Nejchutnější rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?)
16.2.2011 14:00
Zdravím Vás též, musím se přiznat že vliv luny nestuduji, jen hledám "příčinu" proč mi neklíčí semena. Náhodou jsem na netu kápl na lunární kalendář pro výsev a tak zkouším (dole máte jeho překlad). Jaký to má význam fakt nevím ale pokud měsíc dokáže zvednout hladiny moří... Dnes jsem mmj. kápl i na teploty pro klíčení semen a zjistil že jim asi moc "topím", 28-30°C budu muset snížit na 24-25°C, tzn. jedenáctiwatovou úsporku vyměním za slabší. Hezký den přeji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 40.135 (?), 17.2.2011 8:56

Zdravím.

Podobně je mívá moje babička celé roky na "násypě" - v děrovaných kýblech u stěny hospodářského stavení, pod střechou, ale na plném slunci. Rostou a plodí jako blázen, zálivka se dá dobře uhlídat, o plísni neví. Letos to tak taky udělám. Kýblovému (pytlovému) zahrádkaření zdar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 18.5.2011 10:28

Dobrý den, tak to jsem tedy opravdu ještě nikdy neviděla!! Tak nádherná rajčata a tak úžasný nápad, to je fakt bomba§ Moc Vás prosím, můžete mi poradit jak rajčata v pytli pěstovat? Úplně jste mě tím nadchnul, je to famózní. Děkuji Simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 16.2.2011 10:13
julius novosad (213) - xxx.xxx.218.17 (?), 16.2.2011 8:47 To je samozřejmě pravda. Já se proto snažím vyjít slunci vstříc (pokud je, a když není tak taky 8o)) a to tak, že část výsadby dávám hodně brzy do květináčů (rajčata nepěstuji ve foliáku). Tato výsadba zatím ještě nikdy nezklamala a v době kdy jsou rostliny na záhonech v plné plodnosti tak ty květináčové už mají svůj horizont za sebou. Další důvod je to, že jsem značně omezen místem a navíc květináče mám u baráku přímo "pod nosem" (narozdíl od podmáčené zahrady). Pokud není slunce tak chuť je úplně někde jinde, ale pokud nezraje Bejbino, tak nezraje žádné (moje zkušenost). Letos se chystám na výsadbu do květináčů hlavně s maloplodými odrůdami mezi nimiž je hodně keříčkových nebo polodetermin. odrůd. Z českých to bude každopádně Bejbino a Ildi, s Pollicinem ještě váhám (praskání i v květináči!!!, mám objednány z Holandska nějaké italské oválné malé). Chci vyzkoušet malé datlové odrůdy se silnou stěnou, měkou slupkou, které by mohly praskání lépe odolávat. Včera (dle lunárního kalendáře) jsem podséval papriky a hlavně lilky, protože to "chodí" velmi špatně. Hlavní várku rajčat začnu vysévat 9-10 března, kdy je dle lun. kalendáře vhodná doba (já snad ještě začnu chodit na šibeniční vrch pro puškvorec).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.48 (?), 16.2.2011 13:15

Dobrý den pane Mirku, také tak trošku studuju vliv měsíce na zahradničení. Chtěla jsem se zeptat, z jakého důvodu je výsev rajčat vhodný 9a10 března, když jsou to dny Býka? Plodová zelenina by se měla vysévat a vysazovat za přibývajícího měsíce ve dnech plodů, aspoň podle toho co jsem vyčetla. Máte jiné poznatky a informace? Ráda se přiučím. Děkuji Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 16.2.2011 14:00
Zdravím Vás též, musím se přiznat že vliv luny nestuduji, jen hledám "příčinu" proč mi neklíčí semena. Náhodou jsem na netu kápl na lunární kalendář pro výsev a tak zkouším (dole máte jeho překlad). Jaký to má význam fakt nevím ale pokud měsíc dokáže zvednout hladiny moří... Dnes jsem mmj. kápl i na teploty pro klíčení semen a zjistil že jim asi moc "topím", 28-30°C budu muset snížit na 24-25°C, tzn. jedenáctiwatovou úsporku vyměním za slabší. Hezký den přeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 16.2.2011 14:31

tady neco malinko napsane - Vliv Měsíce na zahradu, kdo by mel lepší at da vedet rádi se poučíme ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.2.2011 17:01
Byl jsem dnes na prodejně u zástupce SEMA a rajče TORINO F1 mají jen ve velkém balení (cca 220 semen za 100,-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.2.2011 18:25

ano, Torino mi jiz prislibili a zaslou mi ho:-)

Mirku, jak se jmenuje datlova odruda, kterou zminujete-s tuzsi slupkou, mam Pollicino, ktere praska, chutove senzacni, ale to praskani bylo zoufale, proto se ptam na tu tlustsi slupku... diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 16.2.2011 18:37
Torino v tom mega baleni? stačilo by 10 seminek..((no asi snad příští rok..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.2.2011 18:52
Vyzkoušel jsem vloni Krasnou děvočku a předpokládám že to budou jí podobné odrůdy malých "kvadratických" plodů, Pollicino je spíše datlová (oválná) odrůda.




Sladkaja děvočka - keříčková odrůda, bohužel i ji plíseň schvátila.
Sladkaja děvočka - keříčková odrůda, bohužel i ji plíseň schvátila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika