Nejchutnější rajčata



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.39 (?)
15.9.2011 14:03

Bejbina nemají chybu. Pěstuji také rajčata tvaru švestiček z nákupu v Penny asi jsou to Pollicina. Jsou výborné sladké chuti. Nejsou F1, pěstuji z vlastních semen, kvalita a plodnost bez chyby.  Ještě pěstuji Orfeu. Větší rajče vhodné na kečup a šťávu. Pěstuji 6 druhů, letos byl dobrý rok, neprasklo ani jedno rajče. Zaléval jsem asi jenom 4x.  Přikládám snímek jejich růstu.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 14.9.2011 10:32

Dá se říci že chutě blízkého okolí kopírují moje. Nejchutnější rajče bývá většinou to které uzraje jako první  teď už jsem rajčat nabažen a v popředí zájmu jsou spíše pečená-sušená, a k přímému konzumu malé soudečky kterých je stále dost, hlavně hodně úrodná Sladkaja děvočka. Váš manžel asi jen z povinnosti splnil Vámi zadaný úkol , Ildi a Idyl, to je dost podstatný rozdíl. Vysloveně nedobrá rajčata (pro mne) jsou všechna nějakým způsobem pruhovaná a napříště je již nebudu pěstovat. Hodně omezím taky černé odrůdy z důvodu jejich praskání. Z našich už mám jen Bejbino a Ildi se kterými jsem spokojen. Hlavní můj zájem se po letošku soustředil na malá rajčata (soudečky) jejichž plody mají vynikající chuť, jsou však bez vyjímky ze zahraničí. Letos o prázdninách bylo krásně poznat jaký vliv má na chuť rajčat slunce. U nás bylo na přelomu prázdnin asi tři týdny hnusně mokro, a ani soudečky nebyly chuťově na úrovni, pak se to zase vrátilo k normálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 14.9.2011 14:09

Ano, ano, souhlasím; sluníčko dělá divy .  A nad domácí rajčata není . Jinak děkuji za odpověď i za inspiraci k pěstování dalších druhů, které tady získávám. Ať se pěstování daří, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 14.9.2011 22:31
jsem rad, ze i letos jsem nemusel pouzit postrik, ale v jednu chvili to bylo hodne na hrane, nakonec prisly ta velka vedra a to byla zachrana, jinak Pollicino nakonec musim pochvalit oproti dvou predeslym letum praskalo o 70% mene nez bylo zvykem, nicmene stale hledam cervenou tyckovou cherry - ktera by nepraskala a nebyla tak velka jako Bejbino(to uz cherry ani nebyly) a Spencer take nic moc. Dalsi rok omezim cernocervena, zbyde jen Black Cherry a z barevnych je rozhodne nejlepsi Green Zebra - navic vypada i nejlepe, takze to je jakysi vitez v kategorii rarity (pestuji jiz 5.rokem)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 15.9.2011 13:15

Nedělám nějaké velké výzkumy, pro příští rok asi zvětším počet rostlin Bejbina, maji totiž ze všech nejmenšího bubáka a není zelený střed v plodu a chuťově jsou vyhovující. Ale to je ještě daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.39 (?), 15.9.2011 14:03

Bejbina nemají chybu. Pěstuji také rajčata tvaru švestiček z nákupu v Penny asi jsou to Pollicina. Jsou výborné sladké chuti. Nejsou F1, pěstuji z vlastních semen, kvalita a plodnost bez chyby.  Ještě pěstuji Orfeu. Větší rajče vhodné na kečup a šťávu. Pěstuji 6 druhů, letos byl dobrý rok, neprasklo ani jedno rajče. Zaléval jsem asi jenom 4x.  Přikládám snímek jejich růstu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 15.9.2011 18:44

no letos na venkovnich Pollicinech bylo 11-12 vijanů, tak jsem spokojen :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.167 (?), 15.9.2011 23:56

Tak já taky budu pokračovat s bejbínem. Letos jsem ještě zkošela san marsano, ale je pozdější, tak pro příští rok hledám masité, tyčkové rajče co není tak pozdní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 29.61 (?), 16.9.2011 12:32

Mně se osvědčila z větších rajčat Orfea. Není pozdní mám asi 12 vijanů a rajčata jsou pěkná, trochu srdčitého tvaru a pevná. Radost pohledět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 16.9.2011 20:17

Orfea je vsak odruda klasickeho rajcete-alá Tornado, Torino,Domino, Start apod... San M. je velmi pozdni, letos byla u me vcelku vyrazne ranejsi nez jine roky, jine masite odrudy jsou Federle, Roma apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 17.9.2011 7:49

A to federle je ranější jak san marsano? Romu jsem taky zkoušela. Chuťově celkem dobrá, ale plodnost nic moc. Chtěla jsem klasickou tyčkovou odrůdu. Šejci jsou taky dobrý na omáčku, ale zase keříček a ty se musí moc vyvazovat a pak se mi stejně válejí po zemi a chytaj plísně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika