ve zralosti skoro bez šťávy (dutá). Osvědčila se odrůda Roma (ke koupi je i v Lidlu), Novinka Přidněstrojí, Čelnok, myslím že něco podobného bude i Šejk ale s ním zkušenosti nemám. Pokud chcete tyčkové tak ty jsou většinou polorané. Mrkněte např na seemnemaailm.ee v sekci "vysokorostlé" a prohlídněte jakoukoliv hodně protáhlou odrůdu, doporučuji velikost plodů max. 100 gr., pak už je to moc velké (Moskovskij delikates, Sosulka krasnaja, Pertsevidnyj). Ovšem Kaspar F1 je v tomto směru jednička ranností i úrodností, je však náchylnější na přímý vápník (zahnívající špičky) a špatně se shání. PS - nevím proč ale nemohu tady na tomto PC vkládat odkazy na stránky, když tak se ozvěte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 13.11.2011 16:24

Jo, jo romu jsem zkoušela i šejka, ale prostě jsou keříkové. Nějak jsem si s keříky nepadla do oka. S vápnikem mám taky problém, ale jen na san marzanu. U jiných raných odrůd nebyl problém žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika