Nejchutnější rajčata



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?)
17.7.2011 20:22

ano Mirku, Tigerella je hodne vodnata a prazdna, je rana a plodna, ale chut je fadni, zajimave je, ze na to jak ma slabou slupku je s podivem, ze plody nepraskaji...

jinak na fotce jsem sklidil bilozlutou odrudu W.B.Wine, bohuzel rekord vahovy nepadl, mivala i vic :) ale na to, ze jsem rajsky zalil za vegetaci jen 2x a to po vysadbe, tak se nedivim :)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 15.7.2011 1:06

Sladkaja děvočka je keříčková, přidávám pár snímků "soudečkových" odrůd ze zahrady. Mají jednu společnou záležitost a tou je silnější stěna ve spojení s měkou slupkou, tím pádem by neměla praskat. Další jejich vlastností je že se po dozrání lesknou jak psí "kulky".








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 15.7.2011 8:38
hezký, hezký ;)) me ješte nezačali ani červenat... ale naštěstí bych řekl že me ty mrazíky přežili všechny a dneska ani nejde poznat, že by nejake mrazy byly... jediné co me mrzí je že jsem nekoupil nesmívatelne popisky a ted jen tápu co je co... jinak spokojenost... Mirku kolik máš vlastně vysázených odrůd?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 15.7.2011 9:55

Zkoušel jsem pěstovat všelijaké odrůdy, ale dnes pěstuju už jen a pouze Start S F1. Co se týče dovezených rajčat, tak jako každý rok byly na jaře nejlepší ty dovezené ze Slovenska, předtím nebylo špatné ani Holandko a Rakousko.  V zimě musí stačit Španělsko a Maroko (lepší něco, než nic).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.7.2011 10:44

A to já zase rád experimentuji, zaměřit se jen na jednu odrůdu, byť jsem s ní spokojen, znamená např. nesklízet již více než měsíc úrodu. Takový zlatý standard počtu odrůd vidím alespoň 8-10, počítám i využití na sušení nebo pečení. Zapečené Ildi s kozími rohy, lilkem, mladou cuketou, proložené sušeným SanMarzanem a balkánským sýrem, doplněné sladkými "soudečky" za syrova nebo rajským salátem z klasických typů .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 15.7.2011 11:36

Mirku Vy jste ale gurmán . Ještěže se blíží doba oběda, jak jste mě navnadil. Jinak už mi dozrála Sladkaja Děvočka a opravdu je chuťově výborná, i zde vychvalované Bejbino, které mám letos také poprvé nás příjenmě překvapilo chutí a proto ho zařazuji mezi stále pěstované odrůdy. Jinak připojuji malou ukázku ze svého "barelového" pěstování


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.7.2011 12:36

Já ještě dnes nejedl, tak si nechte chutnat! Ildi jde poznat na první pohled už z dálky .  Vidím že taky využíváte prostory na 120%, Děvočku nechte hodně dozrát, aby byla krásně tmavě červená, pak je nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.7.2011 10:36

to julius  - něco nad 80.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 15.7.2011 16:25

Letos jsem díky Vaší diskuzi začala také s experimenty. Ale přesto, že jsem začala s výsevy brzo (únor - Start, Stupické, Perun, Orkádo)  (a díky Vám v březnu ještě Bejbino, Ildi, Idyll...) sklízet začínám až tento týden (Start, Orkádo, Stupické, Vilma)  a úroda také není jako u Vás... je to tím, že jsme 400m n.m.? Pěstuji jak ve skleníku, tak venku i ve kbelících. A závidím!!! Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.7.2011 16:09

Rajče Tomatoberry Garden odsunulo Sl. Děvočku z prvního místa v mém pomyslném hodnocení chuťových vlastností. Toto malé "srdíčko" má fakt snad sladkost jahody, to musí asi chutnat každému, vyjma těch kdož vysloveně vyžadují od rajčete jeho klasickou štiplavou chuť. Samozřejmě že do salátu nebo na pečení bych ho nedával, na to jsou jiné odrůdy. Přikládám ještě fotku strakaté odrůdy, mám takových několik odrůd a prozatím jsem ochutnal Samocvet lučistyj a Tigerella, ale tyto odrůdy dle mne lépe vypadají než chutnají. Jsou chuťově takové prázdné, hodně vody a tuhá šlupka.

Samocvet lučistyj F1
Samocvet lučistyj F1
Tomatoberry Garden F1
Tomatoberry Garden F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 17.7.2011 20:22

ano Mirku, Tigerella je hodne vodnata a prazdna, je rana a plodna, ale chut je fadni, zajimave je, ze na to jak ma slabou slupku je s podivem, ze plody nepraskaji...

jinak na fotce jsem sklidil bilozlutou odrudu W.B.Wine, bohuzel rekord vahovy nepadl, mivala i vic :) ale na to, ze jsem rajsky zalil za vegetaci jen 2x a to po vysadbe, tak se nedivim :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika