Nejchutnější rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?)
18.9.2010 16:56
Dobré odpoledne, dnes jsem vyrazil likvidovat rajčata na zahradu ale díky nádhernému počasí jsem jim dal ještě šanci. Plíseň jako by pozastavila svou činnost a tak jsem sklidil část úrody, další nechávám dozrát (záleží na počasí, doma zasazené rajčata už odplodily), vysloveně odepsané rostliny jsem spálil. Nejvíce napadené jsou velkoplodé odrůdy (všeobecně), u nás koupené odrůdy (Pedro, Citrina, Toro, Barbados) a rostliny vysazené do "květináčů"! Červené, růžové, žluté, oranžové, malé, velké, obří, chery mají letost jedno společné - chuťově nic moc (protože chtít aby v létě svítilo slunce je asi na JM přepych a přebytek vody). Některé odrůdy jako De Barao (červené, žluté, růžové, černé - to nejvíc) praskaly ještě za zelena obzvlášť. San Marzano mělo na dvou rostlinách teprve tři zralé plody a hodně ustupuje do pozadí za ruské odrůdy díky tomu že je pozdní. Mirek
Dnešní sklizeň
Dnešní sklizeň
Zatím letošní rekordman!
Zatím letošní rekordman!
Kytička
Kytička
Klucí opálení!
Klucí opálení!
Cygan
Cygan
Něco z růžových
Něco z růžových
.... trouba čeká
.... trouba čeká
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 129.84 (?), 17.9.2010 20:52

Zdravím všechny pěstitele, já jsem San Marzana vysadil letos poprvé a zamiloval jsem se do nich. Do omáček jsou opravdu výborná, z ostatních rajčat se jim nic nevyrovná, snad jenom Šejk se přiblíží. Jediná nevýhoda je, že jsou poměrně pozdní. A s tím letošním studeným počasím pomalu dozrávají.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.85 (?), 18.2.2011 8:33

Toto co je vyfoceno bych se bál ukázat. Nechcete pěstovat nějaké pořádné rajčata? Takto porušené plody mám pouze u přivezených Bulharských, ale tyto mám pouze proto, že jsem si je přivezl z Bulharska pře 10-ti roky. Jsou pěkná, pokud se povede počasí. Rudaa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 18.2.2011 9:06
A proč bál? Ukázat skutečný stav věci po třech zatopeních a totálním napadení plísní, stav kdy rosliny měly v létě více zimy a vody než slunce? Navíc tato odrůda strčila do kapsy všechny ostatní, vloni pro mne No.1, a tady šlo o to ukázat jakého růstu je odrůda (zkuste říct co si představujete pod pojmem "pořádné" rajče, dík).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
merapi - (28) - 74.195 (?), 14.9.2010 11:45

Přeji všem pěkný den.

Letos jsem poprvé začal pěstovat vlastní rajčata, objednal jsem je z Tomatofest.

Klíčit jsem je dal asi později a malé rostlinky nejspíš neměly moc světla, tak to šlo pomalu a byly to takové vytáhlé nitky, ale nakonce se vybrat dalo. Měl jsem je v pytlích u zdi domu na jižní straně, podcenil jsem trochu vyvazování a oporu.

Sestava byla následující:

Anna Russian - fakt velká rajčata, největší jsem měl 375 g. Když byla hodně zralá, tak jejich barva byla červenorůžová. Chuť velmi dobrá.

Moskovich - velmi chutná

Sprite - malé červené šištičky, na pohled krásné, na chuť taky, hodně dozrálá byla sladká jak med. Naše malá dcera, která rajčata zatím objevuje, si je dokonce sama zobla.

Orlov - žlutý ruský medvěd, květy byly jakoby srostlé, tak i plod nebyl zrovna přeborník v kráse.

Banana Legs - žluté, podlouhlé, hodně masité, chutnaly nám nejméně.

černá rajčata Black Prince a Black from Tula - černé z Tuly začalo zrát dříve, oboje velmi chutné.

Už se chystám objednávat na příští rok, nasazuji i některé, ve fóru zmíněné.

Jinka objednání ze států není vůbec problém, navíc, semínek je poměrně dost, tak mám i pocit, že to nakonce vyjde stejně, ne-li levněji, než kupovat u nás. Navíc, nabídka je sakra velká.

Přikládám fotku zlatých srpnových dnů.

Sklizeň
Sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.9.2010 16:56
Dobré odpoledne, dnes jsem vyrazil likvidovat rajčata na zahradu ale díky nádhernému počasí jsem jim dal ještě šanci. Plíseň jako by pozastavila svou činnost a tak jsem sklidil část úrody, další nechávám dozrát (záleží na počasí, doma zasazené rajčata už odplodily), vysloveně odepsané rostliny jsem spálil. Nejvíce napadené jsou velkoplodé odrůdy (všeobecně), u nás koupené odrůdy (Pedro, Citrina, Toro, Barbados) a rostliny vysazené do "květináčů"! Červené, růžové, žluté, oranžové, malé, velké, obří, chery mají letost jedno společné - chuťově nic moc (protože chtít aby v létě svítilo slunce je asi na JM přepych a přebytek vody). Některé odrůdy jako De Barao (červené, žluté, růžové, černé - to nejvíc) praskaly ještě za zelena obzvlášť. San Marzano mělo na dvou rostlinách teprve tři zralé plody a hodně ustupuje do pozadí za ruské odrůdy díky tomu že je pozdní. Mirek
Dnešní sklizeň
Dnešní sklizeň
Zatím letošní rekordman!
Zatím letošní rekordman!
Kytička
Kytička
Klucí opálení!
Klucí opálení!
Cygan
Cygan
Něco z růžových
Něco z růžových
.... trouba čeká
.... trouba čeká
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.38 (?), 20.9.2010 9:19

Mám stejný názor na letošní rajčata jako Mirek. Rajčata pěstuji ze semínek vypěstovaných rajčat z minulého roku. Letos jsem přibral semínka z plodů rajčat koktejlových nakoupených v  Penny. Perun mi přestal vyhovovat měknutím, přestanu ho pěstovat. Mně nejvíce chutnají rajčata koktejlová, tvaru švestičky, pro jejich sladkost. Jsou méně plodná, asi z důvodu vynaložené energie na sladkou chuť. Manželce chutnají masitá papriková. Na obrázcích jsou Orfea, obří asi Beefmaster, paprikové, Perun, švestička, koktejlová větší, koktejlová malá, obří na váze. Fotky z 18.9.2010.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 22.9.2010 11:15
pěkné fotky..Taky jsem vzala nějaká semínka cherry odrůd z marketu, ale obávám se, že jsou to hybridy..:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.16 (?), 22.9.2010 14:33

Máte někdo bližší informace o Lehečkovo rajčeti? Zabývá se někdo množením? S jakými odrůdami máte zkušenosti pro pěstování venku? Jsem 400 m.n.m.zpč.kraj.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.30 (?), 2.10.2010 18:44

Dobrý den, prosím kde koupit semena BEJBINO na vysočině (PE, JI) letos jsem je bohužel nesehnal. Vím že je ještě moře času, ale nerad bych to podcenil. Díky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.42 (?), 2.10.2010 19:25
Bejbino je rajče od firmy SEMO, sortiment měl mmj. v nabídce i Baumax. Semena od této firmy jsou docela běžně k dostání v zahradnictvích nebo drogeriích. Zda budou k sehnání už nyní nevím, není sezona prodeje semen. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika