Nejchutnější rajčata



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?)
8.8.2011 22:07

dle predpovedi musime prezit nasl.dva dny a pak uz to vypada zas lepe, takze hlavu vzhuru :)

na druhou stranu - aspon ubyde drepciku a blyskacku! - coz taky neni k zahozeni

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 144.246 (?), 8.8.2011 21:10

Musím uznat, že ILDI je asi absolutní jednička. Obrovská úroda a skvělá chuť.

Při kombinaci se Zebrou, Black from Tula a Bejbínem je to opravdu milion chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 8.8.2011 20:10

vsiml jsem si, ze Mirku nedavate pryc listy, ma to nejaky duvod? ja je jednak otrhamvam aby se mi nestacila vyskytnout plisen a jednak uspisim zrani - mimochodem, ackoliv jsem sazel z obce o 14dní pozdeji, sklizel jsem o 7-10 dni drive, ale jako jediny jsem řádně trhal listy, aby nebyly v kontaktu se zemi a vsechny jiz velikostne narostle zelene plody jiz mely slunce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.8.2011 21:24

Listy, alespoň ty spodní, se snažím vylamovat. Mám však taky hodně keříčkových kde je to docela problém. Jelikož to nemám u baráku tak není moc času a pokud navíc začne nepřetržitě pršet, tak na to nemám ani bůhvíjakou náladu a pokud nesvítí slunce tak je to stejně šumafuk. Můj elán do pěstování se vytrácí až skoro do apatie, tak jako nyní o víkendu. Neměl jsem ani krapánek chuti jít na zahradu, musel jsem se hodně přemáhat a když už tam dojdete tak vidíte zaplevelenou, mokrou zahradu s vyvrácenými rostlinami rajčat. V neděli jsem koupil sušičku na ovoce (tu co máte Vy) a až teď jsem začal krájet rajčata. Má nálada věrně kopíruje náladu "venku" za oknem. Je mi skoro už jedno zda rajčata zdechnou plísní, lilky už stojí za houby, nově vysazené okurky ve skleníku mají plíseň, papriky nerostou a já doufám že to snad vydrží melouny. Broskve padají na zem, ostružiny nejsou sladké a plesniví, stejně jako hrozny, v bazénu jsem se letos koupal 2x, hlavně že voda je vněm průzračná i bez filtrace.

Když to shrnu tak tento způsob léta stojí opět pěkně (s prominutím) za "lejno".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 8.8.2011 22:07

dle predpovedi musime prezit nasl.dva dny a pak uz to vypada zas lepe, takze hlavu vzhuru :)

na druhou stranu - aspon ubyde drepciku a blyskacku! - coz taky neni k zahozeni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.254 (?), 12.8.2011 8:07

Včera jsem sklidil Amana Orange, plod měl 916 g. Naprosto zdravý a neporušený. Noir Charbonesse mají 400-600g. Má význam nechat si z těchto i ostatních rajčat semínka, když mám vedle sebe nejrůznější odrůdy? Honza

Amana Orange 11.08.
Amana Orange 11.08.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.106 (?), 12.8.2011 10:05

Schovávám si semínka z pěstovaných rajčat. Neliší se zase tolik od původních. Navíc, můžete si z více pěstovaných rostlin jednoho druhu nechat semínka z nejvíce podobného plodu k tomu původnímu.  Mně osobně nejvíce chutnají rajčata Pollicino. Jsou příjemně nasládlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.130 (?), 13.8.2011 16:39

Mirku, než ztratíte ten elán úplně, tak mě prosím vás prozraďte, kde se dají koupit semena rajčat Sladkaja děvočka a Pollicino.Jenom tady o tom čtu, ale odkud a jak se dají sehnat stále nevím.Ale i tak si vážím vašich rad a názorů, které tady předáváte.Jste asi velmi dobrý pěstitel, hlavně na rajčata. Ten elán zase příjde, jen co se ukáže sluníčko a bláto zaschne. Vydržať Děkuji Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 13.8.2011 17:03
Sice nejsem Mirek, ale odpovědět dokážu. Pollicino je běžně dostupná odrůda z nabídky SEMO. Sladkaja děvočka je odrůda dovezená z Ruska. Mirek sem jistě napíše odkaz na obchod se semeny v zahraničí. Dnes kvůli deštivému počasí jsem se probíral semeny a sestavoval pěstební plán na příští sezónu. Zatím mám 15 odrůd rajčat a počítám tak 50-60 rostlin. Jinak pro nedostatek sluníčka a převahu deštivého počasí jsou rajčata chuťově nevýrazná až jalová, jenom to Ildi je stále 100%
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.8.2011 18:21

Dnes jsem sklidil malou část úrody na lečo a na sušení (pečení). Na videu je postup který právě naše trouba zkouší, další várka je v sušičce. Pollicino již nepěstuji a Sladkaja děvočka ho plně nahradí. Dá se koupit tady na tomto e-shopu. Rajčata jsou u mne letos snad jediná sorta ovoce-zeleniny která není napadena plísní a statečně odolávají. Zhruba polovina úrody bude na vyhození z důvodu praskání ale i tak bude velký nadbytek. Také sleduji chování jednotlivých odrůd pro selekci na příští rok. Co mne totálně zklamalo tak jsou vícebarevné strakaté odrůdy. Vypadají lépe než chutnají, jsou jalové a mají tuhou slupku, snad jen Green Zebra na příští rok zůstane, rovněž hodně omezím hnědočerné odrůdy, ty jsou zase extrémně náchylné na praskání. Beef odrůdy taky omezím, stejně jako velké odrůdy "paprikového" typu, které také hodně praskají. O to více se budu věnovat soudkovým cherry odrůdám pro přímý konzum které jsou chuťově vynikající a středněvelkým oválným odrůdám na sušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 14.8.2011 9:03

jo..Mirku, cernocerne jsou skutecne choulostive na praskani i u me, takze bude probirka..Pollicino letos tak nepraska jako loni, rostliny jiz maji 2,5m a jiz je zastipnu-na to, ze se zalily jen 2x po vysadbe se docela divim, jinak z klas.velikosti mi chutna nejvic Green Zebra a nikdy zadny plod nepraskl - ani minule 3 roky co ji mam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika