Nejchutnější rajčata



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?)
19.9.2011 4:44

I u nás na Vysočině s letošní úroda rajčat vydařila nadmíru. Letos poprvé nepěstuji jako hlavní odrůdu univerzální rajčata typu Tornáda, ale pěstuji zvláště odrůdy na přímý konzum a dále jiné na zpracování. Dokonce mi venju dozrálo i San Marzano a na poli dozrály "bezúdržbové" Šejky, které nikdo nezaléval, nevyvazoval... Z chuťových rajčat považuji za nejlepší 4 odrůdy. Letos mám poprvé Sladkaju děvočku, pro někoho je až moc sladká, lze vyvazovat jako tyčkovou na více výhonů, dorostla mi 2 m, je velmi plodná. Zlatým standardem je Bejbino. Letos dobře vyšlo i Pollicino ani nepraskalo, velmi chutné je stále Stupické, ale má slabý růst a bídnou plodnost. Plíseň letos nebyla problémem, nemám ji venku ani na rajčatech, která byla postříkána jen na začátku sezony. Po večerech zpracovávám úrodu.   Jiřina  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 17.9.2011 16:46

no ranejsi bylo asi jen o dva dny, ale bylo, ale jinak vsechny rajcata na suseni jsou docela pozdni, nejranejsi, ale nemam je jeste odzkousene... Grandma Marys, Jersey Devil a San Marzano VFNT F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 18.9.2011 12:59

Děkuji za tip, jen nevím kde je seženu. No musím se mrknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kyprik - (49) - 159.11 (?), 16.9.2011 20:21

Dobrý den,

z hlediska pěstování rajčat hodnotím letošní sezónu jako velmi dobrou. Letos jsem pěstoval asi deset odrůd tyčkových rajčat a žádná mě vyloženě nezklamala. Nejlepší se mi zdály tyto odrůdy: Bejbino F1, Pollicino F1, Start F1 a nedám dopustit na chuťově vynikající prastarou klasiku Stupické polní (a do skleníku Stupické skleníkové). Letos jsem na základě doporučení pana Mirka vyzkoušel žluté koktejlové ILDI a byl jsem s ním velmi spokojen. Chuťově velmi dobré a především neskutečně úrodné. To množství malých žlutých rajčátek na jednom vijanu u této odrůdy se musí vidět. Takže celkově opravdu spokojenost, zejména ve srovnání s bídným loňským rokem, kdy jsem rajčata sklízel jenom ve skleníku, venku téměř nic. S pozdravem M.S.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.9.2011 8:01

Naprosto souhlasím, letošní rajčatová sezona se velmi vydařila. Většina "klasických" odrůd to má již za sebou (je to díky stáří rostlin, plíseň letos bez problémů) ale stále zůstávají některé odrůdy, zvláště typu "SanMarzano" a "Roma" kterých je dostatek. Z cherry odrůd již sklízím jen Sladkou děvočku a Ildi, velmi úrodné se jeví italské Principe Borghese. Soudečkové odrůdy (tyčkové) již odplodily také.

Principe Borghesse
Principe Borghesse
Sladkaja děvočka
Sladkaja děvočka
Vedle Děvočky poslední Finik želtyj.
Vedle Děvočky poslední Finik želtyj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 18.9.2011 11:16

Principe jsou tyckova? behem zimy bude cas a tak budu zkoumat a netu jine tyckove odrudy co nepraskaji a nemaji velke plody, tato se mi jevi jako dobra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.9.2011 12:05

Ne, tato odrůda je keříčková a je podobně úrodná jako Děvočka, nedosahuje však kvality soudečkových odrůd. Určitě není problém ji vyvázat jako tyčkovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 19.9.2011 4:44

I u nás na Vysočině s letošní úroda rajčat vydařila nadmíru. Letos poprvé nepěstuji jako hlavní odrůdu univerzální rajčata typu Tornáda, ale pěstuji zvláště odrůdy na přímý konzum a dále jiné na zpracování. Dokonce mi venju dozrálo i San Marzano a na poli dozrály "bezúdržbové" Šejky, které nikdo nezaléval, nevyvazoval... Z chuťových rajčat považuji za nejlepší 4 odrůdy. Letos mám poprvé Sladkaju děvočku, pro někoho je až moc sladká, lze vyvazovat jako tyčkovou na více výhonů, dorostla mi 2 m, je velmi plodná. Zlatým standardem je Bejbino. Letos dobře vyšlo i Pollicino ani nepraskalo, velmi chutné je stále Stupické, ale má slabý růst a bídnou plodnost. Plíseň letos nebyla problémem, nemám ji venku ani na rajčatech, která byla postříkána jen na začátku sezony. Po večerech zpracovávám úrodu.   Jiřina  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.10.2011 8:02

Rajčatová sezona skončila a to co zůstalo na keřích je již jen torzo bez chuti. Jelikož jsem nalezl zalíbení v malých a soudkových odrůdách, tak jsem začal již objednávat na další rok. Upustím, až na vyjímky, od velkých a barevných odrůd  (z nich nechám fakt jen klasiku) o to více se budu věnovat  "drobotině" a odrůdám na pečení a sušení. Přikládám přebaly tří odrůd které mi včera dorazily z Estonska (v neděli objednáno, v pondělí zaplaceno Pay-Palem, v pátek byl balíček na poště).

Finik Krasnyj
Finik Krasnyj
Nastja - Slastena
Nastja - Slastena
Samocvet Izumrudnyj
Samocvet Izumrudnyj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.46 (?), 9.10.2011 22:51
Nechal jsem se inspirovat a objednal z Anglie Tomato Berry Garden. Máte prosím nějaké zkušenosti s F1 v dalších generacích? Na netu jsem se dočetl, že odrůdy F1 jsou výnosné a kvalitní pouze v první generaci. Budu pěstovat první sezónu a zatím mám vybrané samé heirloom odrůdy a tuto jednu F1. Děkuji za odpověď Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.46 (?), 9.10.2011 23:05
Edit: odpověď jsem si přečetl o několik příspěvků výše, nějak jsem to přehlédl. Pardon.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika