Nejchutnější rajčata



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?)
6.2.2011 17:41

Jsem ráda, že znám charakter růstu Černého maura, tomu přizpůsobím pěstování sazenic a umístění rostlin v zahradě. Ve skleníku ho budu pěstovat ve formě rajčatové stěny u zdi a nad ním v dalším patře poroste hadovka. Bejbino pěstuji obdobně, ale vysoko do výšky, horní plody sklízím ze žebříku. Venku budu Maura pěstovat na dva výhony vyvázané k jednomu kolíku. Při výšce 100- 120 cm by to mohlo nahradit jedno dvoumetrové rajče.  Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.38 (?), 2.10.2010 21:51

Pro paní ČÍŽKOVOU.

Zřejmě to jsou hybridy, ale mám dojem, že zachovávají své vlastnosti. Alespoň v prvním roce výsadby. Je to asi tím, že jsou pěstovány v jedné odrůdě ve velikém množství, takže nedojde ku sprášení jiným pylem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.130 (?), 5.10.2010 18:50

Poradíte mi někdo prosím jak uspíšit zrání rajčat?Mám jich ve foliáku ještě mnoho ale není sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 9.10.2010 0:05

Přidávám zkušenosti s letošním pěstováním chu´tových rajčat na Vysočině. Měla jsem vedle sebe venku vysazeny tři odrůdy a to Bejbino F1, Stupické polní rané a Pollicino F1, Z těchto odrůd bylo nejvzrůstnější Pollicino, nejméně vzrůstné Stupické, dnes jsem likvidovala zbytky, Stupické mělo i nejubožejší kořenový systém. Nejranější bylo Bejbino, Pollicino nejvíce pukalo, více než Stupické a to je co říct. Stupické dostalo nejdříve plíseň. Z těchto tří odrůd mi přišlo nejlepší Bejbino. Pollicino příští rok omezím na několik rostlin. Zvažuji dále vysadit Idyll, Krasnaju děvočku a Černého Maura.    Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 9.10.2010 7:38
Bejbino opět nezklamalo, poprvé jsemzkoušel i Idyll ale Cherrola mi přijde lepší. Pokud budete chtít ty ruské odrůdy tak napište na můj mejl, něco se najde. Černý maur je dobré rajče, Děvočka ještě lepší ale ta je F1, bohužel. Přikládám fotky letošního rekordmana - Medvědí tlapa.

mokré počasí se na nich podepsalo
mokré počasí se na nich podepsalo
velká, ne úplně masitá a bez žeber
velká, ne úplně masitá a bez žeber
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 9.10.2010 22:33

Mirku, děkuji za ochotu. Ve svém okolí jsem objevila pěstitele, též koníčkáře, který má část rodiny v Rusku. Příbuzní mu posílají každý rok k Vánocům semínka zeleniny. Jde jen o to říci si o odrůdy, které bychom chtěli vyzkoušet. Doufám, že to vyjde.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 5.2.2011 16:35

Již mi byla doručena semena z Ruska přes zprostředkovatele. Poštou šlo 6 týdnů. Dostala jsem balíček žádaného Černého maura, nedošla Sladkaja děvočka, omylem jsem zprostředkovateli napsala na lístek Krasnaja, nikde ji nemohli sehnat. Možná příště. Dále mám několik semen Moskovskij delikates - tyčkové a Tomat novyčok RO - keříčkové.  Snad jsem to opsala ze sáčku správně s trankripcí do latinky. Tyto dvě odrůdy chutnají ruským příbuzným zprostředkovatele. U Černého maura je na sáčku napsáno - výška 100-120 cm, polydeterminantní odrůda, to je pojem, který neznám. Hodlám je pěstovat na jeden výhon u tyčky.  S výsevem zatím vyčkávám.   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 5.2.2011 17:07
Příkládám snímek mladé rostliny Černého Maura. Rostlina ukončí růst zhruba v té výšce, stejně tak další výhony. Já jsem ho pěstoval v květináči a byl vynikající, velikost zhruba jako Pollicino. Do květináče jsem zapíchl tři hůlky a ke každé vyvazoval jeden výhon, taky jsem později nechal dole nějaký záložní aby rodil až ty první odplodí.

tady je i s Pollicinem
tady je i s Pollicinem
tady je ta džungle polodeterminantní odrůdy
tady je ta džungle polodeterminantní odrůdy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 6.2.2011 17:41

Jsem ráda, že znám charakter růstu Černého maura, tomu přizpůsobím pěstování sazenic a umístění rostlin v zahradě. Ve skleníku ho budu pěstovat ve formě rajčatové stěny u zdi a nad ním v dalším patře poroste hadovka. Bejbino pěstuji obdobně, ale vysoko do výšky, horní plody sklízím ze žebříku. Venku budu Maura pěstovat na dva výhony vyvázané k jednomu kolíku. Při výšce 100- 120 cm by to mohlo nahradit jedno dvoumetrové rajče.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.118 (?), 6.2.2011 18:22
Toho Čierneho Maura vám závidím... ja tento rok zo Saltaseeds skúsim Crystal Apple a Mirabelle Blanche... spýtam sa... koľko pestujete koreňov paradajok a pre koľkočlennú rodinu... a viackrát som tu videl spomínať pečenie... ako to robíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.7 (?), 16.2.2011 1:19

Každý rok nakupujeme od Sema (kromě jiného)  vždy 2 odrůdy rajčat: Bejbino + nějakou jinou odrůdu. Ale všemi zde vychvalované Bejbino mě v posledních 2 letech zklamalo.  Velice špatně a pomalu dozrávalo, tu správně červenou barvu snad vůbec nedostalo, uvnitř oranžové a chuťově nedozrálé. Máme vždy na zahradě kolem 80 - 100 sazenic, ale ještě v září to nebylo to pravé rajčatové. Takže letos už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika