Nejchutnější rajčata



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?)
4.7.2011 17:50

mel jsem obe odrudy, jsou si dosti podobne ve vsem, nakonec jsem se vratil k San Martanu, letos mam jeste Federle, ktere je konkurent, uvidime zda to nebude ranejsi...

kvuli nedostatku casu jsem sazel rajsky az kolem 26.5., nyni jiz zraji Pollicino, Bejbino, Vilma, Tigerella

Odrudy byly zality pouze dvakrat po vysadbe, takze podminky jsou pro ne drasticke - navic jizni svah, zatim co do vynosu vyhrava Petula RZ a Black Seaman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
         
host - 228.86 (?), 13.8.2011 11:58

Nééé, Kaspijsko rozovo!!! Veni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.20 (?), 9.6.2011 15:01

U nás vedou rajčata Start F1 a Tornádo. a výborné jsou i tyčková rajčata Býčí srdce, jsou masitá a na rajčatový salát ideální, nejsou tak vodová. Zkuste, a uvidíte krásné velké a chutné plody. Děti rádi zobou Cherolla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.163 (?), 18.6.2011 11:45

Dobrý den, čtu diskusi ohledně rajčat San Marzano. Koupila jsem loni odrůdu Scatolone, což by mělo být rajče ze "skupiny" San Marzano. Tak jak je to vlastně s těmito druhy? Pěstoval někdo obě odrůdy, nebo jaký je mezi nimi rozdíl?  Scatolone je dosti pozdní, dle popisu určené na picu a pod.  Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 4.7.2011 17:50

mel jsem obe odrudy, jsou si dosti podobne ve vsem, nakonec jsem se vratil k San Martanu, letos mam jeste Federle, ktere je konkurent, uvidime zda to nebude ranejsi...

kvuli nedostatku casu jsem sazel rajsky az kolem 26.5., nyni jiz zraji Pollicino, Bejbino, Vilma, Tigerella

Odrudy byly zality pouze dvakrat po vysadbe, takze podminky jsou pro ne drasticke - navic jizni svah, zatim co do vynosu vyhrava Petula RZ a Black Seaman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.7.2011 15:56
Chtěl bych se zeptat pěstitelů kteří mají již zralou Sladkou děvočku, co na ni říkáte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 4.7.2011 16:30

Sladká děvočka ještě nezraje, roslina je obsypaná plody, ale všechny jsou zelené. Zatím zrají Vilma, Minigold a Bejbino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 5.7.2011 0:12

Dneska jsem byla ve skleníku a na keříku Sladké děvočky začíná červenat první rajče, chuť nemohu ještě hodnotit, ale přijde mi velmi úrodná, je na ni množství rajčátek. Celková výška keříku, který jsem musela trochu prořezat, je asi 1,7 m. Vedle mám Pollicino, to má daleko méně plodů, pěstuju ho na více výhonů při zdi, stejně již dosahuje ke střeše skleníku asi do 4 m. Černý maur má 2,2 m. Na obalu od semínek je psáno, že dorůstá do 120 cm. Keříčková rajčata mám letos ve skleníku poprvé a teprve se s nimi učím zacházet, nutím je růst při zdi a mnoho se nevětvit.    J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.17 (?), 5.7.2011 0:50
Já mám ještě keříková rajčata ve skleníku zelená, ale úroda bude velká. Stříkala jsem jen jednou a přiměřeně a jsou překvapivě zdravá. Jen už aby dozrály. sára
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 5.7.2011 7:22

V květináči i ve skleníku mám plody zralé již delší dobu (únorový výsev), rostliny na záhoně mají plody ještě zelené. Plody z květináče jsou o něco menší než ze skleníku a chuťově poněkud jalovější, ale i tak jsou daleko nejchutnější. Mám ještě oranžové a žluté "soudečky", začínají se vybarvovat a tak jsem zvědavý jaké budou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.7.2011 7:52

ja jsem mooc zvedav zda to praskani Pollicin bylo vloni nahodne nebo zda to bude zase jako v Číně s tema melounama :) letos po mnoha letech mam i kerickove - Šejk a Darinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika